lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Zegarek do 1000 zł w góry

Cześć, często czytam Twoje recenzje na temat zegarków sportowych, od jakiegoś czasu chce taki sobie kupić. Nadal się waham między Suunto a Garmin, chciałabym żeby to nie ja kwota większa niż 1000 zł. Trochę może być 😜 przede wszystkim będzie to zegarek w góry, to moja główna aktywność. Pomiar tętna, alert burzowy i bateria to powinny być główne atuty. Mógłbyś mi coś doradzić? Z góry dziękuję za pomoc 😊 Całkiem nieźle prezentuje się Suunto Spartan Sport Wrist hr Baro.

Kamil Nowak has reacted to this post.
Kamil Nowak

Cześć. Bardzo dziękuje za miłe słowa. 1000 złotych za zegarek "w góry" to trochę mały budżet. Słusznie wspomniałaś o Suunto Spartan Sport Wrist hr Baro, bo on nie jest najnowszym zegarkiem, ale w dalszym ciągu sprawdza się świetnie. Korzystam z niego zawsze, gdy tylko mogę (gdy niczego innego nie testuję). Lubię ten model za rzetelne dane, duży, dotykowy i kolorowy wyświetlacz i ciekawe funkcje. Widzę, że w necie kosztuje około 1300 złotych, a to znacznie więcej niż zakładany budżet. W tej kwocie z marki Polar jest tylko Polar Vantage M, ale w musiałbyś dopowiedzieć o potrzebnych funkcjach. Czy potrzebujesz danych o zejściach, wejściach, czyli w oparciu o barometr / wysokościomierz? Jeśli tak, to Vantage M od razu odpada, bo tutaj dane są szacunkowe.

Jeśli nie Suunto Baro to jakiś Garmin. Jakiś wpadł Ci w oko?

zabka4aga has reacted to this post.
zabka4aga

Ogólnie zegarki Polar mi się nie podobają. Jeśli chodzi o Garmina to model fenix, posiada też górskie funkcje, ale cena tutaj już ogólnie jest zaporowa. Chyba że jest model Garmina w dobrej cenie warty uwagi? Z drugiej strony, jeśli suunto ma wszystkie funkcje, jest ładny i Ty też go zachwalasz to może warto trochę dopłacić? Chciałabym, aby zegarek miał wysokościomierz, barometr. Alarm burzowy przydatna opcja 🙂

Kamil Nowak has reacted to this post.
Kamil Nowak

Z marki Garmin masz ogólnie do wyboru albo Garmin Vivoactive 4 albo Garmin Vivoactive 3 Music. Oba produkty mają wysokościomierz, a więc precyzyjnie określisz swoją wysokość i późniejsze zejścia/wejścia. Natomiast te produkty kosztują w okolicach 1100-1200 złotych. Być może przy okazji jakiejś promocji będzie trochę taniej, ale poniżej 1000 złotych to nie ma szans na taki sprzęt.

Z marki Garmin, z tych dwóch zegarków będziesz zadowolona, ale także warty uwagi jest wcześniej wspomniany Suunto Baro. Decyzja należy do Ciebie. Jeśli ja miałbym wybrać spośród tych trzech urządzeń, to najpewniej wziąłbym 3 Music, ponieważ można do niego wgrać określoną liczbę muzyki, co pozwoli słuchać jej bezpośrednio z nadgarstka. Dodatkowo spełnione jest Twoje założenie, aby zegarek był w "góry", czyli ma wysokościomierz. I na marginesie, wspomniane Garminy są zdecydowanie nowszym sprzętem od Suunto Baro, co też jest plusem. Doczytaj proszę na oficjalnej stronie marki Garmin o tych modelach - łatwo je tam znajdziesz.

Jak będą dalsze pytania, dawaj śmiało. Napisz później na co się zdecydowałaś 🙂

zabka4aga has reacted to this post.
zabka4aga