Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Jaki zegarek Garmina wybrać

Cześć. Przymierzam się do zakupu nowego zegarka (obecny to Samsung Gear S3) i mam dylemat co wybrać. Do tej pory było mi najbliżej do Garmin Venu, ale zacząłem się zastanawiać czy nie warto było by dopłacić do np Fenix 6s/6. Daleko mi do sportowca, ale przez ostatni rok w celu zrzucenia wagi zwiększyłem swoją aktywność. Głównie jest to bieżnia 5 razy w tygodniu plus piesze wycieczki/nordic walking. Latem i/lub jak otworzą baseny dojdzie może pływanie. Do tego zależy mi na pulsoksymetrze, płatności zegarkiem i powiadomieniach z telefonu. Czy do takich zastosowań ma sens dopłacenie do Fenixa?

Jak też wygląda sprawa z wgrywaniem tras/kursów w tych zegarkach? Wiem, że nie ma wgranych map w Fenixach 6, 6s i Venu, ale może da się zaplanować trasę w telefonie, tak by zegarek odpowiednio nawigował? Pułap cenowy za Garminy z mapami jest już raczej nie do przeskoczenia. Czy w sytuacji kiedy zawsze się ma dostęp do telefonu, mapy mają duże znaczenie? Tym bardziej, jeśli dało by się wgrywać trasy nie mając opcji map?

Z góry dzięki za wszelką pomoc

Cześć. Odpowiem na pierwszą część wpisu. Przy aktywnościach, które wymieniłeś i ich intensywności, wybrałbym jakiś model z serii Fenix. Garmin Venu Sq jest bardziej smartwatchem niż zegarkiem sportowym. Czy widziałeś moją recenzję tego modelu?

Dopłać do Fenixa 6 będziesz zadowolony. Venu, tak jak Kamil zauważył jest to smartwatch. Skoro trenujesz 5 razy w tygodniu weź zegarek GPS.

Lepiej jest dopłacić do droższego zegarka, z Garmin Fenix 6/6s będziesz zadowolony. Wejdź na YT i zapoznaj się z wideo Kamila.

Cytat z edox data Luty 11, 2021, 8:24 am

Lepiej jest dopłacić do droższego zegarka, z Garmin Fenix 6/6s będziesz zadowolony. Wejdź na YT i zapoznaj się z wideo Kamila.

Gdyby co to ten materiał jest tutaj: