piętnasty Silesia Marathon
Jubileuszowy piętnasty Silesia Marathon odbędzie się 1 października

polecane

Jubileuszowy piętnasty Silesia Marathon odbędzie się 1 października

Redakcja
28 sierpnia, 2023
Biegi

Jubileuszowy piętnasty Silesia Marathon odbędzie się 1 października, przyciągając biegaczy na ulice śląskich miast. To najważniejsza impreza biegowa w województwie i jedna z największych w kraju, z roku na rok, widzimy na niej rosnąca liczbę uczestników, nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Niezwykłość tego wydarzenia najlepiej widać już na trasie biegu, prowadzącej przez cztery miasta: Katowice, Chorzów, Mysłowice i Siemianowice Śląskie, jedynej takiej w Europie.

piętnasty Silesia Marathon

Trasa Silesia Marathon umożliwia uczestnikom spoza regionu odkrycie niezwykłych miejsc, takich jak osiedle Nikiszowiec, zaprojektowane ponad stu lat temu przez braci Zillmanów dla górników pobliskiej kopalni, nowo powstałe, niezwykle charakterystyczne budynki Strefy Kultury, takie jak siedziba NOSPR czy Muzeum Śląskie, czy siemianowicka Willa Fitznera przy której zlokalizowano jeden z punktów odżywczych.

Ikoniczny Spodek, który stanowił metę pierwszego Silesia Marathon w 2009 roku, jego również nie może zabraknąć na trasie. Biegnąc, uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć również zielone strony miast gospodarzy, w tym Park Śląski – jeden z największych w Europie, gdzie znajdują się zarówno start, jak i meta Silesia Marathon. Trasa biegu została starannie zaplanowana tak, aby aż 60% prowadziła przez tereny zielone, a suma przewyższeń wynosi około 220 metrów.

piętnasty Silesia Marathon

Podczas Silesia Marathon zawodnicy mogą wybierać spośród trzech dystansów: maratonu, półmaratonu i ultramaratonu, a każdy uczestnik ma unikalną szansę zakończenia biegu na bieżni głównej Stadionu Śląskiego. Ta wyjątkowa możliwość zachęca wielu biegaczy do powrotu w kolejnych latach. Dla tych, którzy ukończyli 10 lub więcej maratonów, w ramach jubileuszowej edycji powstał Elite Ten Club. Około 6000 zawodników zgłosiło już swój udział w biegu, a obecnym rekordzistą trasy jest Andrzej Rogiewicz z czasem 2:19:07.

piętnasty Silesia Marathon

Zapisy i więcej informacji o biegu znajdziecie na stronie: https://silesiamarathon.pl
Zapraszamy także do odwiedzenia profili biegu w mediach społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/SilesiaMarathon/
Instagram: https://www.instagram.com/silesiamarathon.pl/

Silesia Marathon to nie tylko bieg, to prawdziwa podróż odkrywania, w której sport, historia i pasja spotykają się na legendarnym Stadionie Śląskim.

Artykuł promocyjny

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Runmageddon – jak się przygotować do zimowej edycji?

Czy masz w sobie odrobinę szaleństwa? Czy lubisz ryzyko i nie boisz się ubrudzić, zniszczyć własnego ubrania i fryzury? Czy chcesz poznać smak prawdziwie ekscytującego wyzwania? Dobrze trafiłeś! Zimowa edycja Runmageddonu czeka na śmiałków, którzy chcą sprawdzić siłę i umiejętności. (więcej…)