New Balance Hierro v6
New Balance Hierro v6. Komfortowy bieg w terenie?

polecane

New Balance Hierro v6. Komfortowy bieg w terenie?

Redakcja
24 czerwca, 2021
Aktualności

New Balance Hierro v6 to najnowsza wersja butów Hierro, czyli topowego modelu do biegania w terenie. Szósta odsłona flagowej trailówki jest lżejsza od poprzednika, a oprócz kolejnych ulepszeń w konstrukcji otrzymała nowy design i przyciągające wzrok wersje kolorystyczne.

New Balance Hierro v6 opinie

Pierwsze buty w teren New Balance zaprezentował w 1977 roku, był to model Trail 355 zaprojektowany na potrzeby wilgotnych szlaków w Nowej Anglii. Przez ponad 40 lat marka wprowadzała kolejne innowacje, oferując buty do różnych zastosowań i nawierzchni. W ostatnich latach New Balance rozwija outdoorową serię All Terrain, do której właśnie należy flagowy model Hierro.

New Balance Hierro v6 opinie

New Balance Hierro v6, podobnie jak poprzednia wersja, osadzone jest na ulepszonej podeszwie Fresh Foam X, którą znaleźć można również we flagowym modelu marki przeznaczonym na asfalt – 1080 v11. Obecność tej technologii gwarantuje, że buty Hierro zapewniają wyjątkowy komfort połączony z efektywniejszym oddawaniem energii. Podeszwa środkowa została zaprojektowana tak, aby pochłania uderzenia spowodowane kontaktem z kamieniami, korzeniami i innymi nierównościami.

New Balance Hierro v6 opinie

Główne zmiany w porównaniu do piątej wersji dotyczą cholewki. Przeprojektowana siatka pokryta TPU jeszcze lepiej opina stopę, zapewniając nie tylko komfort, lecz także wysoki poziom wentylacji i poczucie bezpieczeństwa podczas dłuższych biegów w zmiennym terenie. W dopasowaniu buta do stopy pomagają zintegrowany i miękko wyściełany język oraz przebudowany system sznurowania, które zapobiegają dostawianiu się zanieczyszczeń do wnętrza.

New Balance Hierro v6 opinie

Zmianom uległo również wzmocnienie Toe Protect, które chroni palce przed uderzeniami w przeszkody, oraz budowa zapiętka, który jeszcze lepiej i w komfortowy sposób utrzymuje na miejscu piętę.

New Balance Hierro v6 opinie

Model wykorzystuje sprawdzoną w poprzedniej wersji zewnętrzną podeszwę. Jest ona podzielona na strefy wykonane z różnych mieszanek gumy, które gwarantują trwałość na twardym podłożu, a jednocześnie zapewniają lepszą kontrolę i przyczepność w trakcie szybkiego przemieszczania się po nierównych szlakach. Przedłużenie pod piętą pozwala na płynniejsze lądowanie stopy i zwiększa powierzchnię styku z podłożem.

New Balance Hierro v6 opinie

Model Hierro ma język i kołnierz wykonany z pianki z recyklingu, korkową naszywkę na język i został zaprojektowany zgodnie z podejściem no piece left behind, które pozwala zminimalizować liczbę odpadów poprzez wykorzystanie odciętych skrawków do wykonania innych małych elementów, np. na zapiętku.

New Balance Hierro v6 opinie

Dodatkowo 1% z wpływów ze sprzedaży modeli Fresh Foam Hierro v6 w USA zostanie przekazany na rzecz inicjatywy 1% for the Planet, co umożliwi wsparcie organizacji zajmujących się zmianami klimatycznymi i ochroną terenów zielonych.

New Balance Hierro v6
Drop: 8 mm
Cena: 549,99 zł
Modele damskie
Modele męskie

Materiał powstał we współpracy z marką New Balance

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Tomass pisze:

    Spoko buty. Mam, korzystam, polecam

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty Kalenji Run Active – jak wyglądają po roku biegania?

Jak trwałe mogą być buty do biegania kosztujące mniej niż 100 zł? Jak długo będą służyć aktywnemu biegaczowi? Czy marka Kalenji z sieci sklepów Decathlon tworzy solidne buty sportowe? Odpowiedzi zbieraliśmy przez rok trenując w modelu Kalenji Run Active. (więcej…)