Biegnij Warszawo 2018 - świetne wyniki
Biegnij Warszawo 2018 – świetne wyniki. 7000 zadowolonych biegaczy!

polecane

Biegnij Warszawo 2018 – świetne wyniki. 7000 zadowolonych biegaczy!

Kamil Nowak
8 października, 2018
Aktualności

Kamil Jastrzębski (czas: 00:30:54) i Renata Pliś (czas: 00:33:55) to tegoroczni zwycięzcy Biegnij Warszawo. Dokładnie w południe z ulicy Czerniakowskiej wystartowała fala błękitnych koszulek, które symbolizują akcję społeczną Biegu „Przenosimy niebo na ulice Warszawy”. Akcja ma zaangażować społeczeństwo w proste działania ekologiczne polepszające jakość powietrza.

Biegnij Warszawo 2018 - świetne wyniki

W niedzielnym Biegu wzięło udział prawie 7 tysięcy osób, z czego aż 3888 to Warszawiacy. Najstarszy uczestnik Biegnij Warszawo miał 79 lat. W zawodach wystartowali nie tylko Polacy, ale i cudzoziemcy, m.in. Brytyjczycy, Francuzi, Hiszpanie, Niemcy i jeden obywatel Malty. Z numerem 1 wystartował Filip Chajzer, który wystawił „Jedynkę” na licytację na leczenie dla Marysi, Marysia Mituła – Razem pokonamy Glejaka – DIPG. Koszulkę startową kupił dla dziewczynki ING Bank Śląski za 10 tys. zł. Jednak sama Marysia poprosiła, by przekazać te pieniądze dalej, do Jadzi. Dziewczynki spotkały się przed biegiem i kibicowały biegnącym. Poza Filipem, wśród znanych i lubianych biegł Kamil Bednarek czy Robert Korzeniowski. Jak co roku zdecydowaną większość biegaczy (63%) stanowili mężczyźni.

Biegnij Warszawo 2018 - świetne wyniki

Biegnij Warszawo to projekt wielkiego formatu z 10-letnim stażem. Powstał z inicjatywy zaprzyjaźnionych ludzi chcących ukazać aktywność w formie innej niż wyczynowa. To stało się inspiracją do stworzenia sportowego widowiska w centralnej Polsce i powstania BIEGNIJ WARSZAWO TEAM – zespołu, który nie tylko zrzesza i jednoczy biegaczy, ale także pokazuje inny obraz biegania. Taki, który oparty jest na własnym tempie, właściwej ścieżce i pełnej świadomości celu. Każdy z biegaczy, który stanął choć raz na starcie imprezy, przyczynił się do jej rozwoju, zasięgu i siły działania. Biegnij Warszawo to nie tylko wydarzenie wielkiego sportowego formatu, ale przede wszystkim ludzie, którzy tworzą go przez cały rok – trenując, motywując innych, stając na starcie od 10 lat istnienia zawodów.

Źródło: informacja prasowa; fot. Biegnij Warszawo

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak schudnąć bez diety poprzez bieganie?

Jak schudnąć bez diety poprzez bieganie? Jak biegać żeby spalać tkankę tłuszczową? Jak redukować masę ciała bez diety? Jak udało mi się schudnąć na początku przygody z bieganiem? Opowiem o mojej historii sukcesu, czyli osiągnięciu wymarzonej wagi bez głodzenia się oraz bez efektu jojo! (więcej…)