Bieg 11 Listopada Warszawa
Święto Niepodległości na biegowo w Warszawie! Wystartuje Bieg 11 Listopada na 5 i 10 kilometrów. Zapisy trwają!

polecane

Święto Niepodległości na biegowo w Warszawie! Wystartuje Bieg 11 Listopada na 5 i 10 kilometrów. Zapisy trwają!

Redakcja
18 października, 2021
Aktualności

Tradycją dla wielu stało się aktywne świętowanie odzyskania przez nasz kraj wolności. 11 listopada zapraszamy do Parku Skaryszewskiego, aby celebrować ten ważny historycznie dzień tak, jak lubicie najbardziej, na biegowo! Bieg 11 Listopada na 5 i 10 kilometrów. Zapisy trwają!

Bieg 11 Listopada Warszawa

Czekają na Was do wyboru dystanse 5 lub 10 kilometrów tak, aby każdy z Was, niezależnie od poziomu zaawansowania i biegowego stażu, mógł uczcić święto wspólnie z innymi biegaczami. Dla chętnych chcących rozpocząć aktywnie Święto Niepodległości czeka po 500 miejsc na 5 i 10 kilometrów. W ramach opłaty startowej uczestnicy otrzymają numer startowy, pomiar czasu, napoje oraz wyjątkowy pamiątkowy medal. Start i meta biegu zlokalizowane będą w najbliższej okolicy Amfiteatru, przy którym znajdować się będzie Biuro Zawodów. To tam będziecie mogli odebrać numery startowe. Trasa Biegu 11 Listopada poprowadzona jest na pętlach wynoszących 2,5 km i przebiegać będzie po alejkach Parku Skaryszewskiego. Biegacze na 5 kilometrów będą mieli do pokonania 2 okrążenia, zaś na 10 kilometrów – 4 okrążenia.

Mile widziane będą stroje oraz gadżety upamiętniające nasze barwy i symbole narodowe, które uświetnią nasze największe Narodowe Święto, dzień radości i dumy z odzyskania niepodległości.

Bieg 11 Listopada Warszawa

Święto Niepodległości upamiętnimy w jednym z największych zabytkowych parków w stolicy. Okres świetności i rozbudowy Parku Skaryszewskiego przypada na okres międzywojenny. To w tym czasie powstał między innymi dworek orz niezwykle urokliwe stawy, które łączy Jezioro Kamionkowskie, wzdłuż których prowadzić będzie część trasy biegu. W 1929 r. nazwę parku zmieniono na Park im. Ignacego Jana Paderewskiego, kompozytora i działacza niepodległościowego. Park przeszedł gruntowną renowację po dużych zniszczeniach podczas II Wojny Światowej. Dziś jest chętnie odwiedzanym miejscem przez mieszkańców, turystów, a także biegaczy.

Strona biegu: https://maratonwarszawski.com/bieg11listopada/
Zapisy: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/
Termin: 11 listopada
Miejsce: Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie
Opłata startowa: 50 zł
Dystans: 5 i 10 km

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kupujesz buty do biegania? Nie popełnij tych 5 błędów

Buty do biegania to podstawowe wyposażenie biegacza. Prawidłowo dobrane powinno zapewniać komfort, odpowiednie prowadzenie stopy i bezpieczeństwo dla całej kończyny. Sprawdź, jakie są podstawowe błędy popełniane przez biegaczy, podczas kupowania nowej pary butów.  (więcej…)