DJI Phantom 4, czyli dron o zadziwiających możliwościach

polecane

DJI Phantom 4, czyli dron o zadziwiających możliwościach

Kamil Nowak
4 marca, 2016
Aktualności

DJI, jeden z najlepszych producentów dronów na świecie zaprezentował najnowszą odsłonę swojego wiodącego modelu czyli Phantom 4. Zapowiada się prawdziwa rewolucja, ponieważ dron będzie posiadać system unikania przeszkody, wydłużony czas działania baterii oraz automatyczne śledzenie wskazanej osoby. 

DJI Phantom 4

Źródło: DJI

DJI zaprezentowało zupełnie nowe standardy. Dron za pomocą systemu ActiveTrack (inteligentne śledzenie) w czasie rzeczywistym podąża za daną sobą i rejestruje ją w trakcie każdej aktywności fizycznej.  Obstacle Sensing System (unikanie przeszkód) poprzez wbudowane czujniki optyczne skanuje przestrzeń przed dronem i automatycznie koryguję trasę lotu, aby ominąć przeszkodę. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest „powrót do domu” czyli do miejsca rozpoczęcia lotu.

Nowa bateria wydłużyła czas lotu Phantom 4 do 28 minut, co oznacza więcej czasu w powietrzu na profesjonalne zdjęcia i filmy. Pojawił się również całkiem nowy tryb latania „Sport” z maksymalną prędkością sięgającą nawet do 72km/h.

DJI Phantom 4

Źródło: DJI

Porównanie DJI Phantom 4 ze starą „trójką”:

Specyfikacja / model Phantom 4 Phantom 3 (Professional & Advanced)
Waga, z baterią 1380 g 1280 g
Max. prędkość lotu 20 m/s (tryb Sport) 16 m/s (Atti Mode)
Czas lotu 28 minut około 23 minut

Jaka będzie cena DJI Phantom 4?  Dostępny jest już w przedsprzedaży w cenie 1599 Euro. W sklepach stacjonarnych znajdziemy go od 1 kwietnia. Jeszcze nie wiadomo w jakiej cenie będzie dostępny w Polsce. Podsumowując zapowiedź nowego drona firmy DJI można spodziewać się, że Phantom 4 będzie produktem, który wzbudzi bardzo duże zainteresowanie i ciekawość poprzez nowy wygląd, funkcje i jakość.

Informacja prasowa / Po więcej informacji o DJI Phantom 4 zapraszamy na stronę producenta.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Romulad Kruk pisze:

  Swego czasu miałem Phantoma 2 kupionego chyba na redcoon. Sprawdzał się bardzo dobrze, fajnie latał. Bardzo podoba mi się opcja omijania przeszkody przed quadokopterem. Jedyne ale powoduje cena. To oznacza około 10 tys, zl w polskich

  1. Marian pisze:

   Dam sobie uciąc ze bedzie to cena 7990 zl.

 2. Karol pisze:

  Dobry sprzęt za rozsądne pieniądze. Taka prawda. Cena nie jest wysoka patrząc na jego możliwości. Robiąc na zamówienie takiego drona należałoby zapłacić około 15-20 tys zł. Tutaj mamy wszystko zapakowane, z gwarancją i od znanej firmy. np. http://aspoland.com/strefa-us%C5%82ug/budowadronow czy http://www.drony.net/info/

 3. Kristof pisze:

  Na to trzeba mieć jakąś licencję?

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Witaj! Dobry materiał o tym, czy potrzebne jest pozwolenie na latanie dronem znajdziesz tutaj: https://www.cyberlaw.pl/drony/drony-a-polskie-prawo/

 4. B30 pisze:

  a tutaj jest więcej informacji o phantomie 4:
  http://www.dji.com/product/phantom-4/info#video

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Dzięki

 5. mkjh pisze:

  Wow! 7 tysięcy za tak dobrego drona?! Z taką niską ceną to może być hit.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Suunto 9 czy Polar Vantage V – gdzie jest dokładniejszy GPS? [TEST]

Gęsta miejska zabudowa, wąskie uliczki, częste zmiany kierunku poruszania i dwa wysokiej klasy zegarki z GPS - tak można zapowiedzieć materiał, który zrealizowałem w okolicach wrocławskiego rynku słynącego z urokliwego klimatu i bajecznie pięknych kamienic. Ścisłe centrum Wrocławia zamieniłem w miejsce do testów zegarków Suunto 9 i Polar Vantage V. W którym z nich jest dokładniejszy GPS i lepsza nawigacja? (więcej…)