trasę 16. Półmaratonu Warszawskiego 2022
Znamy już trasę 16. Półmaratonu Warszawskiego 2022!

polecane

Znamy już trasę 16. Półmaratonu Warszawskiego 2022!

Tomasz Wołoćko
3 lutego, 2022
Aktualności

Do startu największego półmaratonu w kraju zostały niespełna dwa miesiące – w tym roku „Wiosna startuje w Warszawie” już 27 marca! Tysiące biegaczy ponownie pobiegnie malowniczą trasą przez serce stolicy, w jednej z największych imprez biegowych w tej części Europy. Do tej pory na 16. Półmaraton Warszawski zapisało się już blisko 7000 osób! Nie zwlekajcie z zapisami i skorzystajcie z niższej opłaty startowej do 15 lutego.

trasę 16. Półmaratonu Warszawskiego

Przez pandemię koronawirusa, ubiegłoroczna edycja biegu została przeniesiona na wrzesień, zaś w tym roku, bieg ma wrócić do swojego pierwotnego, marcowego terminu. Tegoroczna trasa jest szybka, atrakcyjna wizualnie, pozwala na komfortową oraz bezpieczną organizację stref startu i mety dla kilkunastu tysięcy uczestników i ich kibiców. Co istotne, jej przebieg sprzyja biciu rekordów życiowych!

Start półmaratonu zlokalizowany będzie na Nowym Mieście przy ulicy Konwiktorskiej. Uczestnicy ruszą w kierunku Placu Wilsona, a następnie Mostem Gdańskim udadzą się na prawą stronę Wisły. Blisko 1/3 trasy prowadzić będzie po praskiej stronie rzeki. Z powrotem do Śródmieścia trasa poprowadzi Mostem Świętokrzyskim. Z Powiśla biegacze udadzą się ulicą Rozbrat w kierunku Parku Agrykola. Ostatnie kilometry będą wiodły na południe – Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wybrzeżem Gdańskim w kierunku mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann – mówi Magda Skrocka, dyrektor ds. komunikacji Fundacji „Maraton Warszawski”.

trasę 16. Półmaratonu Warszawskiego 2022

Organizatorzy biegu zachęcają do wspólnego podjęcia wyzwania już teraz, zapewniają również, że nie pozwolą się zatrzymać jego uczestnikom aż do samej mety. Chodzi o akcję treningową przed startem imprezy. Wystarczy, że po zapisaniu się na bieg, dołączysz do grupy na Facebooku „Trenuję do 16. Półmaratonu Warszawskiego”, zrzeszającej biegaczy, którzy 27 marca staną na linii startu. Dzięki temu poznasz plany treningowe o różnym stopniu zaawansowania oraz uzyskasz dostęp do merytorycznej wiedzy, która na pewno przyda się w dzień zawodów – motywuj siebie, inspiruj innych! Już w tej chwili swój start w biegu zadeklarowało ponad 7 tysięcy osób. Zapisy nadal trwają – nie zwlekajcie z zapisami i skorzystajcie z niższej opłaty startowej do 15 lutego.

W tym roku wszyscy, którzy jeszcze nie zapisali się na bieg mają ogromną szansę wspomóc akcję charytatywną i skorzystać ze ścieżki #BiegamDobrze, która jest alternatywą do tradycyjnych zapisów na 16. Półmaraton Warszawski. W ramach akcji każdy biegacz będzie mógł wybrać jedną spośród 8 organizacji charytatywnych, na którą będzie zbierał fundusze. Osiągnięcie kwoty minimalnej upoważnia do odebrania pakietu startowego oraz wyjątkowego numeru startowego #BiegamDobrze.

trasę 16. Półmaratonu Warszawskiego 2022

Biegacze mają ogromne serca, ta akcja jest tego potwierdzeniem. Już w tym momencie, uczestnicy 16. Półmaratonu zebrali ponad 260 tys., a łącznie przez wszystkie lata blisko 7 mln złotych na cele społeczne. Jestem pewna, że w tym roku znowu uda nam się przekazać wiele dobra – powiedziała Magda Skrocka.

Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów, startów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znaleźć można na stronie: www.polmaratonwarszawski.com

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Inteligentne wagi, jaki model wybrać? 6 propozycji

Inteligentne wagi mogą zdecydowanie ułatwić życie prezentując w pomocny sposób informacje związane z parametrami naszego ciała. One nie tylko ważą, ale i mierzą, liczą czy sprawdzają – inteligentne wagi posiadają wiele funkcji, a na rynku dostępnych marek jest cała masa. Jaką zatem wagę wybrać? Co powinna posiadać, aby mieć optymalne zastosowanie u osoby aktywnej fizycznie? (więcej…)