trasa 15. Poznań Półmaratonu
Dodatkowe 500 miejsc na 15. Poznań Półmaraton!

polecane

Dodatkowe 500 miejsc na 15. Poznań Półmaraton!

Tomasz Wołoćko
29 marca, 2023
Biegi

15. Poznań Półmaraton zwiększa limit miejsc na liście startowej i wznawia możliwość zapisu na imprezę. Na linii startu w niedzielę 16 kwietnia może znaleźć się nawet 8500 biegaczek i biegaczy.

Dodatkowe 500 miejsc na 15. Poznań Półmaraton!

Pierwotny limit 8000 zawodników wyczerpał się już w poniedziałek 27 marca. Wszyscy, którzy do tego czasu nie zdążyli zgłosić swojego uczestnictwa, od środy 29 marca mogą zrobić to poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie półmaratonu. Termin zgłoszeń online upływa w dniu 13 kwietnia 2023 r. lub po osiągnięciu limitu opłaconych zgłoszeń. Jeżeli nowy limit nie zostanie do tego czasu wyczerpany, będzie jeszcze możliwość zapisania się na półmaraton w biurze zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich w piątek i sobotę poprzedzającą bieg.

– Myślę, że decyzja o zwiększeniu limitu na półmaraton bardzo ucieszy biegaczy, ale także organizatorów imprez biegowych – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 15. Poznań Półmaratonu. – Ostatni raz sytuacja, w której tak duże zainteresowanie uczestnictwem w naszej imprezie doprowadziło do zwiększenia limitu, miała miejsce przed pandemią. Traktujemy to jako dobry prognostyk na przyszłość.

Dodatkowe 500 miejsc na 15. Poznań Półmaraton!

15. Poznań Maraton zachęca biegaczy do udziału wieloma nowościami. W tym roku po raz pierwszy uczestnicy mogą zaopatrzyć się nie tylko w koszulkę startową, ale także w całą kolekcję odzieży sportowej dedykowaną poznańskiemu biegowi. Jest ona dostępna w sklepie online AdRunaLine – partnera technicznego imprezy. W dniach 14-16 kwietnia nie zabraknie jej także na specjalnym stoisku podczas targów Poznań Run Expo, które są imprezą towarzyszącą 15. Poznań Półmaratonu.

Zawodników powinny również ucieszyć inicjatywy na rzecz środowiska naturalnego, które Poznań Półmaraton podejmuje we współpracy z Wartą Poznań SA. Najnowszym zielonym pomysłem organizatorów są kwitnące numery startowe. Oprócz tradycyjnego numeru biegacze znajdą w swoich pakietach eko numery wykonane z biodegradowalnego materiału zawierającego nasiona maciejki, rumianku i stokrotki. Jeśli po biegu zakopiemy taki numer w ogródku, materiał, z którego został zrobiony, rozłoży się, a nasiona zamienią w mini łąkę kwietną.

Zapraszamy na stronę 15. Poznań Półmaratonu, na której można znaleźć pełne informacje na temat naszego biegu i imprez towarzyszących.

Więcej informacji oraz zapisy: www.halfmarathon.poznan.pl

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Wygodny stanik sportowy? Propozycje dla aktywnych kobiet

Optymalnie dobrany stanik sportowy zapewnia idealne utrzymanie piersi, dzięki czemu nie zmieniają one położenia podczas wykonywania ćwiczeń, nawet tych najbardziej intensywnych. Ale skąd wiadomo, który stanik sportowy jest dobry? Jaką markę wybrać i czym kierować się dokonując zakupu? Podpowiadamy. (więcej…)