CITY TRAIL w pełnej klasie! Rekordy w Lublinie i Warszawie
CITY TRAIL lubi zaskakiwać! Nowe rekordy w Lublinie i Warszawie

polecane

CITY TRAIL lubi zaskakiwać! Nowe rekordy w Lublinie i Warszawie

Kamil Nowak
Październik 22, 2018
Aktualności

W weekend 20-21 października Lublin i Warszawa jako ostatnie z miast CITY TRAIL rozpoczęły edycję 2018/2019. Na obu trasach padły rekordowe czasy – w Lublinie wśród kobiet, w Warszawie – wśród mężczyzn. To były naprawdę ciekawe biegi!

CITY TRAIL w pełnej klasie! Rekordy w Lublinie i Warszawie

Lubelska trasa CITY TRAIL, choć bez poważnych przewyższeń jest typowo crossowa – nie brakuje piaszczystych ścieżek, korzeni, a w wielu miejscach trzeba wykazać się niezłą koordynacją – wymagają tego wąskie, leśne dróżki. Na takiej właśnie 5-kilometrowej pętli zwycięstwo odniósł w sobotę lubelski dominator – Artur Kern. Jego czas to 16:50. Drugą lokatę wywalczył Paweł Wysocki (17:05), a trzeci był Łukasz Nestorowicz (17:11).

Rusza cykl CITY TRAIL. Start sezonu już 29 września w Poznaniu!

Najszybszą z kobiet była Julia Pleskaczyńska i to właśnie wynik Julii – 18:09 zasługuje na szczególną uwagę – jest bowiem lepszy od poprzedniego rekordowego czasu na tej trasie aż o minutę. Druga do mety dotarła Patrycja Gruszkowska (19:54), a trzecia była Katarzyna Konkel (20:28). Linię mety biegu głównego minęło 300 osób. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 85 młodych adeptów biegania. Kolejne zawody w Lublinie odbędą się 11 listopada.

Warszawska trasa w Lesie Młociny należy do bardzo szybkich. Czołowi zawodnicy regularnie biegają na tych ścieżkach w okolicy 15 minut. Tymczasem podczas niedzielnego biegu zwycięzca – Kamil Jastrzębski – poprawił swój własny rekordowy czas i doprowadził go do poziomu 14:45. Poprzedni rekord wynosił 14:48. Warto podkreślić, że Kamil przed tygodniem wystartował w maratonie w Poznaniu (6 miejsce OPEN), gdzie był pierwszym Polakiem na mecie i ustanowił rekord życiowy – 2:19:54. Drugą lokatę zajął Bartosz Jarczok (15:24), a trzeci był Aleksander Dragan (15:36). Najszybszą z kobiet okazała się wicemistrzyni świata w długodystansowym biegu górskim z tego roku – Dominika Stelmach. Jej wynik to 17:47. Druga do mety dotarła Iwona Wicha (18:40), a trzecia była Edyta Rybacka (18:48).

Linię mety warszawskiego biegu minęły 674 osoby. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział około 300 młodych adeptów biegania. Kolejne biegi odbędą się: 10 listopada (wyjątkowo w sobotę), 9 grudnia, 13 stycznia, 17 lutego i 24 marca.

Lublin i Warszawa to tylko dwie z dziesięciu lokalizacji, w których odbywa się cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Pozostałe to: Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto i Wrocław. Kolejne zawody są zaplanowane na 27 października w Poznaniu i 28 października w Bydgoszczy.

Źródło: tekst organizator / fot. Piotr Dymus 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Wahania masy ciała a cellulit, nadmiar skóry i rozstępy. Jak z nimi walczyć?

W czasie całego życia nasza waga mniej lub bardziej się zmienia. Czasem chudniemy, by za chwilę znów przytyć. Takie zachowanie organizmu może być spowodowane różnymi czynnikami, m.in. problemami zdrowotnymi czy stresem. Inaczej ma się sprawa, jeśli wahania wagi są efektem świadomej decyzji i pracy – na przykład poprzez regularne treningi biegowo-siłowe. Ważne, by w tych dążeniach nie stracić kontroli nad prawidłową masą ciała, a krępujące problemy skórne trzymać z daleka. Jak tego wszystkiego dokonać? (więcej…)