Wrocław Maraton 2018. Już w niedzielę! [KIEDY ODEBRAĆ PAKIET?]

polecane

Wrocław Maraton 2018. Już w niedzielę! [KIEDY ODEBRAĆ PAKIET?]

Kamil Nowak
7 września, 2018
Aktualności

36. PKO Wrocław Maraton odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Punktualnie o godzinie 9:00 biegacze wyruszą po raz pierwszy w historii sprzed wyremontowanej Trybuny Zachodniej Stadionu Olimpijskiego. Kiedy odebrać pakiet startowy? Jak wygląda miasteczko biegacza?

Czeka nas kolejne wspaniałe biegowe święto – 36. PKO Wrocław Maraton, który wystartuje w niedzielę (9 września). W biegu weźmie udział około 4500 zawodników. Organizator przygotował masę niespodzianek i dokładnie zaplanował dzień imprezy, o czym można było się dowiedzieć podczas konferencji prasowej, która miała miejsce na Stadionie Olimpijskim 28 sierpnia. Zaprezentowano medal maratoński (tradycyjnie w formie krasnala), który będzie czekać na zawodników, którzy w regulaminowym czasie dotrą na linię mety. Wyjątkową atmosferę będzie można poczuć podczas startu biegu, ponieważ pierwszy raz w historii maratonu zawodnicy wystartują sprzed wyremontowanej Trybuny Zachodniej. Dzięki temu aplauz licznych kibiców poniesie biegaczy od samego przekroczenia linii startu, wzdłuż trasy, aż do powrotu i na metę.

(duża wersja do pobrania tutaj)

36. PKO Wrocław Maraton to również spore utrudnienia w ruchu. W niedzielny poranek, już od godziny 7:00 będą prowadzone prace na trasie maratonu, które mają na celu zabezpieczenie wszystkich odcinków, a także przygotowanie punktów odżywczych dla zawodników. Zatem już od wspomnianej godziny mogą pojawiać się czasowe utrudnienia w ruchu. Trasa Wrocław Maratonu została poprowadzona głównymi ulicami miasta, od kompleksu Stadionu Olimpijskiego, przez most Grunwaldzki oraz most Pokoju mijając m.in. Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Na trasie znajdować się będą oznaczenia kilometrowe (co 1000 m), 8 punktów pomiaru czasu, 8 punktów odżywiania i 7 punktów odświeżania. Przy każdym punkcie odżywiania i odświeżania znajdować się będą punkty medyczne oraz toalety.

Kiedy odebrać pakiet startowy na 36. PKO Wrocław Maraton?

Zawodnicy przed biegiem powinni poddać się weryfikacji oraz odebrać numer i pakiet startowy w dniach:

✅07.09.2018 r. w godz. 14.00 – 22.00,
✅08.09.2018 r. w godz. 9.00 – 22.00,
✅09.09.2018 r. w godz. 5.30 – 8.00.

W celu pozytywnej weryfikacji należy mieć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem. Nie ma możliwości wcześniejszego odbioru pakietów, niż podany powyżej. Zawodników z Wrocławia i okolic prosi się, aby poddali się weryfikacji w piątek lub sobotę. W ten sposób uda się uniknąć zbędnych kolejek i przedstartowych nerwów w niedzielny poranek.

Miasteczko biegacza zlokalizowane jest w obrębie kompleksu Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu

To w tym miejscu zawodnicy przed startem mogą się spokojnie przygotować, wykonać rozgrzewkę, a także ustawiać w wyznaczonych strefach startowych. Plan miasteczka poniżej:

(duży plik do pobrania tutaj)

Starty poszczególnych stref będą odbywały się w odstępach czasowych. O przynależności do strefy decyduje czas, który zawodnik zadeklarował podczas rejestracji. Aby ułatwić odnalezienie poszczególnych stref, będą one oznaczone identycznym kolorem jak numer startowy. Zawodników prosi się o ustawianie w strefach zgodnie z zadeklarowanymi przez siebie czasami i przydzielonym przez organizatora kolorem. Strefy będą miały kolory: CZERWONY poniżej 3:40, POMARAŃCZOWY 3:41 – 4:20, ZIELONY 4:21 – 6:00. Osoby, które nie podały planowanego czasu na mecie otrzymają numery w kolorze szarym.

O jaki medal będą walczyć zawodnicy? 

Wszystkie najświeższe informacje o 36. PKO Wrocław Maraton będziemy zamieszczać w specjalnym dziale portalu.

Źródło: na podstawie 1,2; fot. archiwum portalu BieganieUskrzydla

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Słuchawki TWS Audictus Dopamine PRO. Jak sprawdzają się w sporcie?

Słuchawki TWS, czyli całkowicie pozbawione przewodów to komfortowa forma odsłuchu muzyki w trakcie aktywności fizycznej. Wielogodzinny trening siłowy, bieganie na długich dystansach i wycieczki rowerowe mogą stać się jeszcze przyjemniejsze, gdy do naszych uszu będzie wpadać muzyka. Dzięki dobrym słuchawkom, które umożliwią nam odsłuch poradników językowych, popularnonaukowych podcastów czy audiobooków możliwe jest także połączenie aktywności sportowej z nauką. Czy Audictus Dopamine PRO sprawdzają się w uszach biegacza? (więcej…)