20. PKO Poznań Maraton medal
20. PKO Poznań Maraton – medal! [ANIMACJA]

polecane

20. PKO Poznań Maraton – medal! [ANIMACJA]

Tomasz Wołoćko
2 października, 2019
Aktualności

Jeszcze tylko niespełna 18 dni dzieli nas od startu 20. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Przygotowania do jubileuszowej edycji trwają. Organizatorzy zdążyli pokazać już oryginalny leitmotiv imprezy, zaprezentować koszulkę i zawartość pakietów startowych, a także aż dwa razy zwiększyć limit zawodników. 

Wiadomo już, że 20 października dominować będzie granat i złoto! W takich barwach biegacze i organizatorzy celebrować będą 20 lat biegowej tradycji w Poznaniu na królewskim dystansie. Zawodnicy wiedzą także jak będzie wyglądała jubileuszowa koszulka oraz, że w pakiecie startowym będzie czekać na nich wielofunkcyjny komin, bawełniana torba na ramię, piwo od Browaru Fortuna w jubileuszowej etykiecie, czekolada Terravita, naturalny energetyk od Veroni Active, a także voucher ze zniżką -50% na dowolny mecz Lecha Poznań, który zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Poznaniu do końca tego roku.

20. PKO Poznań Maraton medal

Bogata historia jaką niosą za sobą medale dotychczasowych edycji Poznań Maratonu to mozaika, na którą składają się godne upamiętnienia postaci i wydarzenia związane ze stolicą Wielkopolski. Pomysł ten zrodził się w 2006 roku i organizatorzy trwają przy nim do dziś! Dwie dekady tradycji biegowej na dystansie 42,195 km sprawiają, że to właśnie liczba 20 dominuje na tegorocznym medalu. Znaczącym elementem projektu jubileuszowego krążka jest również postać Macieja Frankiewicza – inicjatora i pomysłodawcy, a od 2010 roku patrona poznańskiego maratonu. Sam jako ówczesny wiceprezydent miasta brał czynny udział w biegu. Był zawodnikiem w pierwszych 9 edycjach imprezy, o którą zabiegał, a która obecnie przyciąga biegaczy z całego świata. Na złotej szarfie, na której zawieszony jest srebrny medal stworzony został kolaż z wybranych fotografii prezentujący zarys uczestników startujących w poprzednich latach.

Kochani, nie chcemy Was stresować, ale ,,,,,zostało ostatnie 80 miejsc i limitu już nie zwiększymy tj. 7 000 opłaconych pakietów startowych!

Opublikowany przez Poznań Maraton Wtorek, 1 października 2019

Warto dodać, że obecnie 64 biegaczy posiada pełną kolekcję 19 medali ze wszystkich edycji Poznań Maratonu. Obecnie opłata startowa za udział w 20. PKO Poznań Maratonie wynosi 200 złotych. Zostało ostatnie 80 miejsc i limit już nie zostanie zwiększony tj. 7000 opłaconych pakietów startowych!

Sponsorem Tytularnym Imprezy jest PKO Bank Polski. 20.PKO Poznań Maraton wspierają również 4F, Veronii Active, Browar Fortuna, Lidl, Aquanet oraz Terravita. Impreza odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Poznania – Jacka Jaśkowiaka.

Więcej informacji o Poznań Maraton: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/maraton-poznan/

Źródło: informacja prasowa; fot. Poznań Maraton / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Zegarek sportowy Polar V800 – recenzja

Zegarek sportowy Polar V800 to istny komputer treningowy, bo inaczej o nim nie można powiedzieć. Zegarek V800 posiada niezliczone funkcje, przydatne podpowiedzi i pomaga w odnalezieniu idealnej równowagi pomiędzy odpoczynkiem, a treningiem. Funkcji jest o wiele więcej. Prezentujemy wyniki testu zegarka Polar V800, który badaliśmy przez kilka tygodni. (więcej…)