Już dziś startuje Zimowy Półmaraton Gór Stołowych 2019
Już dziś startuje Zimowy Półmaraton Gór Stołowych!

polecane

Już dziś startuje Zimowy Półmaraton Gór Stołowych!

Kamil Nowak
19 stycznia, 2019
Aktualności

19 marca w Karłowie, u podnóża Szczelińca, wystartuje piąta edycja Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych. W tym roku na 500 uczestników czekają nie tylko wymagające 21 km, gdzie do pokonania będzie 1003 metrów w górę oraz 886 metrów zbiegów, ale także wyjątkowo trudne zimowe warunki.

Już dziś startuje Zimowy Półmaraton Gór Stołowych

Tradycyjnie ostatni odcinek trasy poprowadzony został słynnymi schodami na Szczeliniec, gdzie usytuowana będzie meta. W ramach zawodów, już po raz trzeci zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Alpinistów, a swój udział potwierdzili miedzy innymi: Krzysztof Wielicki, Piotr Pustelnik, Janusz Gołąb, Jerzy Natkański, Kacper Tekieli. Jeszcze kilka lat temu trudno było doszukać się w kalendarzu górskich imprez biegowych zawodów organizowanych zimą. Jednak rosnąca popularność biegów górskich z czasem przyniosła pomysły organizowania ich również w czasie kiedy biegacze głównie przygotowują się do sezonu. Oczywiście liczba imprez w zimie nie dorównuje jeszcze tej z letniej części sezonu, ale dzisiaj mamy już do wyboru kilka zawodów cieszących się opinią dobrej organizacji, klimatycznej atmosfery. Jednym z pierwszych zimowych biegów był właśnie ZPGS, który po raz pierwszy odbył się w 2015 roku.

Podobnie jak w poprzednim roku, biuro zawodów będzie miało swoje miejsce w Karłowie w Centrum Szkoleniowo – Edukacyjnego Parku Narodowego Gór Stołowych (były Hotel Karłów). Podczas ZMGS już po raz trzeci odbędą się Mistrzostwa Polski Alpinistów w Biegu Górskim. To na pewno jedna z niewątpliwych atrakcji zawodów. Chociaż mistrzostwa mają charakter nieoficjalny i są jedynie dodatkową formą rywalizacji, to na liście startowej jest prawie 50 osób spełniających wymogi tej klasyfikacji, w tym znamienite osobistości świata górskiego, wybitni wspinacze i himalaiści. Swój udział zapowiedział Piotr Pustelnik – Prezes Polskiego Związku Alpinizmu, Jerzy Natkański zastępca kierownika programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera czy Krzysztof Wielicki. W sobotę 19 marca, wieczorem, będzie można posłuchać prelekcji Kacpra Tekieli i Piotra Pustelnika, a całość dopełni prezentacja Polskiego Himalaizmu Zimowego. Po dekoracji zwycięzców w sobotni wieczór odbędzie się koncert Dominiki Radwan oraz ognisko w Bacówce. W związku z tragicznymi wydarzeniami w minioną niedzielę w Gdańsku i żałobą narodową w dniu 19.01.2019 organizatorzy zdecydowali o zmianie repertuaru wieczornego koncertu, z rozrywkowego na bardziej spokojny i nastrojowy.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Muzyka do biegania. Idealna PLAYLISTA na maraton?

Czy istnieje coś takiego jak idealna playlista na maraton? Czy specjalnie wybrana muzyka do biegania może pomóc przebyć dystans 42,195 km? Jak słuchanie konkretnych utworów muzycznych wpływa na sportowca? Jak ulubione piosenki ułatwiają wybiegnięcie na trasę królewskiego biegu? (więcej…)