Zimowy Janosik 2020 wyniki
Zimowy Janosik 2020 za nami! [WYNIKI]

polecane

Zimowy Janosik 2020 za nami! [WYNIKI]

Tomasz Wołoćko
Luty 3, 2020
Aktualności

IV już edycja Zimowego Janosika, choć przekornie w tym roku zimowa była najbardziej w nazwie to pierwszego dnia lutego do Niedzicy przyciągnęła ponad 1000 biegaczy z całej Polski. [WYNIKI]

Zimowy Janosik 2020 wyniki

Zimowy Janosik 2020 przywitał zawodników dużą ilością błota. Nietypowe, jak na tą porę roku warunki atmosferyczne nie zniechęciły zawodników, którzy podjęli wyzwanie na jednej z pośród czterech malowniczych tras, poprowadzonych najpiękniejszymi zakątkami tej części regionu. Niezmiennie, śladem ubiegłych lat imprezie towarzyszyła gorąca atmosfera. Począwszy od linii startu, przez punkty kontrolne z najlepszą tego dnia na całym Podhalu biesiadą Łapszańskim Domu Ludowym, po iście królewską metę u podnóża Niedzickiego Zamku w Hali Maszyn.

Zimowy Janosik 2020 wyniki

W czasie, gdy jedni „Spacerowali Murgrabiego – 55 km”, inni w biegu powtarzali „Bedzies Kwicoł – 45 km”, a na przełęczy nad Łapszanką, tuż za „Kierpcami Maryny – 10 km” gonił już „Zawiany Pyzdra -20 km” na Koronie Zapory równie zawzięcie ścigali się najmłodsi, kolejno: „Cyspiski”, „Rumcajse” i „Zbóje”.

wyniki Zimowy Janosik 2020

Podczas dekoracji zwycięzców, oprócz licznego grona niezawodnych kibiców, w raz z rodzicami obecna była również Martynka, dla której wspólnymi siłami udało się zebrać sumę 14885, 99 zł. Środki te zostaną przeznaczone na leczenie dziewczynki cierpiącej na wrodzoną łamliwość kości.

Zimowy Janosik był drugim z sześciu etapów na trasie „Tour de Zbój”, kolejny już 16 maja na trasach magicznego Roztocza.

Oficjalne wyniki: http://zimowyjanosik.pl/wyniki2020.html

Źródło: tekst Sylwia Wojtowicz-Sander; informacja prasowa; fot. Magdalena Sedlak

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Salomon Sonic RA – buty idealne do codziennych treningów

Salomon Sonic RA zaprojektowano z myślą o wygodnym bieganiu po twardych nawierzchniach typu asfalt, chodnik czy kostka brukowa. Unikalna konstrukcja zapewnia tłumienie drgań i ogranicza obciążenie, któremu poddawane jest ciało w czasie biegu. Dzięki temu możemy trenować częściej przy jednoczesnym zachowaniu większej świeżości mięśni nóg. Czy zalet korzystania z butów Salomon Sonic RA jest więcej? Czy jest to udany model do codziennych treningów francuskiego producenta? (więcej…)