Suunto Commuting Day
Suunto Commuting Day już 22 września! Dołącz. Warto. Dla planety!

polecane

Suunto Commuting Day już 22 września! Dołącz. Warto. Dla planety!

Tomasz Wołoćko
20 września, 2022
Aktualności

Aby zmotywować ludzi do jeżdżenia rowerem bądź biegania do pracy, jednocześnie redukując emisję CO2, Suunto z radością ogłasza inauguracyjny Suunto Commuting Day, który odbędzie się w czwartek 22 września.

Suunto Commuting Day już 22 września

Jedna jazda rowerem do pracy może nie wydawać się dużym poświęceniem, ale kiedy robisz to regularnie, zaczniesz widzieć sumujące się efekty. W skali całej społeczności, gdzie tysiące ludzi wybiera dojazdy z napędem, zmiana ta mogłaby stanowić dużą różnicę. Zwłaszcza, że transport jest jednym z największych źródeł emisji. Co zrobić, żeby wziąć udział? To proste! Wystarczy, że zarejestrujesz trasę do pracy za pomocą zegarka Suunto lub licznika rowerowego Hammerhead i oznaczysz tą aktywność jako dojazd w aplikacji Suunto. Po całej akcji pokażemy ile emisji CO2 udało się zatrzymać, dzięki naszej społeczności.

Jak korzystać z opcji śledzenia dojazdu? Nie musisz mieć zegarka Suunto ani kompatybilnego z Suunto licznika rowerowego Hammerhead, aby zacząć śledzić swoje dojazdy – możesz również korzystać z aplikacji Suunto i śledzić je za darmo.

Suunto Commuting Day już 22 września

Aby rozpocząć śledzenie, nie musisz robić więcej niż jeździć, biegać lub chodzić z punktu A do punktu B i zapisywać swoją aktywność. Przy pierwszym śledzeniu aktywności związanej z dojazdami zostaniesz zapytany, czy chcesz aktywować automatyczne oznaczanie tagiem „dojazdy”. Aplikacja Suunto może automatycznie oznaczać podróże w jedną stronę, które rozpoczynają się i kończą w odległości co najmniej 500 metrów (0,3 mili) jako dojazdy.

Suunto Commuting Day już 22 września

Zmniejszone emisje CO2 dla pojedynczej aktywności zostaną pokazane w podsumowaniu treningu, a nowy widżet dojazdów na stronie głównej aplikacji pokaże miesięczną sumę zaoszczędzonego CO2. Promowanie zrównoważonych, codziennych wyborów jest częścią zobowiązania firmy Suunto do bycia bardziej odpowiedzialną firmą. Obecnie ponad 90% produktów Suunto jest wytwarzanych w fabryce w Vantaa w Finlandii. Od 2021 r. jej siedziba główna oraz fabryka korzystają w 100% z energii odnawialnej. Aby wszystko było przejrzyste, niedawno został opublikowany pierwszy roczny raport na temat zrównoważonego rozwoju, który można przeczytać tutaj.

Podejście Suunto do zrównoważonego rozwoju polega również na zwiększeniu pozytywnych efektów, a nie tylko na zmniejszeniu negatywnych. Nazywa się je odpowiednio naszym odciskiem dłoni i odciskiem stopy. Razem możemy wpływać na zmianę, zabierając głos w podejmowaniu prawdziwych działań. 

Aplikację Suunto na iOS można pobrać tutaj, a na Androida tutaj.

Źródło: oprac. na podstawie informacji prasowe; fot. w tekście: Suunto ; fot. otwieracz Kamil Nowak – Bieganie Uskrzydla 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Odzież termoaktywna. Biegacz powinien ją posiadać

Odzież termoaktywna jest niezastąpiona w trakcie treningu, w czasie każdej pogody. Gwarantuje ochronę zarówno podczas deszczu jak i silnego wiatru, gorąca i zimna, dostarczając komfortu. Jednak, czy każdy powinien ją posiadać? (więcej…)