Wrocław to nie tylko półmaraton i maraton

polecane

Wrocław to nie tylko półmaraton i maraton

Kamil Nowak
22 grudnia, 2017
Biegi

W przyszłym roku po Wrocławiu pobiegniemy nie tylko w 6. Nocnym Wrocław Półmaratonie oraz 36. Wrocław Maratonie, ale także przy okazji 3. Biegu Dla Hospicjów oraz w zupełnie nowej imprezie, już nie stricte „biegowej”, a bardziej rekreacyjno-spacerowej, czyli podczas Wrocław Walk Marathon. Jak dokładnie wygląda kalendarz wrocławskich imprez sportowych?

Pierwszy z przyszłorocznych wrocławskich biegów startuje już 3 marca 2018 r. Podczas Otwarcia sezonu z Wroclaw Marathon Team w kompleksie Stadionu Olimpijskiego w trasę wyruszą uczestnicy 3. Biegu Dla Hospicjów. To już kolejna edycja imprezy charytatywnej (organizowanej razem z Fundacją Hospicyjną), z której cały dochód zostanie przekazany na potrzeby pacjentów wrocławskich hospicjów. Dystans biegu wynosi 4 kilometry, start zaplanowano na 14:00, a limit uczestników ustalono na poziomie 999 osób. Po raz pierwszy bieg charytatywny stanie się częścią większego wydarzenia. Podczas Otwarcia sezonu biegowego z Wroclaw Marathon Team, od rana wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z biegową ofertą Dolnego Śląska, zwiedzić Stadion Olimpijski, czy wziąć udział w inauguracji kolejnej edycji programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”.

W połowie czerwca odbędzie się jeden z największych w regionie biegów miejskich. W ostatnim czasie niezwykle popularny i lubiany przez biegaczy 6. Nocny Wrocław Półmaraton ruszy 16 czerwca o 22:00. Maksymalnie 12 000 biegaczy będzie mogło wziąć udział w tym wydarzeniu – o 1 000 więcej, niż w tym roku. 11 000 pakietów startowych 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu znalazło nabywców w rekordowym tempie – w miesiąc i trzy dni. Ciekawe czy padnie nowy rekord i szybciej rozejdą się pakiety? Czas pokaże. Na pewno powodów ku temu jest przynajmniej kilka, a największym będzie zaplanowana specjalna oprawa muzyczna towarzysząca biegaczom. Rozbrzmiewać będą klimaty disco lat 70, 80 i 90.

Zaś 9 września na ulice miasta wyruszą uczestnicy 36. Wrocław Maratonu. Już po raz drugi z rzędu Stolica Dolnego Śląska będzie gościć uczestników Mistrzostw Europy Masters w Maratonie. Podobnie, jak w 35. PKO Wrocław Maratonie, wśród zawodników, którzy ukończyli 35. rok życia i zgłosili się do dodatkowej klasyfikacji zostanie wyłoniony mistrz Starego Kontynentu w kategorii Masters.

Na dzień przed maratonem, 8 września zaplanowano Wrocław Walk Marathon 2018. To zupełnie nowa propozycja w kalendarzu wrocławskich imprez. Po raz pierwszy wszyscy zainteresowani dziejami Wrocławia, samym miastem lub po prostu lubiący spacerować, będą mieli okazję poznać losy najważniejszych obiektów Stolicy Dolnego Śląska. Uczestnicy wyruszą ze Stadionu Olimpijskiego, gdzie otrzymają mapę z zaznaczonymi miejscami, które muszą odwiedzić (będzie ich około 7). Dzięki współpracy z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, w każdym z zaznaczonych punktów znajdzie się osoba, przybliżająca dzieje danego miejsca. Dodatkowo, w poszczególnych lokalizacjach będzie można otrzymać pieczątkę. Na uczestników, którzy zbiorą wszystkie, będzie czekać na Stadionie Olimpijskim medal oraz atrakcyjna pamiątka. Czas pokonania całej trasy nie będzie istotny – w wydarzeniu będzie liczył się jedynie udział, spacer po Wrocławiu oraz bliższe poznanie historii miasta.

Kalendarium
01.01.2018 r. – start internetowych zapisów do 6. Nocnego Wrocław Półmaratonu i 36. Wrocław Maratonu,
03.03.18 r. – Otwarcie sezonu biegowego z Wroclaw Marathon Team i 3. Bieg dla Hospicjów,
16.06.18 r. – 6. Nocny Wrocław Półmaraton,
8.09.18 r. – Wrocław Walk Marathon 2018,
9.09.18 r. – 36. Wrocław Maraton.

Źródło: oprac. na podst. informacji prasowej, zdjęcia własne

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Banany, czyli jedna z najlepszych przekąsek dla biegaczy

Banany, to jedne z najpopularniejszych owoców, naszpikowane cennymi witaminami i związkami mineralnymi, które upodobali sobie biegacze spożywając je zarówno przed, jak i po treningu. Co takiego siedzi w bananie? Dlaczego jest tak dobrym źródłem węglowodanów potrzebnych biegaczom?  (więcej…)