zapisy Poland Business Run 2020
Ostatni dzwonek na zapisy do Poland Business Run 2020!

polecane

Ostatni dzwonek na zapisy do Poland Business Run 2020!

Jerzy Stawiński
9 czerwca, 2020
Aktualności

Ponad 12,5 tys. osób zapisało się już na charytatywny bieg Poland Business Run 2020. Biznesowa sztafeta odbędzie się już po raz dziewiąty, w tym roku w nowej, bezpiecznej odsłonie. Start dopiero 6 września, ale to już ostatnia szansa na zapisy – firmowe drużyny można rejestrować tylko do północy w środę, 10 czerwca.

zapisy Poland Business Run 2020

W ubiegłym roku na starcie Poland Business Run w największych miastach Polski stanęło ponad 27 tys. reprezentantów firm i korporacji. W tym roku organizatorzy musieli dostosować imprezę do panujących warunków i zakazu organizacji imprez masowych.

– Dystans Poland Business Run 2020, czyli 4 km, wyjątkowo można pokonać w dowolnym miejscu, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Nie narzucamy trasy, może to być własny ogród, leśna ścieżka lub dobrze znana miejska pętla. Firmy po raz pierwszy mogą zaprosić do udziału swoje oddziały z innych krajów i już wiemy, że 6 września razem z Polską pobiegnie m.in. Słowacja, Holandia, Indie, Anglia czy USA – komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, główny organizator biegu.

Zarówno biegacze, jak i firmy pozytywnie zareagowały na bieg w nowej odsłonie. Do sponsorów strategicznych dołączyły przedsiębiorstwa, które wspierały imprezę i Fundację również w poprzednich latach: UBS, Enea i Standard Chartered. Do tej pory najliczniejszą reprezentację wystawił bank UBS, rejestrując łącznie 100 drużyn z Krakowa, Wrocławia i oddziałów z innych części świata.

zapisy Poland Business Run 2020

– W tej chwili na liście startowej mamy ponad 12,5 tys. osób, a zapisy trwają! Już teraz składamy ogromne podziękowania biegaczom i sponsorom, którzy zaufali nam także w tym trudnym czasie i nowej rzeczywistości. W tym roku stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo, nie rezygnując z najważniejszego celu – integracji firm w duchu pomocy tym, którzy najbardziej tego potrzebują – tłumaczy Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run.

Uczestnicy charytatywnej sztafety pobiegną dla osób po amputacji i ze schorzeniami narządów ruchu. Jednym z beneficjentów Poland Business Run 2020 jest Waldemar Konieczny, 30-latek z Wielkopolski, któremu po 15 latach walki z niewydolnością żylną kończyn dolnych amputowano najpierw jedną, a potem drugą nogę. Jego aktualnym celem jest zakup drugiej protezy, a marzeniem uprawianie sportu.

– Do Fundacji wnioskowałem o pomoc w zakupie protezy nogi. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu będę mógł wrócić do sprawności, wędkować i spróbować sił w różnych dyscyplinach sportowych. Wszystkim uczestnikom biegu już teraz chciałbym podziękować za to, co robicie, bo nieczęsto spotyka się osoby chcące bezinteresownie pomóc innym ludziom. Jesteście wielcy! – mówi Waldemar Konieczny.

Zapisy do Poland Business Run 2020 w nowej formule odbywają się przez stronę organizatora www.polandbusinessrun.pl. Rejestracja trwa do północy w środę (10 czerwca). Po dodaniu swojej 5-osobowej drużyny i opłaceniu udziału, pakiety startowe, a w nich specjalne chusty wielofunkcyjne, mogące służyć także za maseczki, numery startowe i pamiątkowe medale, uczestnicy otrzymają za pomocą bezpiecznej przesyłki.

Poland Business Run 2020 startuje 6 września!

Źródło: tekst i zdjęcia Poland Business Run 2020 / informacja prasowa

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Skarpety do biegania. Czy wiesz, jak ważne są w treningu?

Bawełniane lubią się zsuwać, długo schną, ocierają skórę i przysparzają problemów. Syntetyczne są trwalsze, doskonale leżą na stopie, wpływają na wysoki komfort w czasie treningu, a także błyskawicznie odprowadzają wilgoć i ciepło. Skarpety - bo o nich będzie dzisiejszy materiał - mogą stać się atutem lub ograniczeniem na stopach sportowców. Dlaczego warto wybierać tylko te produkty, który zaprojektowano jako skarpety do biegania? Czym różnią się od bawełnianych odpowiedników? (więcej…)