Trwa 16. PKO Poznań Półmaraton! [JAKIE UTRUDNIENIA?]

polecane

Trwa 16. PKO Poznań Półmaraton! [JAKIE UTRUDNIENIA?]

Jerzy Stawiński
14 kwietnia, 2024
Aktualności

W tej chwili przez ulice Poznania przebiega ok. 10 000 biegaczy i biegaczek w ramach 16. PKO Poznań Półmaraton! To wielkie biegowe święto rozpoczęło się dokładnie o godz. 10:00. Zawodnicy wyruszyli z ulicy Grunwaldzkiej i mają do przebycia dystans 21 kilometrów. Meta znajduje się na Placu Marka (Międzynarodowe Targi Poznańskie). Jak przebiega trasa półmaratonu? Gdzie są największe utrudnienia w ruchu? 

Zawodnicy biorący udział w 16. PKO Poznań Półmaratonie właśnie przemieszczają się po wyznaczonej trasie ulicami stolicy Wielkopolski. Wyścig wystartował z ulicy Grunwaldzkiej, zaś końcowe metry trasy poprowadzone zostały przez Plac Marka, który znajduje się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP). Zawodnicy mają do pokonania dystans 21,0975 km, ale ogranicza ich regulaminowy czas 180 min na dotarcie do mety. Pierwsze utrudnienia w ruchu zaczęły się pojawiać już od godziny 6:00, bowiem to w okolicach PKP i Targów Poznańskich odpowiednie służby rozpoczęły zabezpieczanie pierwszego odcinka trasy.

Trasa poznańskiego półmaratonu nie zaskoczy doświadczonych biegaczy, jak również mieszkańców miasta, ponieważ przebiega dokładnie tak, jak w 2023 roku. Biegacze będą biec po ulicach: Start – ul Grunwaldzka, później ul. Grunwaldzka, ul. Jugosłowiańska, ul. Taczanowskiego, ul. Ściegiennego, ul. Arciszewskiego, ul. Hetmańska, ul. Dolna Wilda – Rondo, ul. Dolna Wilda, ul. Piastowska, ul. Droga Dębińska, ul. Strzelecka, ul. Garbary, ul. Małe Garbary, ul. Solna, ul. Nowowiejskiego, ul. Pułaskiego, ul. Roosevelta, Rondo Kaponiera, ul. Roosevelta, ul. Bukowska, ul Grunwaldzka i meta: Plac Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Utrudnienia w ruchu pojawią się wzdłuż trasy Poznań Półmaratonu oraz w jej okolicach. Problemy z ruchem pojawiły się już na kilkadziesiąt minut przed startem biegaczy. Przypominamy – biegacze ruszyli na trasę o godz. 10:00. W miarę przesuwania się zawodników trasa będzie odblokowywana. Zamknięcie głównych ulic Poznania przełoży się na spore opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej – tramwajów i autobusów. Kierowcy poruszający się w dniu 14 kwietnia (niedziela) po ulicach Poznania powinni zachować szczególną czujność i stosować się do poleceń funkcjonariuszy i służb zabezpieczających trasę 16. PKO Poznań Półmaratonu.

Wszelkie najnowsze informacje o półmaratonie będą tutaj.

Źródło: oprac. na podstawie: https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/niedziela-14-kwietnia-zmiany-w-komunikacji-z-uwagi-na-16-pko-poznan-polmaraton, https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/program/,  https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/informacje-dla-startujacych/. Foto Jakub Kaczmarczyk / materiały prasowe organizatora biegu 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie jesienią i zimą. Jak planować treningi?

Ze względu na gorszą pogodę, do której zaliczyć możemy chłód, wiatr i deszcz, zmotywowanie się do biegania w okresie jesieni i zimy jest znacznie trudniejsze. Jednak utrzymanie sportowego postanowienia regularnych treningów zagwarantuje w tym trudnym okresie wiele przyjemności! Lepszy nastrój, pozytywna energia do pracy, większa satysfakcja z pokonania pogodowych trudności oraz zwiększona odporność – to kilka zalet biegania przez cały rok. (więcej…)