Nowy zegarek Suunto 5
Nowy zegarek Suunto 5! Czy jesteś gotowy na sportowe wyzwania?

polecane

Nowy zegarek Suunto 5! Czy jesteś gotowy na sportowe wyzwania?

Kamil Nowak
Maj 22, 2019
Aktualności

Zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności, trwałości i lekkości. Nadchodzi zegarek Suunto 5, który zapewnia długi czas działania oraz szereg użytecznych sportowo funkcji. Co dokładnie znajdziemy w jego środku?

Nowy zegarek Suunto 5! Czy jesteś gotowy na sportowe wyzwania

Smukły, kompaktowy i wygodny zegarek Suunto 5 jest stworzony do takich użytkowników, którzy poszukują multisportowego zegarka treningowego z GPS. Do głównych cech tego urządzenia można zaliczyć m.in. dostęp do ponad 80 trybów sportowych, inteligentne tryby baterii, monitorowanie poziomu sprawności i obciążenia, pomiar tętna na nadgarstku, monitorowanie aktywności przez całą dobę i adaptacyjne wskazówki treningowe.

Nowy zegarek Suunto 5

Dzięki inteligentnym trybom i długiemu czasowi pracy zegarka Suunto 5 (do 40 godzin), sportowcy i poszukiwacze przygód mogą kontynuować treningi lub trekking – nie martwiąc się o wyczerpanie baterii. Ciekawostką jest fakt, że zegarek „uczy się” wzorców treningowych użytkownika i wysyła przypomnienia o potrzebie naładowania sprzętu na długo przed następną sesją, więc nie zostaniemy zaskoczeni tuż przed wyjściem na trening.

Suunto wskazuje, że zegarek „wytrzyma wszystko, co natura ma w zanadrzu”. I to ma się stać rzeczywistością dzięki wykorzystanym materiałom – ramka zegarka jest ze stali nierdzewnej, szkiełko z kryształu mineralnego, koperta z poliwęglanu wzmacnianego włóknem szklanym, zaś pasek jest z silikonu. Wodoszczelność urządzenia to 50 m (zgodnie z ISO 6425), masa własna to 66 gram. Wyświetlacz posiada rozdzielczość 218 na 218 pikseli.

Zegarek Suunto 5 śledzi poziom sprawności użytkownika i dostosowuje spersonalizowane wskazówki treningowe w oparciu o poczynione postępy i zrealizowane cele. Podobnie jak trener, radzi sportowcom, by zregenerowali siły, gdy trenują zbyt intensywnie. Z kolei gdy nie trenują, motywuje do ćwiczeń. Śledzi również poziom stresu i jakość snu, dzięki czemu użytkownicy mogą być pewni, że są odpowiednio zregenerowani i gotowi do następnej aktywności sportowej. Wspiera ich także w utrzymaniu, poprawie lub zwiększeniu poziomu sprawności i wydolności. Dzięki ponad 80 konfigurowalnym trybom sportowym użytkownicy otrzymują odpowiednie statystyki niezależnie od uprawianego sportu.

Nowy zegarek Suunto 5

Nie trzeba już trenować w samotności. Suunto 5 łączy aktywnych i żądnych przygód ludzi ze światem nowych tras, które można odkryć za pomocą map popularności (tzw. heat map) w aplikacji Suunto App. Mapy popularności pokazują, gdzie i na jakiej trasie trenują inni, inspirując do nowych wyzwań i odkryć. Po zsynchronizowaniu Suunto 5 z aplikacją można odkrywać nowe ścieżki i trasy za pomocą zegarka.

Niektóre z najpopularniejszych aplikacji sportowych na świecie, takie jak Strava, TrainingPeaks czy Relive, są zintegrowane z aplikacją Suunto App, dzięki czemu użytkownicy mogą jeszcze lepiej wykorzystać swoje treningi. Osiągnięcia treningowe można niezwykle łatwo udostępnić online za pośrednictwem wielu platform społecznościowych.

Nowy zegarek Suunto 5

Zegarek Suunto 5 to nie tylko funkcjonalność, ale także styl. Solidny pierścień ze stali nierdzewnej i cztery wersje kolorystyczne – cały czarny, biały, miedź burgundowa i miedź grafitowa – sprawiają, że zegarek jest nie tylko wyrafinowany, ale też podkreśla indywidualizm.

Jaka jest jego cena? Za Suunto 5 trzeba będzie zapłacić 1459 zł brutto (sugerowana cena detaliczna). Sprzęt będzie można nabyć już od czerwca 2019 roku.

Źródło: informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jaki zegarek Polar będzie najlepszy dla Ciebie?

Jaki zegarek Polar warto wybrać, aby ten sprawdził się względem indywidualnych potrzeb treningowych? Na jakie funkcje przed zakupem należy zwrócić uwagę? Czy amator biegów może zyskać coś na kupnie zegarka dla zaawansowanej osoby? Ten poradnik rozwieje wątpliwości i pozwoli podjąć decyzję o wyborze konkretnego zegarka. (więcej…)