Zimowy Runmageddon 2019
Zimowy Runmageddon 2019: historyczne podziemia i rewelacyjny zjazd tyrolką

polecane

Zimowy Runmageddon 2019: historyczne podziemia i rewelacyjny zjazd tyrolką

Kamil Nowak
7 lutego, 2019
Aktualności

Nieznane podziemia Garnizonu Modlin i zjazd na linie nad Miasteczkiem Kibica, takie niespodzianki przygotował dla uczestników organizator cyklu biegów przeszkodowych – Runmageddon. W weekend 16-17 lutego br. odbędzie się Zimowy Runmageddon w Garnizonie Modlin, który oficjalnie zainauguruje początek nowego sezonu.

Zimowy Runmageddon 2019 tyrolka

Hitem pierwszej, tegorocznej edycji Runmageddonu będzie przeszkoda zwana Tyrolką, rozwieszona niemalże nad głowami widzów ekstremalnego biegu. Tak przygotowana ucieszy startujących, jak i osoby podziwiające zmagania Runmageddończyków. Drugą niespodzianką będzie etap przez nieznane dotąd podziemia Garnizonu Modlin.

Zimowy Runmageddon w Garnizonie Modlin z pewnością będzie ekscytujący. Startujący przebiegać będą przez podziemia Garnizonu, do których mało kto kiedykolwiek dotarł. Poznają zimowe oblicze tego historycznego miejsca oraz odkryją jego nowe, jeszcze przez nich niepoznane zakamarki – mówi dyrektor eventu Jacek Parol.

Śmiałkowie szukający sportowo-przygodowych wrażeń, którym nie groźny jest ani śnieg ani mróz, będą mieli do wyboru jedną z trzech formuł: Intro czyli 3 kilometry z 15 przeszkodami, Rekrut, 6 kilometrów najeżonych 30 utrudnieniami oraz Hardcore, 21 kilometrów z 70 przeszkodami.

Runmageddon 2019 w lutym

Zimowy Runmageddon będzie też pierwszym eventem 2019 roku, podczas którego profesjonalni biegacze przeszkodowi (OCR) startujący w serii Elite będą mogli zawalczyć o awans do Mistrzostw Europy w tej nowej, zyskującej na popularności dziedzinie sportu.

Wydarzenie w Garnizonie Modlin jest jedyną w tym roku okazją być sprawdzić się podczas zimowego eventu. Kolejna edycja Runmageddonu zapowiedziana jest już na wiosnę i odbędzie się we Wrocławiu, w dniach 13/14.04.2019. W następnych miesiącach okazji do zmierzania się z tym ekscytującym wyzwaniem będzie coraz więcej. W maju zaplanowane są 3 edycje biegu: w Ełku 1/3.05.2019 , w Krakowie 11/12.05.2019, w Warszawie 25/26.05.2019. W czerwcu dwie, w Trójmieście 8/9.06.2019 oraz w Poznaniu 22/23.06.2019.

Więcej informacji: Jak się przygotować do zimowego biegu przeszkodowego?

Jeśli nie Garnizon Modlin, to może Sahara? Tak, to jest możliwe!

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Wybieramy plecak dla biegacza. Przegląd oferty producentów

Jaki plecak dla biegacza będzie odpowiedni? Na jakie funkcje zwrócić uwagę? Czy biegane dystanse mają znaczenie? Na te, jak i kilka innych kluczowych pytań odpowiadamy w tym poradniku oraz prezentujemy ciekawe plecaki do biegania wybranych producentów. Zobacz tę listę. (więcej…)