16. PKO Poznań Półmaraton: weekend w Poznaniu zarezerwowany jest na bieganie!

polecane

16. PKO Poznań Półmaraton: weekend w Poznaniu zarezerwowany jest na bieganie!

Jerzy Stawiński
12 kwietnia, 2024
Aktualności

Weekend w Poznaniu zarezerwowany jest na bieganie, gdy ponad 10 tys. biegaczy i biegaczek stanie na starcie 16. PKO Poznań Półmaratonu. Trasa biegu poprowadzi uczestników znanymi ulicami stolicy Wielkopolski, tworząc jedną pętlę o długości ponad 21 km. Start odbędzie się o godzinie 10:00, a zawodnicy mają 180 minut na pokonanie trasy i dotarcie do mety na Placu Marka. Największe utrudnienia w ruchu pojawią się przed godz. 10:00, kiedy wystartują biegacze i potrwają do około 13:30. Jaka jest trasa? Jakie będą utrudnienia w ruchu? 

W niedzielę, 14 kwietnia, Poznań stanie się areną imprezy biegowej, gdy od godziny 10:00 ruszy 16. PKO Poznań Półmaraton. Z uwagi na ten wyjątkowy event, od wczesnych godzin rannych należy spodziewać się zmian w kursowaniu tramwajów i autobusów. Aby ułatwić przemieszczanie się pasażerom, zostaną uruchomione dodatkowe linie tramwajowe o numerach: 52, 55, 58 i 59. Zmiany w transporcie publicznym będą wprowadzane stopniowo, w zależności od przebiegu imprezy. Po przebiegnięciu ostatniego uczestnika przez poszczególne skrzyżowania, tramwaje i autobusy powrócą stopniowo na swoje stałe trasy.

Organizatorzy kwietniowego półmaratonu postawili na sprawdzone rozwiązania, prowadząc trasę przez Junikowo, Raszyn, Górczyn, Łazarz, Wildę, Łęgi Dębińskie i Stare Miasto. Podczas biegu uczestnicy mijają dobrze znane obiekty sportowe, a na trasie nie zabraknie wsparcia kibiców. Ostatnie 200 metrów to prawdziwa gratka dla biegaczy, gdyż z największej strefy kibica na trasie będą otrzymywać wspaniały doping.

Największe utrudnienia w ruchu pojawią się przed godziną 10:00, kiedy wystartuje fala 10 000 biegaczy, a na trasie będą trwały do około 13:30. Trasa 16. PKO Poznań Półmaratonu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach ok. godz. 8:30 do ok. godz. 13:30. Należy spodziewać się problemy w ruchu oraz zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (autobusów i tramwajów). Ruchem w okolicach trasy zawodów będą kierować odpowiednie służby zabezpieczające wydarzenie.

Wszelkie najnowsze informacje o półmaratonie będą tutaj.

Źródło: oprac. na podstawie: https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/niedziela-14-kwietnia-zmiany-w-komunikacji-z-uwagi-na-16-pko-poznan-polmaraton, https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/program/,  https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/informacje-dla-startujacych/. Foto Jakub Kaczmarczyk / materiały prasowe organizatora biegu

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kupujesz buty do biegania? Nie popełnij tych 5 błędów

Buty do biegania to podstawowe wyposażenie biegacza. Prawidłowo dobrane powinno zapewniać komfort, odpowiednie prowadzenie stopy i bezpieczeństwo dla całej kończyny. Sprawdź, jakie są podstawowe błędy popełniane przez biegaczy, podczas kupowania nowej pary butów.  (więcej…)