Wings for Life 2019! Już w najbliższy weekend meta będzie ścigać zawodników
Wings for Life 2019! Już w najbliższy weekend meta będzie ścigać zawodników!

polecane

Wings for Life 2019! Już w najbliższy weekend meta będzie ścigać zawodników!

Edward Królikowski
30 kwietnia, 2019
Aktualności

To jedyny taki bieg, podczas którego zawodników ściga meta! Dokładnie rzecz ujmując, będzie nią tzw. samochód pościgowy, który ruszy za zawodnikami, a gdy biegacz zostanie wyprzedzony przez metę, ten kończy bieg. Dlaczego Wings for Life jest takim fenomenem na skalę światową?

Wings for Life 2019! Już w najbliższy weekend

Po pierwsze, samochód pościgowy stanowi „ruchomą metę” Wings for Life World Run 2019. Startujemy z wyprzedzeniem, a 30 minut później meta rusza w pościg za zawodnikami. Kiedy dogoni nas ten samochód, kończymy bieg. Do drugie, zawodnicy startują na całym świecie dokładnie o tej samej godzinie. Oznacza to, że na jednym kontynencie jest jeszcze noc, zaś na innym środek dnia. Start odbywa się zatem w środku nocy, nad ranem, czy w ciągu dnia. Globalny start zaplanowany jest na godzinę 11:00 czasu UTC. Po trzecie i najważniejsze, Wings for Life to międzynarodowa organizacja typu non-profit, która ma tylko jeden cel – wesprzeć naukowców w poszukiwaniu metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. 100 % naszej opłaty startowej zostaje przekazane bezpośrednio na przełomowe projekty badawcze prowadzone na całym świecie.

Od 2014 roku, w pierwszą niedzielę maja, cały świat mobilizuje się w biegu dla tych, którzy biegać nie mogą. Polacy są zaangażowani w Wings for Life World Run od samego początku i po raz szósty wystartują w Poznaniu. Uczestnictwo w dobroczynnym biegu wykracza jednak poza poszczególne lokalizacje i ograniczone liczbą miejsc listy startowe. Wesprzeć fundację finansującą badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym można dołączając do biegu z aplikacją, który formatem nie różni się od tego w Poznaniu.

Aby wziąć udział w App Run’ie wystarczy zarejestrować się i opłacić wpisowe wynoszące 15 EUR, a 5-ego maja czekać w gotowości na globalny start z naładowanym telefonem. Tylko od Ciebie zależy, czy wybierzesz swoją ulubioną trasę i pobiegniesz solo, czy dołączysz do jednego ze zorganizowanych biegów z aplikacją. Zorganizowane App Runy odbędą się w tym roku w: Bochni, Grodzisku Mazowieckim, Olsztynie, Koszalinie, Gdańsku, Warszawie, Żarach i Kaletach.

Na całym świecie miliony osób skazane są na wózki inwalidzkie z powodu urazów rdzenia kręgowego, doznanych najczęściej w wyniku wypadków drogowych lub upadków. Fundacja Wings for Life finansuje przełomowe badania i testy kliniczne prowadzone na całym świecie w celu odnalezienia metod leczenia urazów rdzenia kręgowego. Choć wciąż nie znaleziono skutecznej metody leczenia, poczyniono znaczne postępy w tej kwestii.

Autor: Edek Królikowski; e-mail: edek@bieganieuskrzydla.pl; źródło: oprac. na podst. informacji prasowej; fot. Henrik Eliasson (pierwsze od góry), Marcin Kin (foto w tekście)

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty Kalenji Run Active – jak wyglądają po roku biegania?

Jak trwałe mogą być buty do biegania kosztujące mniej niż 100 zł? Jak długo będą służyć aktywnemu biegaczowi? Czy marka Kalenji z sieci sklepów Decathlon tworzy solidne buty sportowe? Odpowiedzi zbieraliśmy przez rok trenując w modelu Kalenji Run Active. (więcej…)