bieganieuskrzydla.pl

DJI Phantom 4, czyli dron o zadziwiających możliwościach

Marzec 4, 2016

DJI, jeden z najlepszych producentów dronów na świecie zaprezentował najnowszą odsłonę swojego wiodącego modelu czyli Phantom 4. Zapowiada się prawdziwa rewolucja, ponieważ dron będzie posiadać system unikania przeszkody, wydłużony czas działania baterii oraz automatyczne śledzenie wskazanej osoby. 

 

DJI Phantom 4

Źródło: DJI

 

DJI zaprezentowało zupełnie nowe standardy. Dron za pomocą systemu ActiveTrack (inteligentne śledzenie) w czasie rzeczywistym podąża za daną sobą i rejestruje ją w trakcie każdej aktywności fizycznej.  Obstacle Sensing System (unikanie przeszkód) poprzez wbudowane czujniki optyczne skanuje przestrzeń przed dronem i automatycznie koryguję trasę lotu, aby ominąć przeszkodę. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest „powrót do domu” czyli do miejsca rozpoczęcia lotu.

Nowa bateria wydłużyła czas lotu Phantom 4 do 28 minut, co oznacza więcej czasu w powietrzu na profesjonalne zdjęcia i filmy. Pojawił się również całkiem nowy tryb latania „Sport” z maksymalną prędkością sięgającą nawet do 72km/h.

 

DJI Phantom 4

Źródło: DJI

 

Porównanie DJI Phantom 4 ze starą „trójką”:

Specyfikacja / model Phantom 4 Phantom 3 (Professional & Advanced)
Waga, z baterią 1380 g 1280 g
Max. prędkość lotu 20 m/s (tryb Sport) 16 m/s (Atti Mode)
Czas lotu 28 minut około 23 minut

Jaka będzie cena DJI Phantom 4?  Dostępny jest już w przedsprzedaży w cenie 1599 Euro. W sklepach stacjonarnych znajdziemy go od 1 kwietnia. Jeszcze nie wiadomo w jakiej cenie będzie dostępny w Polsce. Podsumowując zapowiedź nowego drona firmy DJI można spodziewać się, że Phantom 4 będzie produktem, który wzbudzi bardzo duże zainteresowanie i ciekawość poprzez nowy wygląd, funkcje i jakość.

 

Informacja prasowa / Po więcej informacji o DJI Phantom 4 zapraszamy na stronę producenta.

 

8 odpowiedzi na “DJI Phantom 4, czyli dron o zadziwiających możliwościach”

 1. Romulad Kruk napisał(a):

  Swego czasu miałem Phantoma 2 kupionego chyba na redcoon. Sprawdzał się bardzo dobrze, fajnie latał. Bardzo podoba mi się opcja omijania przeszkody przed quadokopterem. Jedyne ale powoduje cena. To oznacza około 10 tys, zl w polskich

 2. Karol napisał(a):

  Dobry sprzęt za rozsądne pieniądze. Taka prawda. Cena nie jest wysoka patrząc na jego możliwości. Robiąc na zamówienie takiego drona należałoby zapłacić około 15-20 tys zł. Tutaj mamy wszystko zapakowane, z gwarancją i od znanej firmy. np. http://aspoland.com/strefa-us%C5%82ug/budowadronow czy http://www.drony.net/info/

 3. Kristof napisał(a):

  Na to trzeba mieć jakąś licencję?

 4. B30 napisał(a):

  a tutaj jest więcej informacji o phantomie 4:
  http://www.dji.com/product/phantom-4/info#video

 5. mkjh napisał(a):

  Wow! 7 tysięcy za tak dobrego drona?! Z taką niską ceną to może być hit.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Tylko nie izotonik. Na zawodach pij wodę

Dlaczego lepiej jest wybrać poczciwą wodę, niż wypić marnej jakości izotonik, który otrzymamy na zawodach? Nie będzie to naukowy artykuł o różnicach wynikających ze składu poszczególnych izotoników - w konfrontacji z wodą, ale luźna dygresja, płynąca z problemów żołądkowych biegaczy, jak również kwestią ekonomiczną leżącą po stronie producentów tych napojów.  (więcej…)