Hard Dog Race za nami! „Sześć nóg, dwa serca, jedno zwycięstwo”
Hard Dog Race za nami! „Sześć nóg, dwa serca, jedno zwycięstwo”

polecane

Hard Dog Race za nami! „Sześć nóg, dwa serca, jedno zwycięstwo”

Tomasz Wołoćko
4 czerwca, 2019
Biegi

Hard Dog Race Poland po raz trzeci w konkurencji Base, czyli na dystansie 6 km z 16 przeszkodami oraz po raz pierwszy w Junior z aż ośmioma przeszkodami na 2 kilometrach już za nami. Impreza, której hasłem jest „sześć nóg, dwa serca, jedno zwycięstwo” odbyła się w ostatnią sobotę na terenie OSiR Góra Kamieńsk i Nadleśnictwa Bełchatów.

Hard Dog Race za nami! „Sześć nóg, dwa serca, jedno zwycięstwo”

Na zawody zgłosiło się ponad 720 par, składających się z człowieka i psa. Jest to jedyny tego typu bieg OCR nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Zawodnicy mieli do pokonania trasę biegnącą po zboczu góry, w lesie, przez staw, polany a także przez kanał o głębokości prawie 1 metra. Dodatkowo organizatorzy zadbali o interesujące przeszkody, na których trzeba było się czołgać, czasem wspinać, a czasem przenosić ciężary. To wszystko pod okiem instruktorów, trenerów i behawiorystów, którzy byli sędziami na najtrudniejszych przeszkodach i dbali, by zawody były bezpieczne dla każdego zawodnika. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że pokonywanie przeszkód wodnych było przyjemnością. Wyścig nie był łatwy, wymagał nie tylko siły fizycznej, ale także więzi i współpracy z posiadanym psem, bo bez nich nie można było wygrać.

Hard Dog Race za nami

W zawodach Hard Dog Race Base można było wystartować indywidualnie oraz drużynowo. Wśród kobiet najlepsza okazała się Joanna WOJNAR wraz z Bunią z czasem 36:40, zaś wśród mężczyzn Litwin Bogdan KARPOVIČ z wyżłem niemieckim o imieniu Callidus Invictum Upė z czasem 29:22. Najlepszą 6-osobową drużyną okazali się reprezentanci Hard Dog Race Watahy Dąbrowa Górnicza, czyli jednej spośród prawie 20 Watah HDR działających na terenie Polski.

To był niesamowity wyścig również dla Juniorów, czyli zawodników między 8 a 14 rokiem życia. Organizatorzy Hard Dog Race 2019 przygotowali dla nich niepowtarzalny Dzień Dziecka, gdzie nie tylko mogli sprawdzić swoje siły na dystansie 2 kilometrów, ale także więź z psem. Wśród Juniorów w wieku 8-11 lat najlepszy był Marcin Roślicki z Kropką, zaś wśród młodzieży 12-14 lat Filip Rogacz z Ashoką. Wykazali się olbrzymim hartem ducha.

Hard Dog Race za nami

W ciągu dnia uczestnicy mogli wziąć udział w profesjonalnych rozgrzewkach zarówno dla dwu-, jaki i czworonożnych zawodników prowadzonych przez trenerów i zoofizjoterapeutów, zasięgnąć porad dotyczących żywienia pupili, ochrony przeciwpasożytniczej czy doboru odpowiedniego sprzętu do biegania z psem. Na osoby, które rozważają adopcję psa, czekali uśmiechnięci i służący radą wolontariusze Fundacji Złap Dom i Podaj Łapę Bulom.

Hard Dog Race

Zawody Hard Dog Race w Polsce już za nami, ale we wrześniu odbędą się zawody w Czechach (HDR Base), w Niemczech (HDR Base) i na Węgrzech (HDR Wild – 12km i HDR Junior – 2 km). Serdecznie zapraszamy i obiecujemy niezapomniane wrażenia i dużą dawkę pozytywnych emocji.

Więcej o Hard Dog Race Poland przeczytacie na www.harddograce.pl oraz na https://www.facebook.com/harddogracepoland

Źródło: informacja prasowa Hard Dog Race; autorzy zdjęć opisani na fotografiach

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Ostatni miesiąc przed maratonem. Czego unikać?

Przed udziałem w maratonie warto unikać pewnych błędów, które mogą negatywnie wpłynąć na końcowe przygotowanie i wyniki w zawodach. Bieg na królewskim dystansie 42,195 km to nie przelewki. Żeby przebiec cały dystans trzeba być przygotowanym nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. Na 30 dni przed maratonem warto stawiać na sprawdzone rozwiązania treningowe i dietę, po której nie mamy problemów żołądkowych. Co jeszcze jest istotne? (więcej…)