Spray Albedo100 zapewnia bezpieczeństwo i widoczność osoby w ciemności

polecane

Spray Albedo100 zapewnia bezpieczeństwo i widoczność osoby w ciemności

Kamil Nowak
15 września, 2016
Recenzje

Albedo100 to szwedzka marka, która zajmuje się produkcją spray’ów o niezwykłych właściwościach. Dzięki tym produktom stajemy się bardziej bezpieczni i widoczni na drodze. Z przyjemnością przedstawiamy markę Albedo100 i test ich produktów.

.

.

Albedo100 to szwedzka marka, która we współpracy z koncernem Volvo/Life Paint oraz Fińskim Stowarzyszeniem Hodowców Reniferów poczyniła krok ku polepszeniu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym biegaczy, pieszych, rowerzystów, a także towarzyszących nam pupilów. Mamy tu na myśli opracowane przez nich farby odblaskowe w spray’u. Jest to innowacyjne rozwiązanie i z pewnością alternatywa dla wszystkich „szkiełek” przyczepianych do ubrań czy przedmiotów. Zdrowie i życie są wartościami nadrzędnymi, nie ma bowiem nic bardziej cennego. Z tego też względu pojawienie się nowego sposobu na poprawienie bezpieczeństwa zawsze winno spotkać się z szerokim uznaniem. Dlaczego akurat ta metoda dbałości może być lepsza od dotychczasowych i czemu jest taka nowatorska? Z przyjemnością przedstawiamy markę Albedo100 i testujemy jej produkty dla Was.

Trochę ze statystyk…

Albedo100

Polacy są społeczeństwem świadomym zagrożeń. Może to być efektem ogólnokrajowych kampanii, czy bezpośredniego doświadczenia. Prawie każdy brał udział choćby w kolizji lub zna osobę, która tego doznała. Nie zmienia to jednak faktu, iż wciąż dochodzi do zbyt wielu takich zdarzeń. Jak pokazują statystki, liczba osób rannych i śmiertelnych cały czas pozostaje duża. Do incydentów drogowych w głównej mierze dochodzi w obszarze zabudowanym, w niezabudowanym najwięcej osób zaś ginie. Dlaczego tak się dzieje? Między innymi dlatego, że przy złych warunkach atmosferycznych, w miejscach nieoświetlonych lub słabo oświetlonych jesteśmy mniej widoczni. Do tego dochodzą inne okoliczności towarzyszące. Ważne zatem jest, abyśmy zostali zauważeni jak najwcześniej. Pamiętajmy też o zachowaniu zdrowego rozsądku i zasadzie ograniczonego zaufania wobec pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Raport wypadki

Opracowano na podstawie informacji Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji

Raport Wypadki

Opracowanie „Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów w latach 2008-2011” GDDKiA, Departament Studiów, Wydział Studiów w Krakowie, kwiecień 2012 r., str. 9

Albedo100, to coś więcej

Albedo100

Jak podaje producent, Albedo100 to szwedzki wynalazek pozwalający na zwiększenie bezpieczeństwa i widoczności w ruchu drogowym. Wynaleziony w Szwecji i produkowany w Skandynawii. Nominowany jako jeden z 30 najciekawszych odkryć na świecie w 2015 roku. Jego przewaga nad innymi produktami polega na wszechstronności. Możemy się nim spryskać od stóp do głowy zwiększając tym samym pole odblasku światła, zamiast ograniczać się do drobnych punktów odblaskowych, umieszczonych jedynie w konkretnych miejscach. Możemy nim spryskać sprzęt, na przykład rower, a także biegnącego z nami psa. Wszystko to bez uszczerbku dla zdrowia, bezpieczne i łatwe w stosowaniu. Spray odbija światło w kierunku jego źródła, co oznacza tyle, że jedynie osoba oświetlająca widzi odblask. Produkt może być stosowany przez każdego i wszędzie, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba.

Test produktów Albedo100

Albedo100

Produkt dostępny jest w trzech wariantach: Permanent Metallic, Invisible Bright oraz Horse and Pets. My sprawdzamy dwa pierwsze rodzaje.

Permanent Metallic to farba przeznaczona do pokrywania między innymi metalu, drewna czy tworzyw sztucznych jak plastik. My ją zastosowaliśmy na rowerze – kołach, gdzie mamy elementy zarówno metalowe, jak i gumowe. W świetle dziennym spray pozostawia widoczny ślad w kolorze szarosrebrnym. W zależności od intensywności spryskania danego miejsca, ślad ten jest bardziej lub mniej zauważalny. Może to rodzić problemy, bo mając zadbany i czysty rower nie każdy będzie chciał go „uciapać” farbą. Warto zatem zadbać o estetyczne naniesienie spray’u. Po drugie warto tak zrobić, bo jest on faktycznie trwały. Po kilku tygodniach od zastosowania na rowerze, nadal utrzymuje się na nim. Nie usuwa go deszcz, wiatr, temperatura, ani promieniowanie. Żeby usunąć farbę, należałoby ją po prostu zdrapać.

Albedo100

Po zadrapaniu paznokciem usuwa się ona bez większych problemów. Przy ograniczonej ilości światła lub w całkowitych ciemnościach produkt w 100 % spełnia swoją rolę. Rower po prostu „świeci” jak wielka latarka. Efekt jest niesamowity i nie da się go porównać do niczego innego, o takiej samej bądź podobnej roli. Dla nas – bezkonkurencyjny. Sugerujemy jednak stosowanie spray’u na otwartym powietrzu. Lakier ma postać spray’u, a zatem dociera nie tylko do miejsca przeznaczenia, ale może osiąść na wszystkim dookoła, łącznie z dłońmi. Jak przy każdym środku chemicznym należy przestrzegać zaleceń producenta wskazanych na opakowaniu. Zastosowanie jest bardzo proste, bowiem farba ma postać spray’u – wystarczy potrząsnąć energicznie pojemnikiem i nanieść na oczyszczony przedmiot. Pojemnik jest dość duży, ma pojemność 200 ml. Biorąc pod uwagę objętość oraz trwałość, puszka spray’u powinna posłużyć nam przez dłuższy czas.

Albedo100

Invisible Bright to spray do stosowania na ubrania. Ma postać bezbarwnej w świetle dziennym farby. Jego rola i właściwości są analogiczne do wcześniej opisanego Permanent Metallic, więc zasady stosowania i środki ostrożności powinny być tak samo zachowane. Produkt przetestowaliśmy na ubiorze biegowym i codziennego użytku m. in. z bawełny. Efekt jest satysfakcjonujący, osoba odziana w tak przygotowany strój jest bardzo dobrze widoczna. Można by wręcz odrysować sylwetkę w ciemnościach. Po teście „ciuchy” zostały namoczone w misce z wodą i ręcznie uprane – nie korzystaliśmy z pralki automatycznej. Po farbie nie zostało ani śladu. Na tkaninach nie widać też oznak, które mogłyby wskazywać na szkodliwe działanie spray’u.

Podsumowanie

Albedo100

Produkty marki Albedo100 znalazły się wśród 30 największych odkryć 2015 roku, i nie bez powodu. Pomysł zastosowania odblaskowej farby w postaci spray’u do zwiększenia widoczności wart jest uznania. Jakość i efekt także nie pozostawiają wątpliwości – farba działa z pożądanym skutkiem, mocno odbija światło, a przedmioty i osoby są wyraźnie widoczne. Oczywiście, gdzie i jak się spryskamy pozostaje polem do popisu wyobraźni każdego z nas. Są także i minusy, bo nie ma rzeczy doskonałych. W tym przypadku jest to nazbyt silna jak dla nas woń produktu, ale ta kwestia jest bardzo indywidualną sprawą. Najważniejsza jest główna rola produktu i ta jest spełniona w 100%.

.

Bezpieczeństwo nie ma ceny, ale środki zapewniające je już tak. Więc za Permanent Metallic trzeba wydać 99 zł, a za Invisible Bright 69 zł. Produkty można kupić w sklepie Toys4Boys.pl. Oficjalna strona Albedo100: www.albedo100.pl

Artykuł promocyjny 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. arekMalik pisze:

  Macie rację! Wygląda świetnie. PS. fajnie rower staje się widoczny.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Tak, rower wygląda bardzo ciekawie. Farba jest niezwykle trwała.

 2. Łukash pisze:

  Ja pokryje tym sprayem ramę roweru raczej, ale ok. Zamówiłem jedną sztukę na próbę.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Daj znać jak to wygląda u Ciebie! Pozdrawiam.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie – TRENINGOWE MITY. Czy nadal w nie wierzysz?

Krążą od tak długiego czasu w środowisku biegaczy, że część z nich stała się niemal prawdą. Czymś, na co niektórzy z nas się czasami łapią. Zasadami, które kierują nas na manowce, czyli w miejsce, gdzie forma sportowa się nie rozwija. Zebrałem kilka moim zdaniem najciekawszych mitów dotyczących biegania. Czy również i Wy kiedyś w nie wierzyliście? A może nadal, wierząc w nie, stosujecie się do zawartych w nich zaleceń? (więcej…)