PZU Cracovia Półmaraton Królewski 2018 wyniki na mecie
PZU Cracovia Półmaraton Królewski 2018 [WYNIKI NA MECIE]

polecane

PZU Cracovia Półmaraton Królewski 2018 [WYNIKI NA MECIE]

Kamil Nowak
14 października, 2018
Aktualności

Zawodnicy biorący udział w 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski docierają do TAURON Areny. To miejsce oznaczone na trasie zawodów jako meta, która dzięki specjalnemu oświetleniu tworzy niezapomniany klimat na ostatnich metrach biegu. Jakie wyniki uzyskali zawodnicy? Gdzie poszukiwać informacji o czasie na mecie?

PZU Cracovia Półmaraton Królewski 2018 wyniki na mecie

Spod TAURON Areny, później przy Stadionie Miejskim Cracovii, dalej przez Wawel, Rynek Główny i z powrotem – tak w skrócie prezentowała się dzisiejsza trasa 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski 2018. Zawody rozpoczęły się o godzinie 11:00, kiedy to biegacze wyruszyli na trasę o długości 21 kilometrów i 97,5 metra. Wydarzenie, które urzekło tysiące biegaczy, zauroczyło także setki kibiców gorąco dopingujących i zagrzewających zawodników do walki. Jedni walczyli o cenne nagrody finansowe, dla wielu wystarczył piękny medal na mecie. Tegoroczny półmaraton stanie się cudownym wspomnieniem dla setek spełnionych zawodników.

Pierwsza odsłona PZU Cracovia Półmaraton Królewski została wyróżniona nagrodą Impreza Roku 2014 im. Tomasza Hopfera w kategorii debiut podczas Gali Biegów Masowych w Warszawie. Z roku na rok znacznie wzrasta frekwencja, która w 2017 roku osiągnęła już liczbę 8421 osób na starcie i 8338 na mecie. Piąta edycja imprezy organizowanej w Krakowie od 2014 roku stanowi zakończenie sezonu biegowego. PZU Cracovia Półmaraton Królewski wraz z 17. PZU Cracovia Maraton i 12. PZU Biegu Trzech Kopców tworzą wielką Królewską Triadę Biegową 2018. Wszyscy zawodnicy, którzy mają za sobą udział we wszystkich wskazanych biegach, w tym w dzisiejszym i dotarli do mety, otrzymają pamiątkowy ekspozytor. Trzydzieści minut po zakończeniu 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski 2018, czyli od godz. 15:00 lista rankingowa zostanie przedstawiona do wglądu w punkcie znajdującym się w holu za głównym wejściem do TAURON Areny Kraków (od strony ul. Lema). Tam też – w godz. 15:00-17:00 – będzie można odbierać ekspozytory na medale.

Zgodnie z regulaminem ekspozytory Królewskiej Triady Biegowej 2018 będzie też można odbierać w siedzibie Organizatora (Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, ul. Walerego Sławka 10), w terminie od 22 października 2018 roku do 28 lutego 2019 roku. Natomiast, gdzie można sprawdzić wyniki na mecie Cracovia Półmaraton Królewski 2018?

Wyniki dostępne są na stronach specjalnego serwisu dokonującego pomiar. Wyniki zawodników Cracovia Półmaraton Królewski można na bieżąco śledzić tutaj. Dane dotyczą pierwszych 10 najlepszych zawodników w kategorii open, wyników na mecie, ale też wcześniejsze informacje jak: czas na 5, 10, 15 i 20 kilometrze. To daje możliwość rzetelnego sprawdzenia własnych międzyczasów na wskazanych odcinkach. Wyniki półmaratonu można sprawdzić także w ujęciu kategorii wiekowych.

Źródło: http://www.pzucracoviapolmaraton.pl/; fot. Filip Radwański Archiwum ZIS w Krakowie

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. stani pisze:

    JESTEŚMY dumni z naszej córki,ktora startowała pierwszy raz w takim biegu i zajęła bardzo dobre miejsce

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Hoka Bondi 8 – to nie jest kolejny poduszkowiec! [Turcja 2022]

Buty do biegania z maksymalną amortyzacją do codziennych treningów – takie przedstawienie modelu Hoka Bondi 8 to moim zdaniem niedopowiedzenie, półprawda albo arogancja. Biegałem już w wielu poduszkowcach, ale ten jest moim zdaniem w dwóch aspektach inny – lepszy. Poniżej mój obszerny test najnowszej odsłony butów do biegania Hoka Bondi 8. (więcej…)