29. września pobiegnij razem z nami w Biegu na Piątkę!

polecane

29. września pobiegnij razem z nami w Biegu na Piątkę!

Redakcja
wrzesień 16, 2019
Biegi

Bieg na Piątkę jest jednym z wydarzeń towarzyszących 41. PZU Maratonowi Warszawskiemu i pozwala na stopniowe zapoznanie się z niezwykłą atmosferą panującą podczas maratońskiego weekendu. Tysiące kibiców zebranych wzdłuż trasy maratonu będzie zagrzewać do jeszcze większego wysiłku także tych, którzy zdecydują się na dystans 5 kilometrów.

Dzięki umiejscowieniu startu razem z biegiem maratońskim uczestnicy Biegu na Piątkę będą mogli na własnej skórze poczuć niesamowite emocje przekazywane przez dopingujących, zarówno na starcie z ul. Konwiktorskiej jak i podczas finiszu przy Multimedialnym Parku Fontann.

„Od zawsze kusiło mnie spróbowanie sił w takiej imprezie jak Maraton Warszawski. Moja przygoda z biegami długodystansowymi zaczęła się w 2017 roku właśnie od Biegu na Piątkę i jak to mówią: złapałem bakcyla. – Tak o swoim wejściu w świat dużych imprez biegowych mówił Marek, tegoroczny maratończyk. – W 2018 roku biegłem już w sztafecie maratońskiej, a w tym roku zadebiutuję na dystansie 42.195 kilometra. Co tu dużo mówić: warto poznać wyjątkową atmosferę wielkiego biegu i poczuć energię kibiców, którzy swoim dopingiem niosą biegaczy, do tego by biegli szybciej i osiągali jak najlepsze rezultaty. Wszystkie te krzyki i wiwaty jeszcze bardziej nakręcają na ostatnich metrach i już zawsze będą kojarzyć mi się ze sportową adrenaliną!” – dodaje.

Szybka trasa zawierająca dwie długie proste: wzdłuż ul. Mickiewicza, gdzie blisko kilometrowy zbieg pozwala złapać oddech i nabrać sił przed kończącym odcinkiem na Wisłostradzie sprzyja ustanawianiu życiówek na pięciokilometrowym dystansie. Dla osób celujących w konkretny czas przygotowano pomoc profesjonalnych pacemakerów. Ponad tuzin biegaczy, będzie nadawać tempo biegu tak, by uczestnicy biegnący razem z nimi mogli osiągnąć rezultaty od 18 do 30 minut.

Bieg na Piątkę to nie tylko okazja dla początkujących biegaczy na zaprzyjaźnienie się ze światem biegów dystansowych, ale też niepowtarzalna okazja na podejrzenie technik profesjonalistów. Dystans 5 kilometrów cieszy się niezwykłą popularnością w naszym kraju i rok rocznie przyciąga biegaczy specjalizujących się w tym dystansie. Przyjemna trasa, z długimi prostymi sprzyja uzyskiwaniu dobrych rezultatów, co z pewnością będą chcieli wykorzystać biegacze chcący poprawić swoją życiówkę na sam koniec sezonu biegowego. Dla uczestników, którzy poszukują spokojnego biegu przy niezapomnianym dopingu kibiców mamy dobrą wiadomość – limit czasu, który wynosi 45 minut, spokojnie pozwala na pokonanie trasy nawet szybkim marszem, co pozwala cieszyć się tak trasą jak i interakcją z kibicami na trasie.

Więcej informacji o samym biegu, jego zasadach i zapisach na stronie internetowej.

ZAPISY ⤵️⤵️⤵️⤵️

Bieg na Piątkę

Źródło: informacja prasowa; fot. Maraton Warszawski / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Hoka Clifton 8. Recenzja butów do biegania

Hoka Clifton 8 to buty treningowe zaprojektowane z myślą o biegach na twardych nawierzchniach. Nie wstydzę się jednak powiedzieć, że ten model jest dla mnie czymś więcej. Gdy mam je na stopach podczas biegu czuję ich lekkość, komfort i precyzję. Są to buty do biegania, które zachęcają do regularnych ćwiczeń. Potrafią również sprawić, że kończąc trening, mamy jeszcze większą radość z biegania. Ale dla kontrastu wspomnę, że moim zdaniem nie są to buty dla każdego biegacza. Jacy biegacze będą maksymalnie zadowoleni z posiadania modelu Clifton 8, a którzy sportowcy, powinni zdecydować się na inne buty? (więcej…)