zapisy 6. Gdańsk Maraton 2020
Zapisz się na 6. Gdańsk Maraton 2020!

polecane

Zapisz się na 6. Gdańsk Maraton 2020!

Tomasz Wołoćko
20 stycznia, 2020
Aktualności

Czy jesteś doświadczonym biegaczem i planujesz właśnie start w maratonie w 2020 roku? A może szukasz dla siebie wielkiego, sportowego wyzwania na najbliższe miesiące? 6. Gdańsk Maraton będzie niezwykłym wydarzeniem sportowym!

zapisy 6. Gdańsk Maraton 2020

Gdańsk Maraton organizowany przez Gdański Ośrodek Sportu już od premierowej edycji stał się jedną z największych i najbardziej popularnych sportowych imprez na krajowej mapie biegowej, w której co roku startują tysiące zawodników z Polski i zagranicy. 6. Gdańsk Maraton 2020 zapowiada się jako prawdziwe biegowe święto, które potrwa od 18 do 19 kwietnia! Sobota tradycyjnie już stanie się preludium walki na królewskim dystansie. Tego dnia odbędą się imprezy towarzyszące: „Gdańsk na Piątkę” oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Zmagania z trasą o długości 42,195 km ponownie będą miały miejsce w niedzielę.

Do niewątpliwych atutów maratonu należą chwalona przez uczestników organizacja, interesująca oprawa oraz świetnie przygotowana trasa, która z jednej strony umożliwia wypracowanie dobrego wyniku, a z drugiej pozwala w krótkim czasie poznać najciekawsze atrakcje miasta o niezwykle bogatej, ponad 1000-letniej historii.

Organizatorzy zaprezentowali już trasę tegorocznego biegu na królewskim dystansie. Trasa, ze względu na planowane przez Gdańsk inwestycje, różnić się będzie nieco od tej z lat poprzednich, szczególnie w okolicach Starego Miasta. Maratończycy tradycyjnie już rozpoczną zawody od podziwiania Stadionu Energa Gdańsk i wraz z sugestiami uczestników ubiegłorocznej edycji, ruszą w kierunku Nowego Portu już na samym początku, a nie na końcu dystansu.

Następnie pobiegną w kierunku Starego Miasta, miną Europejskie Centrum Solidarności oraz Fontannę Neptuna, żeby tam zawrócić i Alejami Zwycięstwa oraz Grunwaldzką ruszyć w kierunku Sopotu. Później „jeszcze tylko” Ergo Arena, gdańskie Przymorze, Park im. Ronalda Reagana, rzut oka na molo w Brzeźnie i już można skierować się do mety, usytuowanej w hali Targów Amber Expo. Najkrócej mówiąc – 42 kilometry i 195 metrów wypełnionych po brzegi wspaniałymi widokami i turystycznymi atrakcjami Gdańska.

6. Gdańsk Maraton 2020 – jaka jest opłata startowa? Tylko do końca stycznia 2020 roku śmiałkowie mogą skorzystać z opłaty startowej w wysokości 109 złotych. Po tym terminie wymagane wpisowe urośnie do 129 zł.

Źródło: oprac. na podstawie: https://www.gdanskmaraton.pl/aktualnosci/; fot. Gdańsk Maraton

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Salomon Sonic RA – buty idealne do codziennych treningów

Salomon Sonic RA zaprojektowano z myślą o wygodnym bieganiu po twardych nawierzchniach typu asfalt, chodnik czy kostka brukowa. Unikalna konstrukcja zapewnia tłumienie drgań i ogranicza obciążenie, któremu poddawane jest ciało w czasie biegu. Dzięki temu możemy trenować częściej przy jednoczesnym zachowaniu większej świeżości mięśni nóg. Czy zalet korzystania z butów Salomon Sonic RA jest więcej? Czy jest to udany model do codziennych treningów francuskiego producenta? (więcej…)