Zapisy na biegi dziecięce przed 44. Maratonem Warszawskim!
Zapisy na biegi dziecięce przed 44. Maratonem Warszawskim!

polecane

Zapisy na biegi dziecięce przed 44. Maratonem Warszawskim!

Edward Królikowski
1 września, 2022
Biegi

Ruszyły zapisy na MINI MARATON! Już można zapisywać pociechy na Mały Wielki Bieg – czyli biegi dla dzieci i młodzieży organizowane w dzień przed 44. Maratonem Warszawskim! Zawody odbędą się w sobotę, 24 września na Stadionie Polonii. Organizator – Fundacja „Maraton Warszawski”, zaprasza do rywalizacji uczestników w wieku od 3 do 17 lat. 

Zapisy na biegi dziecięce przed 44. Maratonem Warszawskim!

W przeddzień święta dorosłych biegaczy, jakim niewątpliwie będzie 44. Maraton Warszawski, w zawodach zmierzą się nieco młodsi. Wspólna rywalizacja będzie niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla uczestników, ale także dla ich rodziców i opiekunów. Każdy startujący na mecie otrzyma pamiątkowy medal, a wynik biegu mierzony będzie w pełni profesjonalnie – za pomocą elektronicznego pomiaru czasu. Na najlepszych zawodników w swojej kategorii wiekowej, czekają wyjątkowe pamiątkowe puchary.

MINI MARATON podzielony jest na siedem kategorii wiekowych. Dystans, jaki przebiegną uczestnicy uzależniony jest od ich wieku. Najmłodsi zawodnicy – do lat 3, którzy wezmą udział w Biegu Bąbla, mają do pokonania dystans ok. 100 metrów, a w biegu mogą towarzyszyć im ich opiekunowie. Ci najstarsi biegacze – do 17 lat, którzy rywalizować będą w Biegu Nastolatka, przebiegną cztery okrążenia Stadionu Polonii. Po raz pierwszy w historii młodzi adepci biegów MINI MARATONU będą ścigać się na i wokół murawy boiska, a z trybun będą kibicować ich najbliżsi. To może być niezapomniane przeżycie!

Zapisy na biegi dziecięce przed 44. Maratonem Warszawskim!

Kategorie wiekowe, dystans i godzina biegu

Bieg Bąbla – do 3 lat (roczniki 2019-2021) – ok. 100 metrów – starty od ok. 11: 00 do 11:40

Bieg Krasnala – 4-5 lat (rocznik 2017-2018) – ok. 160 metrów (½ okrążenia stadionu) – starty od ok. 11: 40 do 12: 35

Bieg Smyka – 6-7 lat (rocznik 2015-2016) – ok. 160 metrów (½ okrążenia stadionu) – start od ok. 12: 35 do 13:30

Bieg Urwisa – 8-9 lat (rocznik 2013-2014) – ok. 325 metrów (1 okrążenie stadionu) – start od ok. 13: 30 do 14:10

Bieg Zucha – 10-11 lat (rocznik 2011-2012) – ok. 650 metrów (2 okrążenia stadionu) – start od ok. 14: 10 do 14:45

Bieg Juniora – 12-13 lat (rocznik 2009-2010) – ok. 1300 metrów (4 okrążenia stadionu) – start od ok. 14: 45 do 15:00

Bieg Nastolatka – 14-17 lat (rocznik 2005-2008) – ok. 1300 metrów (4 okrążenia stadionu) – start ok. 15:15

– Jako wieloletni organizator Maratonu Warszawskiego – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski” – obserwuję jak wiele radości sprawia bieganie. Nie każdy musi być jednak maratończykiem, by czuć satysfakcję – bo naprawdę wszyscy mogą złapać biegowego bakcyla. Chcemy dać możliwość przeżycia wyjątkowych sportowych emocji każdemu, niezależnie od wieku i stopnia wytrenowania, chcemy do sportu zachęcać i pokazywać jak bardzo jest pasjonujący. Stąd właśnie pomysł na organizację imprez towarzyszących głównemu biegowi, jakim jest Maraton Warszawski.

– W tym roku są to: Bridgestone Sztafeta Maratońska i Pekao S.A. Warszawska Dycha, w których rywalizować będą dorośli. Ale, że warto również dzieciom wskazywać różne możliwości, to dla nich też przygotowaliśmy atrakcje. Najmłodsi uczestnicy pobiegną w MINI MARATONIE. Jest to świetny sposób na stawianie pierwszych, biegowych kroków. Być może okaże się, że udział w biegu to nie tylko świetna zabawa, czy sportowa rywalizacja, ale także szansa na rozbudzenie pasji do biegania. Życzyłbym sobie, żeby za parę lat z najmłodszymi zawodnikami spotkać się na trasie półmaratonu czy maratonu – podkreśla Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Należy pamiętać, że bieganie jak każdy sport powinien być dla dziecka przede wszystkim przyjemnością i świetną zabawą, a nie obowiązkiem i poczuciem presji. Nie bójmy się też zdrowej rywalizacji. Ściganie motywuje, nadaje bieganiu cel i kształtuje charakter od najmłodszych lat. Jeśli chcecie się przekonać, czy wasze pociechy pokochają sport i nie macie planów na ostatnią sobotę września, to warto już dziś dokonać rejestracji.

Liczba uczestników jest ograniczona!

Więcej szczegółów oraz zapisy do MINI MARATONU znajdziecie na stronie: https://maratonwarszawski.com/aktualnosci/biegi-dzieciece/

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kalenji Kiprun Long – dobra propozycja na długie wybieganie?

Kalenji Kiprun Long to najnowsza propozycja butów do biegania francuskiej firmy Kalenji, które zaprojektowano z myślą o wygodniejszym, łatwiejszym i bezpieczniejszym pokonywaniu długich dystansów. Jednakże prawdziwe zaskoczenie okazało się tkwić w zupełnie innych funkcjach butów - i o tym wszystkim będzie nasz tekst. Jak sprawdziły się w czasie wybiegań? Czy udało się stworzyć stuprocentowe obuwie dla długodystansowca? (więcej…)