ASICS GLIDERIDE 2
ASICS GLIDERIDE 2. Energooszczędne buty do biegania?

polecane

ASICS GLIDERIDE 2. Energooszczędne buty do biegania?

Redakcja
15 marca, 2021
Aktualności

ASICS GLIDERIDE 2 zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić biegaczom jeszcze szybsze i bardziej komfortowe pokonywanie kolejnych kilometrów. Jaka jest ich cena? Co się zmieniło względem poprzednika?

ASICS GLIDERIDE 2

ASICS GLIDERIDE 2 powstały przede wszystkim w oparciu o autorską technologię marki GUIDESOLE, która odpowiada za amortyzację przy lądowaniu oraz efektywniejszy i bardziej wydajny krok na długich dystansach. Podeszwa została wykonana w innowacyjnym, eliptycznym kształcie, gwarantując stabilizację, miękkość oraz sprężystość.

Udowodniono naukowo, że buty ASICS GLIDERIDE 2 pozwalają oszczędzać energię podczas długiego biegu. Zmniejszając na nią zapotrzebowanie w fazach cyklu biegowego kroku – od uderzenia stopą o podłoże, aż do wybicia się z palców – obuwie do biegania może pomóc pokonywać większe odległości. W tym sezonie ASICS pozostawił właściwości energooszczędne nienaruszone, tworząc jednocześnie możliwość płynniejszego biegu z lepiej dopasowaną cholewką. Buty zostały zaprojektowane dla biegaczy, którzy chcą czuć świeżość stóp przez dłuższy czas, są także praktycznym wyborem na biegi regeneracyjne.

ASICS GLIDERIDE 2

Ten model, z ulepszonym krojem cholewki, wyróżnia się także specjalnie zaprojektowaną siatką, która zapewnia doskonały przepływ powietrza, jednocześnie dostosowując się do naturalnego ruchu stopy. Ozdobny nadruk 3D zapewnia ukierunkowane wsparcie bez dodatkowych szwów i nadprogramowej wagi. Natomiast technologia GUIDESOLE, w postaci zaokrąglonej podeszwy, poprawia wydajność biegu, zmniejszając obciążenie kończyn dolnych.

Amortyzacja w technologii FLYTEFOAM znajduje się w górnej warstwie podeszwy środkowej, zapewniając miękkie lądowanie, a rozwiązanie FLYTEFOAM Propel w dolnej warstwie gwarantuje bardziej responsywne odbicie. W przedniej części buta, pomiędzy wspomnianymi warstwami, jest natomiast zlokalizowana płytka, która pomaga zachować integralność podeszwy środkowej. Za zwiększenie wytrzymałości oraz przedłużenie żywotności obuwia odpowiada z kolei bieżnik AHARPLUS.

Wszystkie nasze działania w 2021 roku koncentrują się na wspieraniu pozytywnego wpływu sportu na zdrowie psychiczne i inspirowaniu ludzi na całym świecie do osiągnięcia równowagi pomiędzy ciałem a umysłem. Zachęcamy wszystkich do podjęcia aktywności fizycznej o wschodzie słońca, które stanowi symbol nadziei, a wprowadzenie na rynek odświeżonego modelu GLIDERIDE jest dla nas ostatnim krokiem w tej podróży. Nie ma lepszej możliwości doświadczenia korzyści płynących z energooszczędnych butów niż wpisanie się w naszą ideę „w zdrowym ciele, zdrowy duch” – powiedział Kenichi Harano, z Instytutu Nauk o Sporcie w ASICS.

ASICS GLIDERIDE 2

Jaka jest cena butów ASICS GLIDERIDE 2? Buty wyceniono na kwotę 670 zł. Model jest dostępny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w sprzedaży detalicznej, online i specjalistycznych sklepach biegowych.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; ASICS

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Garmin do 1000 zł dla biegacza? Jasne, że Garmin Forerunner 55

Garmin Forerunner 55 to zegarek GPS stworzony, by zaspokoić potrzeby początkujących miłośników aktywności fizycznej – nie tylko biegaczy. Sprzęt ma także wiele ciekawych opcji, z których skorzysta szersza grupa osób rozpoczynających przygodę ze sportem. Ponadto zegarek mieści się w budżecie do 1000 zł. Czy ten sprzęt pozwoli tak budować formę, by cieszyć się bieganiem przez długie lata? (więcej…)