adidas Runners Warsaw w akcji Run For The Oceans
adidas Runners Warsaw w akcji Run For The Oceans

polecane

adidas Runners Warsaw w akcji Run For The Oceans

Redakcja
czerwiec 7, 2019
Aktualności

8 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Oceanów i właśnie dlatego w najbliższą sobotę, adidas Runners Warsaw zaprasza na kolejne duże wydarzenie biegowe, rozpoczynające edukacyjny i proekologiczny tydzień w społeczności ARW. Wydarzenie jest częścią globalnej inicjatywy, w której za każdy przebiegnięty kilometr między 8 a 16 czerwca, rejestrowany przez aplikację Runtastic, marka adidas przekaże $1 na Parley Ocean School.

adidas Runners Warsaw w akcji Run For The Oceans

W związku z globalną akcją, w adidas Runners na całym świecie, odbywać się będą liczne wydarzenia proekologiczne. Warszawska impreza rozpocznie się 8 czerwca o godzinie 10:00 w adidas Runners Warsaw (Solec 38). Warto odwiedzić te miejsce nieco wcześniej, aby zapoznać się z materiałami edukacyjnymi adidas x Parley związanymi z walką zanieczyszczeniem plastikiem. Baza to jedynie miejsce startowe – trenerzy pokierują uczestników po warszawskich bulwarach, a każdy chętny będzie miał do wyboru dwie trasy: 5 km – oraz 10 km. Dla tych, którzy nie biegają na co dzień została przygotowana specjalnie ta krótsza trasa. Miejscem docelowym biegu będzie nadwiślańska “Plażówka Saska” gdzie oprócz szeroko pojętego chilloutu oraz orzeźwiających napojów i przekąsek, będzie można uczestniczyć w warsztatach, nawiązujących i zachęcających do proekologicznych działań.

Na plaży czekać będzie Daria Ładocha, która opowie o zasadach Zero Waste Cooking. Teorię będzie można natychmiast wykorzystać w praktyce, gdyż biegacze będą mieli możliwość przygotowania oraz spróbowania trzech różnych dań. Warsztatom towarzyszyć będzie strefa DIY, gdzie każdy uczestnik będzie miał możliwość stworzenia własnej torby Run For The Oceans oraz woskowijek – ekologicznego zamiennika folii spożywczej. Na miejscu, chętni będą też mogli również wziąć udział w rozgrywkach siatkówki plażowej.

8 czerwca to początek wydarzeń, zaplanowanych przez adidas Runners Warsaw. Podczas tygodnia pod szyldem Run For The Oceans, w warszawskiej bazie, będą odbywać się liczne wydarzenia, m.in. Warsztat Zero Waste z Katarzyną Wągrowska, Plogging czy Gardening. Chcąc wziąć udział w wybranych wydarzeniach, wystarczy pobrać aplikację Runtastic i dołączyć do grupy adidas Runners Warsaw. W zakładce “nadchodzące wydarzenia” można zapisać się na event główny oraz na bieżąco sprawdzać i dołączać do kolejnych.

adidas i Parley walczą z zanieczyszczeniem oceanicznym

Zachęcamy do wspierania akcji przez cały tydzień w dowolnej lokalizacji, biegając i zbierając kilometry w wyzwaniu Run For The Oceans.

Źródło: informacja prasowa organizatora wydarzenia; fot. adidas

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak zacząć biegać?

Dość łatwo jest zacząć biegać, ale ciężej pozostać w tym sporcie. Z tego poradnika dowiesz się, jak zacząć biegać, abyś cieszył się z każdego kolejnego kilometra, a przy tym nie nabawił się kontuzji przez którą uznasz, że ten sport nie jest dla Ciebie. Bieganie jest dla wszystkich, jedynie trzeba poznać, z czym to się je. (więcej…)