8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton
Już w ten weekend 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton!

polecane

Już w ten weekend 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton!

Tomasz Wołoćko
13 czerwca, 2022
Aktualności

Po trzech latach powraca 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Ulicami miasta pobiegnie 12 000 biegaczy z kilkudziesięciu krajów świata. Ponownie w rytm muzyki, znów w imponującej nocnej scenerii ulic stolicy Dolnego Śląska. To jedno z najważniejszych wydarzeń biegowych na mapie Polski, podobnie jak w ubiegłych latach, sponsorem tytularnym jest PKO Bank Polski. Jaka jest trasa biegu? Jak prezentują się koszulki techniczne?

8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Trasa 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton 2022

Dla większości uczestników, zmagających się z dystansem ponad 21 kilometrów celem jest rywalizacja z własnymi słabościami, a ukończenie biegu często wiąże się z realizacją postanowień, a nawet życiowych celów. Z kolei główną intencją organizatorów jest popularyzacja sportu powszechnego, aktywnego i zdrowego stylu życia oraz promocja uroków naszego pięknego miasta. Trasę biegu zaplanowano w taki sposób, by jej walory wizualne na długo zapadły w pamięć uczestników.

Sportowe zmagania rozpoczną się i zakończą na pięknym, zabytkowym wrocławskim Stadionie Olimpijskim. Tuż przed decydującym finiszem biegacze, dla których sam udział ma większą wartość niż wynik, z pewnością zwolnią z wrażenia, by podziwiać festiwal świateł fontanny Pergoli. Nie do zapomnienia będzie też bieg przez wnętrze Hali Stulecia, w której tak wielu Wrocławian zaledwie parę tygodni temu świętowało tytuł Mistrza Polski dla koszykarskiego Śląska Wrocław.

8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Koszulki 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Wiele osób zwolni także przy niezwykłych iluminacjach najpiękniejszych zabytków na trasie. Pamiątkowe zdjęcie przy pięknie rozświetlonym Moście Grunwaldzkim może być jednym z cenniejszych trofeów wrocławskiego biegu. Motywacją do przyspieszenia będzie z kolei porywająca muzyka. W tej edycji pobiegniemy w rytm rocka. Energetyczne dźwięki gitar, rytmiczne brzmienie perkusji, napędzą 12 tysięcy bohaterów sportowej rywalizacji.

Możemy być tez pewni, że biegaczy poniesie żywiołowy i sportowy doping licznie zgromadzonej wrocławskiej publiczności. Na mecie biegowych zmagań, oprócz owacji i uznania widowni, będą czekać unikatowe, bo świecące w ciemności, pamiątkowe medale, które przez lata będą przywoływać biegaczom uśmiech na twarzach na wspomnienie uczucia satysfakcji z ostatnich kroków finiszu. Przy organizacji wydarzenia z udziałem tysięcy uczestników organizatorzy nie zapominają o odpowiedzialności ekologicznej. Stąd też niegdyś powszechne plastikowe naczynia i butelki zastąpią papierowe kubki, a o uzupełnianie płynów i regenerację biegaczy zadba wrocławskie MPWIK dostarczając nielimitowaną, a przy tym zdrową kranówkę.

8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

To nie jedyne ekologiczne rozwiązanie zaproponowane przez organizatora. By nie zaśmiecać miasta plastikowymi butelkami oraz foliowymi reklamówkami, w których były wręczane pakiety startowe oraz tonami papieru, który był wykorzystywany przy weryfikacji zawodników, biegacze otrzymają do ręki numer startowy i koszulkę w oparciu o spersonalizowany QR kod.

Dla wszystkich tych, którzy startują w biegach również w celach charytatywnych udział w 8. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie może być też okazją do wsparcia walczącej o wolność Ukrainy. Pomoże w tym specjalny kod QR znajdujący się na numerach startowych. Numery startowe będzie można odebrać 17 czerwca w godzinach 9:00 – 22:00, 18 czerwca w 9:00 – 21:30, w koronie Stadionu Olimpijskiego.

Warto dodać, że każdy posiadacz numeru startowego może w dniach 18-19 czerwca poruszać się komunikacją miejską za darmo. Biletem jest numer startowy. Nieczujących się na siłach, by pokonać półmaratoński dystans, a w szczególności rodziny z dziećmi, mogą spróbować swoich sił w wydarzeniu towarzyszącym – PKO Wieczornym Biegu Rodzinnym im. Jerzego Witkowskiego. W nim każdy jest zwycięzcą. Po pokonaniu dystansu 1,4 km na mecie dla uczestników będą oczekiwać, dla niektórych zapewne zdobyty pierwszy raz w życiu, pamiątkowe medale.

PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego startuje o godzinie 19:00.

Start 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu w sobotę (18 czerwca) o godzinie 21.30 ze Stadionu Olimpijskiego.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Suunto Spartan Trainer Wrist HR – recenzja

Suunto Spartan Trainer Wrist HR to jeden z najbardziej oczekiwanych tego roku zegarków GPS z nadgarstkowym pomiarem tętna, idealny do wielu dyscyplin sportowych. Przyjemna dla oka obudowa ukrywa rozbudowaną funkcjonalność i gwarantuje komfort noszenia w trakcie dnia. Zegarek świetnie wpisuje się w serię Suunto Spartan, ale i trochę od niej odstaje. O tym, dlaczego warto kupić ten produkt w poniższym teście. (więcej…)