CITY TRAIL w pełnej klasie! Rekordy w Lublinie i Warszawie
CITY TRAIL lubi zaskakiwać! Nowe rekordy w Lublinie i Warszawie

polecane

CITY TRAIL lubi zaskakiwać! Nowe rekordy w Lublinie i Warszawie

Kamil Nowak
22 października, 2018
Aktualności

W weekend 20-21 października Lublin i Warszawa jako ostatnie z miast CITY TRAIL rozpoczęły edycję 2018/2019. Na obu trasach padły rekordowe czasy – w Lublinie wśród kobiet, w Warszawie – wśród mężczyzn. To były naprawdę ciekawe biegi!

CITY TRAIL w pełnej klasie! Rekordy w Lublinie i Warszawie

Lubelska trasa CITY TRAIL, choć bez poważnych przewyższeń jest typowo crossowa – nie brakuje piaszczystych ścieżek, korzeni, a w wielu miejscach trzeba wykazać się niezłą koordynacją – wymagają tego wąskie, leśne dróżki. Na takiej właśnie 5-kilometrowej pętli zwycięstwo odniósł w sobotę lubelski dominator – Artur Kern. Jego czas to 16:50. Drugą lokatę wywalczył Paweł Wysocki (17:05), a trzeci był Łukasz Nestorowicz (17:11).

Rusza cykl CITY TRAIL. Start sezonu już 29 września w Poznaniu!

Najszybszą z kobiet była Julia Pleskaczyńska i to właśnie wynik Julii – 18:09 zasługuje na szczególną uwagę – jest bowiem lepszy od poprzedniego rekordowego czasu na tej trasie aż o minutę. Druga do mety dotarła Patrycja Gruszkowska (19:54), a trzecia była Katarzyna Konkel (20:28). Linię mety biegu głównego minęło 300 osób. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 85 młodych adeptów biegania. Kolejne zawody w Lublinie odbędą się 11 listopada.

Warszawska trasa w Lesie Młociny należy do bardzo szybkich. Czołowi zawodnicy regularnie biegają na tych ścieżkach w okolicy 15 minut. Tymczasem podczas niedzielnego biegu zwycięzca – Kamil Jastrzębski – poprawił swój własny rekordowy czas i doprowadził go do poziomu 14:45. Poprzedni rekord wynosił 14:48. Warto podkreślić, że Kamil przed tygodniem wystartował w maratonie w Poznaniu (6 miejsce OPEN), gdzie był pierwszym Polakiem na mecie i ustanowił rekord życiowy – 2:19:54. Drugą lokatę zajął Bartosz Jarczok (15:24), a trzeci był Aleksander Dragan (15:36). Najszybszą z kobiet okazała się wicemistrzyni świata w długodystansowym biegu górskim z tego roku – Dominika Stelmach. Jej wynik to 17:47. Druga do mety dotarła Iwona Wicha (18:40), a trzecia była Edyta Rybacka (18:48).

Linię mety warszawskiego biegu minęły 674 osoby. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział około 300 młodych adeptów biegania. Kolejne biegi odbędą się: 10 listopada (wyjątkowo w sobotę), 9 grudnia, 13 stycznia, 17 lutego i 24 marca.

Lublin i Warszawa to tylko dwie z dziesięciu lokalizacji, w których odbywa się cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Pozostałe to: Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto i Wrocław. Kolejne zawody są zaplanowane na 27 października w Poznaniu i 28 października w Bydgoszczy.

Źródło: tekst organizator / fot. Piotr Dymus 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie dwa razy dziennie, tak czy nie?

Bieganie dwa razy dziennie, to nie książkowa fantastyka, ale realny program treningowy podnoszący naszą formę biegową. Bieganie rano i wieczorem przy dwóch treningach w ciągu dnia, to realna możliwość wypracowania szybszego tempa, wytrzymałości biegowej i poprawy ogólnej formy biegacza. Jak zabrać się za bieganie dwa razy dziennie? Czy to ma sens z poziomu osoby trenującej trzy razy w tygodniu? (więcej…)