lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Co kupić: Polar Grit X lub Garmin Forerunner 945

Jakie zegarek GPS wybrać: Polar Grit X lub Garmin Forerunner 945? Podobają mi się nowe funkcje w Polar - Hill Splitter i asystent FuelWise, ale widziałem informacje że minie trochę czasu zanim zostaną one dopracowane. Garmin Forerunner 945 wydaje się być bardziej dopracowany, ale czy nie lepiej postawić przyszłościowo na markę Polar?

Kamil Nowak has reacted to this post.
Kamil Nowak

Mam ten sam dylemat co Ty. Dodatkowo rozważam jeszcze Suunto 9 baro.  Najbliżej mi do Grit X bo aktualnie używam V800 i polar flow jest mocnym plusem. Polar jest z tych trzech zegarków najtańszy - kolejny plus.

Biegam sporo na długich trasach często wykorzystując wgrany ślad. W związku z tym  dla mnie najważniejsza jest solidna nawigacja i długi czas pracy. Nawigowanię w Grit X nie ma najmniejszych szans z tym w garminie. Gdyby nawigacja w polarze była taka sama to bez zastanawiania wybrałbym Grit X.

A tak, dalej dylemat.

Kamil Nowak has reacted to this post.
Kamil Nowak
Cytat z dariog8 data Czerwiec 10, 2020, 9:07 pm

W związku z tym  dla mnie najważniejsza jest solidna nawigacja i długi czas pracy. Nawigowanię w Grit X nie ma najmniejszych szans z tym w garminie. Gdyby nawigacja w polarze była taka sama to bez zastanawiania wybrałbym Grit X.

A tak, dalej dylemat.

Cześć. Czy nawigacja po wgranym śladzie GPS jest dla Ciebie najważniejsza? Jeśli tak, to wszystko przemawia za Suunto 9 Baro lub Garmin Forerunner 945.  Tutaj masz już gotowe produkty, które spiszą się świetnie już teraz.

Polar Grit X wymaga czasu - jeśli go masz - to myślę, że warto poczekać, bo sprzęt podczas biegania i innych aktywności zachowuje wysoką dokładność GPS i pomiaru tętna.

Pytanie więc jedno ale kluczowe. Kiedy chcesz kupić nowy zegarek? 🙂

edox has reacted to this post.
edox

Polar Grit X vs Garmin Forerunner 945? Polar dla pomiaru tętna i GPS, Forerunner dla nawigacji która w tym modelu jest świetna, zresztą jak we wszystkich zegarkach Garmin. 945 to też Garmin Coach, dynamika biegu, pułap tlenowy, stan wytrenowania, efekt treningu - no wiele możliwości. Garmin ma jedynie słabszą baterie, bo jeśli wyłączysz wszystko co się da to ok. 36 godzin wytrzyma. Słabsza jest też wodoszczelność, bo tylko 5 ATM. Dla mnie najważniejszy jest pomiar tętna, więc wybrałem Grit X. Dla Ciebie może być coś innego.

Cytat z Kamil Nowak data Czerwiec 12, 2020, 8:29 am
Pytanie więc jedno ale kluczowe. Kiedy chcesz kupić nowy zegarek? 🙂

No własnie tutaj dużo zależy, jak długo wytrzyma mój 4 letni V800 🙂 Myślę, że do wiosny najpóźniej mógłbym poczekać. Pytanie tylko, czy i kiedy ta nawigacja będzie poprawiona. Obsługa w Polar bardzo mi pasuje, polar flow jest bardzo dobry, no i cena rozsądna. Do vantage V nie byłem przekonany, testowałem garmian 935 i nie mogłem się w nim odnaleźć ...

A może suunto 9 baro?

@dariog8 - Nie wiadomo kiedy będą poprawki do Polar Grit X. Z tego co widziałem, to nie ma harmonogramu wprowadzania zmian, co za tym idzie, ciężko o dokładny termin. Z drugiej strony myślę, że jeśli możesz poczekać do wiosny, to tak bym właśnie zrobił. Poczekał na poprawki i opinie testerów, czy faktycznie udało się poprawić nawigację Polar Grit X.

Suunto 9 Baro miałem, znam doskonale. Kawał świetnego zegarka. Powiem tak, że jeśli Polar poprawi nawigację i to naprawdę dobrze, plus powiadomienia o nawodnieniu FuelWise, to Grit X będzie ciut lepszy od Suunto. Dlatego, że Grit X ma genialną dokładność względem optycznego pomiaru tętna, świetnie działający GPS (dokładny). Łącznie z nowościami - nawigacją i FuelWise - byłby mocniejszy 😉 Gdyby jednak Polar nie dopracował nawigacji, weź Suunto 9 Baro. Nie zawiedziesz się.