Wrocław Maraton 2018. Tysiące biegaczy we Wrocławiu! [TRASA BIEGU]

polecane

Wrocław Maraton 2018. Tysiące biegaczy we Wrocławiu! [TRASA BIEGU]

Kamil Nowak
9 września, 2018
Aktualności

Już dziś wystartuje jedno z największych wydarzeń w regionie – 36. PKO Wrocław Maraton 2018. Prawie 4500 biegaczy przebiegnie trasę 42 kilometrów i 195 metrów poprowadzoną największymi arteriami miasta. To oznacza spore utrudnienia w ruchu we Wrocławiu. Dla biegaczy będzie to niesamowita podróż przez stolicę Dolnego Śląska kończącą się na Stadionie Olimpijskim. Celem jest pokonanie własnych słabości, królewskiego dystansu i zdobycie pięknego, wyjątkowego medalu – skrzata.

Wrocław Maraton 2018 – trasa poprowadzona przez najbardziej rozpoznawalne części Wrocławia

36. edycja PKO Wrocław Maraton wystartuje dziś (9 września) o godzinie 9:00. Udział w maratonie jest nie tylko czasem pokonywania własnych słabości, ograniczeń i walki z nękającymi głowę myślami. To piękne przeżycie, które pozwala poznać granice naszej wytrzymałości, a niekiedy ją diametralnie przesunąć. Moment przekroczenia mety po przebyciu dystansu ponad 42 kilometrów zapada w pamięć do końca życia. Tegoroczna edycja startuje po raz pierwszy w historii sprzed wyremontowanej Trybuny Zachodniej Stadionu Olimpijskiego. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 6 godzin netto.

Jak dokładnie wygląda trasa, po której będą poruszać się zawodnicy Wrocław Maratonu? Start jak i meta zlokalizowane są na Stadionie Olimpijskim, a to oznacza, że okolice Sępolna będą szczególnie oblegane przez zawodników jak i kibiców. Biegacze 36. PKO Wrocław Maraton ruszą sprzed Zachodniej Trybuny wyremontowanego stadionu w kierunku mostu Grunwaldzkiego. Trasa wiedzie później przez most Pokoju mijając m.in. Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Na swojej trasie zawodnicy mają również przebiegnięcie przez ulice Ślężną, Powstańców Śląskich, Grabiszyńską, Podwale, Legnicką, Popowicką, Starogroblową, Łowiecką, Reymonta, Bałtycką, Obornicką, Kasprowicza, Boya-Żeleńskiego, Toruńską, Kochanowskiego w al. Różyckiego. Na trasie znajdować się będą oznaczenia kilometrowe (co 1000 m), 8 punktów pomiaru czasu, 8 punktów odżywiania i 7 punktów odświeżania. Przy każdym punkcie odżywiania i odświeżania znajdować się będą punkty medyczne oraz toalety. Pełną trasę biegu można pobrać w tym miejscu, a także tutaj.

Bezpłatna komunikacja MPK dla zawodników biorących udział w 36. PKO Wrocław Maraton! Także Koleje Dolnośląskie!

Dla wszystkich zawodników biorących udział w tegorocznej edycji  36. PKO Wrocław Maratonie, w dniach 8-9 września przygotowano bezpłatne przejazdy MPK i Kolejami Dolnośląskimi w obrębie miasta. Promocja przysługuje tym podróżnym, którzy będą posiadać przy sobie numer startowy Maratonu Wrocławskiego.

Wszelkie zmiany komunikacji miejskiej opublikowane zostały na stronie Miasta Wrocław – tutaj obszerna rozpiska.

Pełna mapa miasteczka biegacza zlokalizowanego w obrębie kompleksu Stadionu Olimpijskiego znajduje się tutaj. W tym miejscu będą rozgrzewać się biegacze, a po biegu odpoczywać i nabierać siły.

Źródło: na podstawie 1, 2; fot. archiwum portalu BieganieUskrzydla

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Zdzisława Marciniak pisze:

    Paweł Synku myślami i sercem jestem przy Tobie . Trzymam kciuki . Jesteś Wielki. Niech aniołowie niosą Cię do mety. Mama

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kamera sportowa G-EYE 900 4K i Full HD Geonaute – recenzja

Kamera sportowa G-EYE 900 4K Geonaute to najnowsza propozycja sieci Decathlon dla osób uprawiających regularnie sport i poszukujących produktu umożliwiającego nagrywanie wideo w trakcie aktywności. Jej mocne strony to m.in. filmowanie w 4K i Full HD, zdjęcia w rozdzielczości 16 Mpix, dotykowy ekran i atrakcyjna cena. Czy faktycznie ten produkt może podbić rynek kamer sportowych? Czy spodoba się sportowcom? (więcej…)