Zapisy na biegi dziecięce przed 44. Maratonem Warszawskim!
Zapisy na biegi dziecięce przed 44. Maratonem Warszawskim!

polecane

Zapisy na biegi dziecięce przed 44. Maratonem Warszawskim!

Edward Królikowski
wrzesień 1, 2022
Biegi

Ruszyły zapisy na MINI MARATON! Już można zapisywać pociechy na Mały Wielki Bieg – czyli biegi dla dzieci i młodzieży organizowane w dzień przed 44. Maratonem Warszawskim! Zawody odbędą się w sobotę, 24 września na Stadionie Polonii. Organizator – Fundacja „Maraton Warszawski”, zaprasza do rywalizacji uczestników w wieku od 3 do 17 lat. 

Zapisy na biegi dziecięce przed 44. Maratonem Warszawskim!

W przeddzień święta dorosłych biegaczy, jakim niewątpliwie będzie 44. Maraton Warszawski, w zawodach zmierzą się nieco młodsi. Wspólna rywalizacja będzie niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla uczestników, ale także dla ich rodziców i opiekunów. Każdy startujący na mecie otrzyma pamiątkowy medal, a wynik biegu mierzony będzie w pełni profesjonalnie – za pomocą elektronicznego pomiaru czasu. Na najlepszych zawodników w swojej kategorii wiekowej, czekają wyjątkowe pamiątkowe puchary.

MINI MARATON podzielony jest na siedem kategorii wiekowych. Dystans, jaki przebiegną uczestnicy uzależniony jest od ich wieku. Najmłodsi zawodnicy – do lat 3, którzy wezmą udział w Biegu Bąbla, mają do pokonania dystans ok. 100 metrów, a w biegu mogą towarzyszyć im ich opiekunowie. Ci najstarsi biegacze – do 17 lat, którzy rywalizować będą w Biegu Nastolatka, przebiegną cztery okrążenia Stadionu Polonii. Po raz pierwszy w historii młodzi adepci biegów MINI MARATONU będą ścigać się na i wokół murawy boiska, a z trybun będą kibicować ich najbliżsi. To może być niezapomniane przeżycie!

Zapisy na biegi dziecięce przed 44. Maratonem Warszawskim!

Kategorie wiekowe, dystans i godzina biegu

Bieg Bąbla – do 3 lat (roczniki 2019-2021) – ok. 100 metrów – starty od ok. 11: 00 do 11:40

Bieg Krasnala – 4-5 lat (rocznik 2017-2018) – ok. 160 metrów (½ okrążenia stadionu) – starty od ok. 11: 40 do 12: 35

Bieg Smyka – 6-7 lat (rocznik 2015-2016) – ok. 160 metrów (½ okrążenia stadionu) – start od ok. 12: 35 do 13:30

Bieg Urwisa – 8-9 lat (rocznik 2013-2014) – ok. 325 metrów (1 okrążenie stadionu) – start od ok. 13: 30 do 14:10

Bieg Zucha – 10-11 lat (rocznik 2011-2012) – ok. 650 metrów (2 okrążenia stadionu) – start od ok. 14: 10 do 14:45

Bieg Juniora – 12-13 lat (rocznik 2009-2010) – ok. 1300 metrów (4 okrążenia stadionu) – start od ok. 14: 45 do 15:00

Bieg Nastolatka – 14-17 lat (rocznik 2005-2008) – ok. 1300 metrów (4 okrążenia stadionu) – start ok. 15:15

– Jako wieloletni organizator Maratonu Warszawskiego – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski” – obserwuję jak wiele radości sprawia bieganie. Nie każdy musi być jednak maratończykiem, by czuć satysfakcję – bo naprawdę wszyscy mogą złapać biegowego bakcyla. Chcemy dać możliwość przeżycia wyjątkowych sportowych emocji każdemu, niezależnie od wieku i stopnia wytrenowania, chcemy do sportu zachęcać i pokazywać jak bardzo jest pasjonujący. Stąd właśnie pomysł na organizację imprez towarzyszących głównemu biegowi, jakim jest Maraton Warszawski.

– W tym roku są to: Bridgestone Sztafeta Maratońska i Pekao S.A. Warszawska Dycha, w których rywalizować będą dorośli. Ale, że warto również dzieciom wskazywać różne możliwości, to dla nich też przygotowaliśmy atrakcje. Najmłodsi uczestnicy pobiegną w MINI MARATONIE. Jest to świetny sposób na stawianie pierwszych, biegowych kroków. Być może okaże się, że udział w biegu to nie tylko świetna zabawa, czy sportowa rywalizacja, ale także szansa na rozbudzenie pasji do biegania. Życzyłbym sobie, żeby za parę lat z najmłodszymi zawodnikami spotkać się na trasie półmaratonu czy maratonu – podkreśla Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Należy pamiętać, że bieganie jak każdy sport powinien być dla dziecka przede wszystkim przyjemnością i świetną zabawą, a nie obowiązkiem i poczuciem presji. Nie bójmy się też zdrowej rywalizacji. Ściganie motywuje, nadaje bieganiu cel i kształtuje charakter od najmłodszych lat. Jeśli chcecie się przekonać, czy wasze pociechy pokochają sport i nie macie planów na ostatnią sobotę września, to warto już dziś dokonać rejestracji.

Liczba uczestników jest ograniczona!

Więcej szczegółów oraz zapisy do MINI MARATONU znajdziecie na stronie: https://maratonwarszawski.com/aktualnosci/biegi-dzieciece/

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Skuteczne sposoby na nawodnienie biegacza. Co, jak i kiedy pić?

Małymi krokami zbliża się okres wiosennych startów, w którym można przebierać i wybierać najbardziej odpowiadające nam zawody. W grę wchodzi długa lista biegów na 10 km, półmaratonów, maratonów czy biegów górskich. Nie wszyscy biegacze stawiają sobie za cel walkę o życiówkę, niekiedy wystarczy zaliczenie dystansu i szczęśliwe dobiegnięcie do mety. Jednak, aby marzyć o sukcesach trzeba ciężko pracować podczas treningów, zdrowo się odżywiać i dbać o regenerację. Elementem trudnej treningowej układanki jest m.in. nawodnienie organizmu. (więcej…)