Run For The Oceans 2021
Rekordowy Run For The Oceans 2021! adidas i Parley zbiorą 220 ton plastikowych odpadów

polecane

Rekordowy Run For The Oceans 2021! adidas i Parley zbiorą 220 ton plastikowych odpadów

Redakcja
14 czerwca, 2021
Aktualności

Tegoroczny Światowy Dzień Oceanów można było uczcić wyjątkowo hucznie, a to wszystko dzięki rekordowym rezultatom globalnej inicjatywy Run For The Oceans. Zorganizowana wspólnie przez adidas i organizację Parley akcja, już po raz czwarty wykorzystała moc sportu w służbie zmian.

Run For The Oceans 2021

W tym roku w biegu wzięło udział aż 5 milionów osób z całego świata, którzy dzięki rejestrowaniu swoich kilometrów w aplikacji adidas Running, przyczynili się do usunięcia ponad 220 ton plastikowych butelek z plaż, odległych wysp i wybrzeży.

Dzięki uczestnikom akcji Run For The Oceans, która odbyła się między 28 maja a 8 czerwca, w tym roku odnotowano najlepszy dotychczas wynik. Do tej pory w organizowanych już czterokrotnie inicjatywach, adidas i Parley wspólnie zjednoczyli 8 milionów biegaczy na całym świecie, którzy łącznie uzyskali dystans 81,6 milinów kilometrów i zebrali 2,5 miliona dolarów, aby pomóc Parley w rozwijaniu programów edukacyjnych i działalności na rzecz walki z zanieczyszczeniem plastikiem mórz i oceanów.

Entuzjaści biegania w Polsce wykazali się również nie lada kondycją. Niemal 40 tysięcy osób, pokonało łącznie dystans ponad 550 000 km. Do wyzwania dołączały nie tylko osoby biegające na co dzień, ale również wszyscy Ci, którzy chcą mieć realny wpływ na przyszłość naszej planety. W tej misji pomagali im nie tylko trenerzy z adidas Runners Warsaw, którzy zorganizowali dedykowane ploggingi (treningi połączone ze zbieraniem odpadów na trasie biegu), ale również liderzy grup, do których można było dołączyć w aplikacji adidas Running, aby wspólnie zbierać kilometry. Cel był jeden, ale dodatkowa mobilizacja w duchu sportowej rywalizacji sprawiła, że team Red Lipstick Monster wykręcił najlepszy wynik w Europie przebiegając imponujący dystans aż 7851,2 km. To kolejny dowód na to, że zmiana to sport zespołowy i razem możemy osiągnąć więcej.

Run For The Oceans 2021

Run For The Oceans w tym roku zakończyło się dużym sukcesem, jednak to dopiero początek wielkich zmian. Jak ogłoszono w marcu tego roku, nowa strategia marki ‘Own the Game’ skupia się w dużej mierze na rozwoju aktywności adidas w zakresie zrównoważonego rozwoju, a Run For The Oceans odgrywa w niej znaczącą rolę. Do 2025 w biegu ma wziąć udział łącznie 40 milionów ludzi z całego świata.

Udział w biegu to nie jedyna możliwość, aby poprzez sport pomagać w walce zanieczyszczeniem plastikiem. Od 2015 roku adidas wyprodukował ponad 30 milionów par butów z Parley Ocean Plastic. W 2020 roku ponad połowa poliestru (jednego z głównych materiałów służących do produkcji butów i odzieży do biegania) wykorzystywanego przez adidas, pochodziła z recyklingu. Do 2024 roku marka deklaruje, że będzie to 100%. I to nie koniec planowanych zmian. adidas połączył siły z REBO wprowadzając inteligentną butelki na wodę. W jej zatyczkę wbudowany jest sensor, który łącząc się z aplikacją adidas Running śledzi pobór i zapotrzebowanie organizmu na wodę podczas treningu. W tym roku by kontynuować misję Run For The Oceans, za każdą wypitą butelkę wody Parley zbierze jedną plastikową butelkę z plaż i wybrzeży na całym świecie.

Śledź dalsze działania w ramach Run For The Oceans na profilach @adidasrunning w serwisach Instagram, Facebook and Twitter, używając #RunForTheOceans i #adidasParley.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

ASICS z nową koncepcją projektowania odzieży. Już wiem, czego można się spodziewać

Odzież do biegania jest niebywale ważna. Dobrej jakości produkty zwiększą komfort ruchu i zadowolenie z ćwiczeń, co doceni każdy sportowiec. Jednak im dłuższy trening, tym coraz większą rolę odgrywają detale. ASICS poinformował, że ma nową koncepcję projektowania odzieży. Czy biegacze mogą na niej zyskać? Czy to tylko szumnie zapowiedziane zmiany, czy realna korzyść dla sportowców? Znam już odpowiedzi. Poniżej test najnowszej koszulki ASICS Ventilate Actibreeze SS Top, która jest częścią nowej koncepcji. (więcej…)