zapisy na 41. PKO Półmaraton Szczecin
Ruszyły zapisy na 41. PKO Półmaraton Szczecin!

polecane

Ruszyły zapisy na 41. PKO Półmaraton Szczecin!

Jerzy Stawiński
Styczeń 31, 2020
Aktualności

41. PKO Półmaraton Szczecin odbędzie się 30 sierpnia 2020 roku. Organizatorzy przygotowali dwa dystanse – półmaraton oraz bieg na 10 km. Jakie jest wpisowe? Gdzie można się zapisać?

zapisy na 41. PKO Półmaraton Szczecin

PKO Półmaraton Szczecin to ponad 3,5 tysiąca uczestników na dwóch dystansach: półmaratonu i biegu na 10 km oraz ponad 1000 dzieci w towarzyszącym biegu dla dzieci BIEG PIRATA. Podczas 40-tej edycji po raz pierwszy uczestnicy biegu mogli wybrać dystans jaki ukończą nawet podczas zawodów. Na trasie biegu znajdował się bowiem punkt decyzyjny, na którym to zawodnik w czasie biegu mógł podjąć decyzję, jaki dystans pokona w jubileuszowej edycji imprezy. Pomysł ten został bardzo dobrze przyjęty przez biegaczy, więc będzie kontynuowany podczas tegorocznej edycji.

Uczestników 41. PKO Półmaraton Szczecin obowiązuje limit czasu wynoszący 3 godziny liczony od strzału startera, zaś dla zawodników wybierających dystans 10 km obowiązuje limit 1,5 godziny liczony również od strzału startera.

Organizator ustala poniższe wysokości opłaty startowej w ramach zgłoszeń udziału w 41. PKO Półmaratonie Szczecin lub Biegu na 10 km. W zależności od kolejności dokonania zgłoszenia i uiszczenia opłaty startowej wynoszą one odpowiednio:

zapisy na 41. PKO Półmaraton Szczecin

Kawałek pięknej historii…. Wszystko zaczęło się od 1980 roku kiedy to wystartowała Szczecińska Dwudziestka, która doczekała się jubileuszowych 20-tu edycji. W 2000 roku impreza przekształciła się w Szczeciński Półmaraton Gryfa, którego Dyrektorem został Jerzy Skarżyński. Jerzy Skarżyński uzasadniał zmianę formy i nazwy biegu w następujących słowach: „ Można to było zrobić już przed pięcioma, sześcioma laty, gdyż od takiego czasu dystans 20 km przestał być dystansem klasycznym. Teraz mistrzostwa świata i Polski odbywają się na dystansie półmaratonu. Jako organizatorzy biegu przeczekaliśmy jednak do jubileuszu 20-tej edycji, by w podniosłej atmosferze „pochować” Szczecińską Dwudziestkę, a potem ożywić coś nowego, ale na gruncie 20-letnich już doświadczeń”. Nowe wcielenie tradycyjnego biegu, który na trwale zapisał się w kalendarzu imprez sportowych miasta otrzymał kolejny numer imprezy czyli 21 edycję. Rekord Szczecińskiej Dwudziestki należy do Leszka Bebło ze Szczecina, który w 1996 roku zajął 2 miejsce za Kenijczykiem Wilsonem Musto uzyskawszy wynik 59:20, który do dzisiaj nie został poprawiony. Rekordzistami tej imprezy są również Ewa Wrzosek z Pyrzyc oraz Jerzy Skarżyński, którzy w latach 80-tych XX wieku aż sześciokrotnie zwyciężali w Szczecińskiej Dwudziestce.

41. PKO Półmaraton Szczecin odbędzie się 30 sierpnia 2020 roku. Zapisy prowadzone są na oficjalnej stronie wydarzenia!

Źródło: tekst: https://www.facebook.com/events/3389525244453841/; fot. materiały prasowe 41. PKO Półmaraton Szczecin

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Taktyka na maraton – jaką przyjąć? O co zadbać?

Taktyka na maraton bez wątpienia jest jedną z kluczowych cech determinującą uzyskany wynik. Istotna, ponieważ pozwoli uporządkować wiele spraw i nadać im określone znaczenie. Maraton to nie tylko dystans, ale długie tygodnie przygotowań i mocne utrzymanie motywacji treningowej. Gdyby zdobycie tytułu maratończyka było takie łatwe, to prawie każdy by taki posiadał. Jak ważna w tej walce jest głowa? Jaka taktyka na maraton może okazać się złotym środkiem do osiągnięcia sukcesu? (więcej…)