zapisy Poland Business Run 2020
Ostatni dzwonek na zapisy do Poland Business Run 2020!

polecane

Ostatni dzwonek na zapisy do Poland Business Run 2020!

Jerzy Stawiński
9 czerwca, 2020
Aktualności

Ponad 12,5 tys. osób zapisało się już na charytatywny bieg Poland Business Run 2020. Biznesowa sztafeta odbędzie się już po raz dziewiąty, w tym roku w nowej, bezpiecznej odsłonie. Start dopiero 6 września, ale to już ostatnia szansa na zapisy – firmowe drużyny można rejestrować tylko do północy w środę, 10 czerwca.

zapisy Poland Business Run 2020

W ubiegłym roku na starcie Poland Business Run w największych miastach Polski stanęło ponad 27 tys. reprezentantów firm i korporacji. W tym roku organizatorzy musieli dostosować imprezę do panujących warunków i zakazu organizacji imprez masowych.

– Dystans Poland Business Run 2020, czyli 4 km, wyjątkowo można pokonać w dowolnym miejscu, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Nie narzucamy trasy, może to być własny ogród, leśna ścieżka lub dobrze znana miejska pętla. Firmy po raz pierwszy mogą zaprosić do udziału swoje oddziały z innych krajów i już wiemy, że 6 września razem z Polską pobiegnie m.in. Słowacja, Holandia, Indie, Anglia czy USA – komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, główny organizator biegu.

Zarówno biegacze, jak i firmy pozytywnie zareagowały na bieg w nowej odsłonie. Do sponsorów strategicznych dołączyły przedsiębiorstwa, które wspierały imprezę i Fundację również w poprzednich latach: UBS, Enea i Standard Chartered. Do tej pory najliczniejszą reprezentację wystawił bank UBS, rejestrując łącznie 100 drużyn z Krakowa, Wrocławia i oddziałów z innych części świata.

zapisy Poland Business Run 2020

– W tej chwili na liście startowej mamy ponad 12,5 tys. osób, a zapisy trwają! Już teraz składamy ogromne podziękowania biegaczom i sponsorom, którzy zaufali nam także w tym trudnym czasie i nowej rzeczywistości. W tym roku stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo, nie rezygnując z najważniejszego celu – integracji firm w duchu pomocy tym, którzy najbardziej tego potrzebują – tłumaczy Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run.

Uczestnicy charytatywnej sztafety pobiegną dla osób po amputacji i ze schorzeniami narządów ruchu. Jednym z beneficjentów Poland Business Run 2020 jest Waldemar Konieczny, 30-latek z Wielkopolski, któremu po 15 latach walki z niewydolnością żylną kończyn dolnych amputowano najpierw jedną, a potem drugą nogę. Jego aktualnym celem jest zakup drugiej protezy, a marzeniem uprawianie sportu.

– Do Fundacji wnioskowałem o pomoc w zakupie protezy nogi. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu będę mógł wrócić do sprawności, wędkować i spróbować sił w różnych dyscyplinach sportowych. Wszystkim uczestnikom biegu już teraz chciałbym podziękować za to, co robicie, bo nieczęsto spotyka się osoby chcące bezinteresownie pomóc innym ludziom. Jesteście wielcy! – mówi Waldemar Konieczny.

Zapisy do Poland Business Run 2020 w nowej formule odbywają się przez stronę organizatora www.polandbusinessrun.pl. Rejestracja trwa do północy w środę (10 czerwca). Po dodaniu swojej 5-osobowej drużyny i opłaceniu udziału, pakiety startowe, a w nich specjalne chusty wielofunkcyjne, mogące służyć także za maseczki, numery startowe i pamiątkowe medale, uczestnicy otrzymają za pomocą bezpiecznej przesyłki.

Poland Business Run 2020 startuje 6 września!

Źródło: tekst i zdjęcia Poland Business Run 2020 / informacja prasowa

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty do biegania Decathlon? TEST budżetowego modelu Kalenji Run Support

W tym roku Decathlon na czele z marką Kalenji wypuścił ciekawe buty do biegania. Wśród propozycji znajdziemy takie modele, które zabrać możemy na miejskie ścieżki, na trail czy na stadionową bieżnię. Czy tak duży rozstrzał spowoduje, że jakość poszczególnych butów się obniży? Sprawdzę to na przykładzie tanich butów Kalenji Run Support Breathe. (więcej…)