bieganieuskrzydla.pl

Wings for Life 2018. Poznaliśmy już zwycięzców. Co to były za emocje!

Wings for Life 2018 już za nami! Jak zwykle biegacze na całym świecie nie zawiedli i wsparli imprezę z hasłem przewodnim – „biegniemy dla tych, którzy nie mogą”. W Poznaniu zwyciężył Dariusz Nożyński przebiegając 66,90 km, a wśród pań wygrała Wioletta Paduszyńska z wynikiem 48,13 km. Co jeszcze działo się na świecie?

 

Dariusz Nożyński, zwycięzca poznańskiego Wings for Live 2018 – 66,90 km

 

Wings for Life World Run nie posiada klasycznej linii mety, dlatego że pełni ją symbolicznie specjalnie oznaczony samochód – w Poznaniu za jego kierownicą usiadł sam Adam Małysz. Jego auto wyruszyło po 30 minutach od startu zawodników, goniąc wszystkich obecnych na trasie. Uczestnicy wyprzedzeni przez Małysza kończyli swój bieg i kierowali się do najbliższego autobusu organizatora, który odwoził ich na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, ponieważ tam było usytuowane Miasteczko Biegowe.

 

W klasyfikacji generalnej zwyciężył poruszający się na wózku inwalidzkim Aron Anderson, który pokonał dystans 89,85 km na Florydzie (USA). To było już drugie z rzędu zwycięstwo Arona w tym międzynarodowym biegu. W 2017 roku Andersonowi udało się pokonać 92,14 km. W klasyfikacji kobiet wygrała Vera Nunes, którą złapało auto pościgowe po przebiegnięciu 53,78 km. W Poznaniu wygrała Wioletta Paduszyńska docierając do 48,13 km i Dariusz Nożyński zaliczając 66,90 km.

 

Jak zwykle bardzo wysoko wypadła Dominika Stelmach, która wygrała swój bieg w Pretorii zlokalizowanej w Południowej Afryce. Zakończyła przygodę z Wings for Life 2018 z wynikiem 49,42 km. Z kolei Bartosz Olszewski (warszawskibiegacz.pl) nie startował w wyścigu z powodu kontuzji. Skupił się na dopingowaniu zawodników na trasie biegu w Rio de Janeiro (Brazylia).

 

Źródło: na podstawie; fot. Damian Kramski dla Wings for Life World Run

 

To może Ciebie zainteresować:

Wings for Life w Poznaniu wystartował. Adam Małysz goni zawodników

Wings for Life 2018. Dominika Stelmach już zakończyła bieg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Słuchawki do biegania

Przeczytaj również

Słuchawki do biegania, które nie wypadają z uszu?

W czasie treningu komfortowe wysłuchanie przebojów, takich jak T.N.T. grupy AC/DC, Eye Of The Tiger Survivor czy Can't stop Red Hot Chili Peppers zmotywuje jeszcze bardziej do ruchu. Słuchawki do biegania, które oferują przyzwoitą jakość dźwięku, nie wypadają z uszu i nie trzeba za nie płacić tysiąca złotych są obiektem poszukiwań wielu osób aktywnych fizycznie. Jakie słuchawki wybrać, aby spełniały indywidualne preferencje i nie nadszarpnęły domowego budżetu? (więcej…)