Szczyrk Business Run 2019
Za nami Szczyrk Business Run 2019 – charytatywny bieg pomoże 2 osobom

polecane

Za nami Szczyrk Business Run 2019 – charytatywny bieg pomoże 2 osobom

Edward Królikowski
31 sierpnia, 2019
Biegi

4 godziny i 18 minut wystarczyły najszybszej sztafecie na pokonanie dystansu 5×10 km podczas pierwszej edycji charytatywnej sztafety górskiej Szczyrk Business Run 2019. Bieg, który wystartował w sobotę z Hali Skrzyczeńskiej na terenie Szczyrk Mountain Resort, pomoże dwóm beneficjentom Fundacji Poland Business Run – Markowi, który stracił nogę w wypadku oraz Kubie, od urodzenia potrzebującemu rehabilitacji.

Szczyrk Business Run 2019

Szczyrk Business Run jest częścią ogólnopolskiego projektu Poland Business Run, w którym w tym roku w całym kraju weźmie udział rekordowa liczba ponad 29 tys. biegaczy. Sztafeta ma charakter charytatywny i pomaga “stawiać na nogi” osoby z niepełnosprawnością ruchową. Tym razem, oprócz zawodów, które ruszą 8 września jednocześnie w największych miastach kraju, organizatorzy zaproponowali także górską sztafetę w Szczyrku.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze miasto to nie tylko narciarze i rowerzyści, ale coraz częściej także biegacze. Cieszę się, że wybraliście Szczyrk – witał biegaczy Burmistrz Miasta Antoni Byrdy.

Przed startem uczestnicy imprezy poznali beneficjentów biegu – Marka, geologa górniczego, który w wyniku wypadku stracił nogę, oraz Kubę, 8-letniego mieszkańca Szczyrku, który od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i wymaga stałej rehabilitacji.

– Choć uwielbiamy imprezy biegowe, nasza Fundacja nie organizuje zawodów komercyjnie. Jesteśmy tutaj dzisiaj po to, żeby wesprzeć dwie osoby, które naprawdę tego potrzebują. Dzięki Wam, dzięki uczestnikom Szczyrk Business Run, zebraliśmy prawie 14,5 tys. złotych i obiecujemy, że zrobimy z nich najlepszy użytek, dofinansowując protezę nogi i bezcenną rehabilitację – mówiła Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

Szczyrk Business Run 2019

Bieg wystartował o godz. 10:30 i wzięło w nim udział 26 5-osobowych zespołów. Każdy z zawodników drużyny musiał pokonać taką samą pętlę o długości około 10 km. Start i meta zlokalizowane były na Hali Skrzyczeńskiej 1000 m n.p.m., na terenie Szczyrk Mountain Resort. Ośrodek został współorganizatorem imprezy.

– Świetnie, że mogliśmy wykorzystać potencjał pięknego miejsca, jakim jest Szczyrk i naszą nowoczesną infrastrukturę w słusznej sprawie, by wesprzeć tych, którzy tego potrzebują – komentuje Karolina Korba, Event & Product Manager ze Szczyrk Mountain Resort.

Szczyrk Business Run 2019

Choć impreza miała charakter charytatywny, na trasie nie zabrakło walki z własnymi słabościami i sportowej rywalizacji. Wśród uczestników, którzy przyjechali do Szczyrku z całej Polski, w tym Warszawy czy Kwidzyna, znaleźli się doświadczeni biegacze górscy, jak i osoby, dla których Szczyrk Business Run był pierwszym tego typu startem. Wszystkim udało się jednak pokonać wyznaczoną trasę z trudnym podbiegiem tuż przed metą. Najlepszy czas uzyskał jeden z zawodników sztafety Synthos Agro II – na mecie pojawił się po 45 min i 15 sek.

Pierwsze miejsce zajął team Klubu Biegacza AZS UEK z Krakowa, druga na mecie pojawiła się drużyna Ambasadorów Poland Business Run, w której biegli polscy aktorzy – Marcin Zacharzewski, Hiroaki Murakami i Andrzej Popiel. Na miejscu trzecim uplasował się NGK Running Team 2 z firmy NGK Ceramics Polska.

Organizatorzy, czyli Fundacja Poland Business Run i Szczyrk Mountain Resort, planują kolejną edycję sztafety w przyszłym roku. Partnerami imprezy było Miasto Szczyrk i GOPR.

Źródło: tekst i zdjęcia Poland Business Run

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Na chwilę przed półmaratonem. Jak nie zepsuć startu?

Przed nami weekend biegów w Poznaniu, gdzie ponad 10 tys. biegaczy i biegaczek weźmie udział w 16. PKO Poznań Półmaratonie. Trasa biegu wiedzie przez znane ulice stolicy Wielkopolski, tworząc jedną pętlę o długości ponad 21 km. Start odbędzie się o godzinie 10:00, a zawodnicy mają 180 minut na pokonanie trasy i dotarcie do mety na Placu Marka. Jak nie zepsuć startu, szczególnie będąc debiutantem na dystansie półmaratonu? Na co zwracać uwagę?  (więcej…)