Biegnij Warszawo 2018 - świetne wyniki
Biegnij Warszawo 2018 – świetne wyniki. 7000 zadowolonych biegaczy!

polecane

Biegnij Warszawo 2018 – świetne wyniki. 7000 zadowolonych biegaczy!

Kamil Nowak
8 października, 2018
Aktualności

Kamil Jastrzębski (czas: 00:30:54) i Renata Pliś (czas: 00:33:55) to tegoroczni zwycięzcy Biegnij Warszawo. Dokładnie w południe z ulicy Czerniakowskiej wystartowała fala błękitnych koszulek, które symbolizują akcję społeczną Biegu „Przenosimy niebo na ulice Warszawy”. Akcja ma zaangażować społeczeństwo w proste działania ekologiczne polepszające jakość powietrza.

Biegnij Warszawo 2018 - świetne wyniki

W niedzielnym Biegu wzięło udział prawie 7 tysięcy osób, z czego aż 3888 to Warszawiacy. Najstarszy uczestnik Biegnij Warszawo miał 79 lat. W zawodach wystartowali nie tylko Polacy, ale i cudzoziemcy, m.in. Brytyjczycy, Francuzi, Hiszpanie, Niemcy i jeden obywatel Malty. Z numerem 1 wystartował Filip Chajzer, który wystawił „Jedynkę” na licytację na leczenie dla Marysi, Marysia Mituła – Razem pokonamy Glejaka – DIPG. Koszulkę startową kupił dla dziewczynki ING Bank Śląski za 10 tys. zł. Jednak sama Marysia poprosiła, by przekazać te pieniądze dalej, do Jadzi. Dziewczynki spotkały się przed biegiem i kibicowały biegnącym. Poza Filipem, wśród znanych i lubianych biegł Kamil Bednarek czy Robert Korzeniowski. Jak co roku zdecydowaną większość biegaczy (63%) stanowili mężczyźni.

Biegnij Warszawo 2018 - świetne wyniki

Biegnij Warszawo to projekt wielkiego formatu z 10-letnim stażem. Powstał z inicjatywy zaprzyjaźnionych ludzi chcących ukazać aktywność w formie innej niż wyczynowa. To stało się inspiracją do stworzenia sportowego widowiska w centralnej Polsce i powstania BIEGNIJ WARSZAWO TEAM – zespołu, który nie tylko zrzesza i jednoczy biegaczy, ale także pokazuje inny obraz biegania. Taki, który oparty jest na własnym tempie, właściwej ścieżce i pełnej świadomości celu. Każdy z biegaczy, który stanął choć raz na starcie imprezy, przyczynił się do jej rozwoju, zasięgu i siły działania. Biegnij Warszawo to nie tylko wydarzenie wielkiego sportowego formatu, ale przede wszystkim ludzie, którzy tworzą go przez cały rok – trenując, motywując innych, stając na starcie od 10 lat istnienia zawodów.

Źródło: informacja prasowa; fot. Biegnij Warszawo

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kalenji za 120 złotych? Buty do biegania Run Support

Czy przedmioty, które mają niską cenę są także o niskiej jakości? Czy zawsze trzeba wydać dużo, aby być uśmiechniętym podczas korzystania z danej rzeczy? Gdyby buty Kalenji Run Support mogły zabrać głos w tej sprawie, zapewne obaliłyby takie zarzuty. Na szczęście jestem ja, więc to z moją opinią będzie się można zapoznać. A jest o czym opowiadać. (więcej…)