Nowy zegarek Suunto 5
Nowy zegarek Suunto 5! Czy jesteś gotowy na sportowe wyzwania?

polecane

Nowy zegarek Suunto 5! Czy jesteś gotowy na sportowe wyzwania?

Kamil Nowak
22 maja, 2019
Aktualności

Zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności, trwałości i lekkości. Nadchodzi zegarek Suunto 5, który zapewnia długi czas działania oraz szereg użytecznych sportowo funkcji. Co dokładnie znajdziemy w jego środku?

Nowy zegarek Suunto 5! Czy jesteś gotowy na sportowe wyzwania

Smukły, kompaktowy i wygodny zegarek Suunto 5 jest stworzony do takich użytkowników, którzy poszukują multisportowego zegarka treningowego z GPS. Do głównych cech tego urządzenia można zaliczyć m.in. dostęp do ponad 80 trybów sportowych, inteligentne tryby baterii, monitorowanie poziomu sprawności i obciążenia, pomiar tętna na nadgarstku, monitorowanie aktywności przez całą dobę i adaptacyjne wskazówki treningowe.

Nowy zegarek Suunto 5

Dzięki inteligentnym trybom i długiemu czasowi pracy zegarka Suunto 5 (do 40 godzin), sportowcy i poszukiwacze przygód mogą kontynuować treningi lub trekking – nie martwiąc się o wyczerpanie baterii. Ciekawostką jest fakt, że zegarek „uczy się” wzorców treningowych użytkownika i wysyła przypomnienia o potrzebie naładowania sprzętu na długo przed następną sesją, więc nie zostaniemy zaskoczeni tuż przed wyjściem na trening.

Suunto wskazuje, że zegarek „wytrzyma wszystko, co natura ma w zanadrzu”. I to ma się stać rzeczywistością dzięki wykorzystanym materiałom – ramka zegarka jest ze stali nierdzewnej, szkiełko z kryształu mineralnego, koperta z poliwęglanu wzmacnianego włóknem szklanym, zaś pasek jest z silikonu. Wodoszczelność urządzenia to 50 m (zgodnie z ISO 6425), masa własna to 66 gram. Wyświetlacz posiada rozdzielczość 218 na 218 pikseli.

Zegarek Suunto 5 śledzi poziom sprawności użytkownika i dostosowuje spersonalizowane wskazówki treningowe w oparciu o poczynione postępy i zrealizowane cele. Podobnie jak trener, radzi sportowcom, by zregenerowali siły, gdy trenują zbyt intensywnie. Z kolei gdy nie trenują, motywuje do ćwiczeń. Śledzi również poziom stresu i jakość snu, dzięki czemu użytkownicy mogą być pewni, że są odpowiednio zregenerowani i gotowi do następnej aktywności sportowej. Wspiera ich także w utrzymaniu, poprawie lub zwiększeniu poziomu sprawności i wydolności. Dzięki ponad 80 konfigurowalnym trybom sportowym użytkownicy otrzymują odpowiednie statystyki niezależnie od uprawianego sportu.

Nowy zegarek Suunto 5

Nie trzeba już trenować w samotności. Suunto 5 łączy aktywnych i żądnych przygód ludzi ze światem nowych tras, które można odkryć za pomocą map popularności (tzw. heat map) w aplikacji Suunto App. Mapy popularności pokazują, gdzie i na jakiej trasie trenują inni, inspirując do nowych wyzwań i odkryć. Po zsynchronizowaniu Suunto 5 z aplikacją można odkrywać nowe ścieżki i trasy za pomocą zegarka.

Niektóre z najpopularniejszych aplikacji sportowych na świecie, takie jak Strava, TrainingPeaks czy Relive, są zintegrowane z aplikacją Suunto App, dzięki czemu użytkownicy mogą jeszcze lepiej wykorzystać swoje treningi. Osiągnięcia treningowe można niezwykle łatwo udostępnić online za pośrednictwem wielu platform społecznościowych.

Nowy zegarek Suunto 5

Zegarek Suunto 5 to nie tylko funkcjonalność, ale także styl. Solidny pierścień ze stali nierdzewnej i cztery wersje kolorystyczne – cały czarny, biały, miedź burgundowa i miedź grafitowa – sprawiają, że zegarek jest nie tylko wyrafinowany, ale też podkreśla indywidualizm.

Jaka jest jego cena? Za Suunto 5 trzeba będzie zapłacić 1459 zł brutto (sugerowana cena detaliczna). Sprzęt będzie można nabyć już od czerwca 2019 roku.

Źródło: informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Interwały – trening ambitnego biegacza. Poradnik

Interwały powinny być jednym z elementów treningowych ambitnego biegacza, który chce pracować nad poprawą własnej formy. Jak powinny wyglądać interwały i kiedy je stosować? Zobacz również przykłady interwałów realizowanych przez elitę biegaczy. (więcej…)