Trwają zapisy na pierwszą poznańską edycję 1MILA
Trwają zapisy na pierwszą poznańską edycję 1MILI!

polecane

Trwają zapisy na pierwszą poznańską edycję 1MILI!

Edward Królikowski
19 lipca, 2019
Aktualności

To wyjątkowa impreza biegowa w całości rozgrywana na stadionie, na której każdy z nas może poczuć się jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym. 29 września 2019 roku na stadionie POSiR Golęcin odbędą się I Amatorskie Mistrzostwa Poznania w biegu na milę. Poza biegiem głównym, rywalizować będzie można również w sztafetach 4x400m, a najmłodsi biegacze w Kinder+Sport Biegach Dzieci.

Trwają zapisy na pierwszą poznańską edycję 1MILA

– To jedyna taka impreza w Polsce, na której każdy może się poczuć się zawodowiec! Koszulka dla każdego biegacza, imienne numery startowe, imienne zaproszenia na start w swojej serii, wielki telebim z transmisją LIVE i powtórkami z biegów, profesjonalny komentarz, fotofinisz! A dopingu kibiców na trybunach zawodowcy mogą wręcz pozazdrościć! – mówi Marcin Lewandowski, aktualny Halowy Mistrz Europy w biegu na 1500 m, rekordzista Polski na dystansie 1 mili i ambasador 1MILI.

– Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania stadionowego! Po dwóch latach organizacji imprezy w Warszawie, wreszcie spełniamy marzenie o Poznaniu! – mówi Tomek Smokowski, dziennikarz sportowy i organizator 1MILI. – Widzimy wyraźnie, że wraca moda na lekkoatletykę, a my chcemy tą lekką „odczarować”. Pokazać, że bieganie po bieżni jest dla wszystkich, nie tylko dla zawodowców. Z dystansem 1 mili (1609 m) może zmierzyć się naprawdę każdy, nawet zupełnie początkujący biegacze. Z biegania trzeba mieć radochę! A w tym roku będzie jej na naszym biegu jeszcze więcej, bo wystartowaliśmy z dodatkową konkurencją – sztafet 4×400 m.

Trwają zapisy na pierwszą poznańską edycję 1MILA

To świetna okazja, żeby pościgać się w gronie biegowych znajomych. A emocje na sztafetach są zawsze co najmniej 4x większe! Wyjątkowe będą także atrakcje dla najmłodszych. Kinder+Sport Biegi Dzieci, które stały się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport, rozgrywane będą na dystansach 100m, 400m i 800m. Biegi będą bezpłatne. Rywalizować mogą w nich dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Dodatkowo obok stadionu stanie miasteczko Kinder+Sport pełne sportowych atrakcji.

Przychodząc na 1MILĘ, będzie więc można nie tylko pobiec, ale aktywnie spędzić dzień z całą rodziną! W rozgrywanej 9 czerwca, warszawskiej edycji 1MILI, wzięło udział wielu dziennikarzy, artystów i sportowców, m.in. Taco Hemingway, Quebonafide, Joanna Jędrzejczyk, Michał Pol, Maciek Kurzajewski i wielu innych.

Zapisy na biegi w ramach 1MILI odbywają się przez stronę www.1mila.pl/poznan. Trwają do 20 września lub do wyczerpania limitów.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i wspierany przez Miasto Poznań i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Źródło: informacja prasowa; fot. 1MILA / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Altra Running czyli buty do biegania stworzone inaczej

Buty Altra Running wyróżniają się na tle innych produktów swoją nietypową i innowacyjną budową. Marka obecna jest na rynku polskim dopiero od kilku tygodni, a już wywołała znaczne poruszenie w środowisku biegaczy. Co dokładnie wyróżnia buty Altra od innych? W czym tkwi sekret tej firmy? (więcej…)