41. PZU Maraton Warszawski zaprasza na biegi towarzyszące
41. PZU Maraton Warszawski zaprasza na biegi towarzyszące

polecane

41. PZU Maraton Warszawski zaprasza na biegi towarzyszące

Edward Królikowski
31 lipca, 2019
Aktualności

W dniu 31 lipca 2019 opublikowaliśmy gorącą informację o trasie, jaką będą poruszać się uczestnicy 41. PZU Maraton Warszawski, zaś kolejnym newsem jest otwarcie zapisów na biegi towarzyszące. Z myślą o tych biegaczach, którzy nie są jeszcze na siłach pokonać królewski dystans, bądź są fanami krótszych biegów, a chcą stać się częścią wyjątkowego święta organizator przygotował kilka alternatyw.

41. PZU Maraton Warszawski zaprasza na biegi towarzyszące

Bieg na Piątkę to impreza towarzysząca jednemu z największych maratonów w Polsce. Dystans 5 kilometrów jest w zasięgu każdego i dedykowany jest głównie osobom, które pragną rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. To bieg, w którym najważniejszy nie musi być wynik, lecz przede wszystkim uśmiech i dobra zabawa zgodnie z ideą, jaka przyświecała organizatorom, gdy tworzyli te wydarzenie. Limit czasu 45 minut sprawia, że nikt nie powinien mieć większego kłopotu z dotarciem do mety.

Pierwszy news z dzisiaj o trasie maratonu jest tutaj.

Wprowadzono kilka zmian względem poprzedniej edycji, które powinny znacząco podnieść komfort uczestników. Nowości czekają już na samym starcie, gdzie do dyspozycji biegaczy będzie cała szerokość ulicy Konwiktorskiej. Podczas zeszłorocznej imprezy przez połowę szerokości prowadziła trasa maratonu. Biegacze wystartują 30 minut po maratończykach o godzinie 9:30. Zarówno start jak i meta będą znajdowały się we wspólnych lokalizacjach z maratończykami. Trasa przebiegać będzie wzdłuż ulicy Adama Mickiewicza aż do Placu Wilsona. Tam czekać będzie na biegaczy zbieg ulicą Zygmunta Krasińskiego na Wybrzeże Gdańskie tak, aby na 3 kilometrze znaleźć się na Wisłostradzie wzdłuż której biegacze dobiegną do mety zlokalizowanej na wysokości Parku Fontann.

Bieg na Piątkę wystartuje 29 września o godzinie 9:30. Bez względu na to czy chcesz złamać 20 minut, czy po prostu świetnie się bawić Bieg na Piątkę to atrakcyjny pomysł na spędzenie aktywnie ostatniego wrześniowego weekendu.

Bridgestone Sztafeta Maratońska to propozycja dla biegaczy, którzy posiadają już biegowe doświadczenie. Uczestnicy sztafety stanowią integralną część maratonu, który pokonują wraz z maratończykami. W ramach sztafety najkrótszy dystans do pokonania przez jednego uczestnika to 10 kilometrów, a najdłuższy – 18 kilometrów. Sztafeta to wspaniała możliwość zarówno dla osób, które dopiero oswajają się z myślą o przebiegnięciu królewskiego dystansu, jak i chcących zaprosić do wspólnej zabawy w duchu rywalizacji przyjaciół, rodzinę, czy kolegów z firmy.

41. PZU Maraton Warszawski trasa

Uczestnicy Bridgestone Sztafety Maratońskiej pobiegną wraz z maratończykami na wspólnej trasie, która przebiegać będzie przez serce stolicy i atrakcyjnie turystycznie lokalizacje, jak, Mosty: Gdański i Świętokrzyski, Łazienki Królewskie, Plac Trzech Krzyży, Rondo de Gaulle’a, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście aż do Placu Zamkowego na Starym Mieście. Kolejne zmiany będą miały do pokonania dystanse w przybliżeniu: 14 kilometrów, 10 kilometrów oraz 18 kilometrów

Akcja #BiegamDobrze to pierwszy biegowy projekt w kraju, który oparty jest na modelu aktywnej charytatywności. Jej początek miał miejsce 4 lata temu i do tej pory już blisko 4 miliony złotych trafiło w ręce potrzebujących. Podczas rejestracji na Bieg na Piątkę lub Bridgestone Sztafetę Maratońską każdy z uczestników będzie mógł wybrać tradycyjny model płatności lub charytatywną ścieżkę rejestracji #BiegamDobrze. To okazja, aby zaangażować w swój start rodzinę oraz znajomych. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wskazaną podczas rejestracji organizację. Wystarczy uzbierać kwotę minimalną, aby otrzymać unikalny numer startowy.

⤵️⤵️⤵️⤵️🔥🔥

Rejestracji na biegi można dokonać na stronie wydarzenia.

Źródło: informacja prasowa; fot. Maraton Warszawski / organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Słuchawki sportowe Skullcandy Method – recenzja

Jeśli lubisz słuchać muzyki w trakcie treningu i szukasz produktu, który nie będzie ograniczać ruchów oraz zapewni komfort użytkowania, to potrzebujesz specjalnych słuchawek sportowych. Skullcandy Method to jeden z takich produktów. Przedstawiamy Wam test słuchawek sportowych marki Skullcandy. (więcej…)