Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Polar Grit X czy Suunto 9 Baro?

Polar Grit X czy Suunto 9 Baro? To chyba jeden z cięższych wyborów. Teoretycznie jaki zegarek byście wybrali patrząc na "górskie" funkcje?

Oba mocne produkty. Suunto 9 Baro ma przewagę nad Polar Grit X tym, że funkcje nawigacyjne działają znacznie lepiej. Po części dlatego, że producent miał dużo więcej czasu na załatanie dziur i wprowadzenie poprawek.

Suunto 9 Baro w kwestiach nawigacyjnych działa więc bardzo dobrze. Polar Grit X jest produktem bardzo świeżym. Ponadto nawigacja jest słaba. Jeśli brać sprzęt tak jak teraz to wygląda i patrząc na funkcje nawigacyjne, to wygrywa Suunto.

Braku dotyczące nawigacji w Polar Grit X widać tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=gAMWg9Pb2nI

Jeśli Grit X przejdzie solidną aktualizację, dzięki której nawigacja zyska nowe funkcje i załata niedociągnięcia, o których wspominam w swojej recenzji, to szala przechyli się w stronę marki Polar.

Polar Grit X vs Suunto 9 Baro? Jestem fanem Polar i Suunto. Dla mnie te marki się liczą. Niestety w tym zestawieniu chyba muszę się pokłonić bliżej Suunto 9 Baro. Funkcje nawigacyjne w tym zegarku są lepsze niż ma Polar Grit X. Mam jeszcze nadzieje, że Polar to doprowadzi do funkcjonalności bo teraz jest lipa.

Niedawno kupilem Sunnto 9 Baro (2 tyg temu) i ogolnie jestem zadowlony, jednak nawigacji nie uzywam za duzo, a w Polarze mialby chyba o tyle lepiej, ze jest tak taki wirutalny trnere (Fit Spark), ktory by mi mowil co mam robic, jakie cwiczenie dzisiaj oraz jak mi idzie ogolnie - czy trenuje wystarczajaco, czy za duzo, cyz za malo.

W Suunto 9 moge sobie jedynie ustalic cel na tydzien godzinowy np. 3godz/h i moge sobie na to patrzec, ale ani appka ani zegarek mi nie wysle notyfikacji w styl 'dizisaj czas cos proobic, bo nie osiagniesz celu'. Podobnie ma sie to z krokami itd.

To ptowadzi mnie do wniosku, ze Suunto 9 to bardziej po prostu narzedzie do pomiarow, ale jak ich uzywac, jaki trening i jaki plan i cel to musze sobie sam zrobic.

Polar to da mnie platforma treningowa - ja sobie ustalam cel, a on mnie tam prowadzi i przypomina. Przynajmniej tak to wyglada z wideo Kamila na YT.

Nawigacja Suunto nie pasuje mi tez poniewaz:

  • Punty POI mozna dodac dopiero jak gdzies dobiegne. A ja bym chcial z telefonu, z apki cos dodac, do czego chce biec. Nie ma takiej opcji.

Chyba zwroce to Suunto 😛

Witam! Też się zastanawiam nad zegarkiem Polar GRIT X.  Jaki wybrałeś?