Wrocław kusi biegaczy. Półmaraton i maraton w 2018 roku

polecane

Wrocław kusi biegaczy. Półmaraton i maraton w 2018 roku

Kamil Nowak
14 grudnia, 2017
Biegi

Znamy już terminy i szczegóły przyszłorocznych największych biegów miejskich organizowanych w stolicy Dolnego Śląska. Zawodnicy 6. Nocnego Wrocław Półmaratonu wystartują 16 czerwca o 22:00, z kolei 9 września o godzinie 9:00 rozpoczną zmagania biegacze uczestniczący w 36. Wrocław Maratonie. Poznaliśmy także termin rozpoczęcia zapisów do obu biegów.

6. Nocny Wrocław Półmaraton ruszy 16 czerwca 2018 r. o 22:00. W kolejnej edycji jednego z największych w kraju półmaratonów będzie mogło wystartować aż 12 000 biegaczy – o 1 000 więcej, niż w tym roku. 11 000 pakietów startowych 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu znalazło nabywców w rekordowym tempie – w miesiąc i trzy dni! Przyszłoroczna impreza odbędzie się w stylistyce disco lat 70, 80 i 90 – taka będzie też oprawa muzyczna towarzysząca biegaczom. Po raz kolejny zawodnicy przekroczą linię mety na Stadionie Olimpijskim, przy dopingu kibiców zgromadzonych na trybunach. Trasa, którą wcześniej pokonają będzie jak najbardziej zbliżona do tej znanej z poprzedniej edycji.

36. Wrocław Maraton wystartuje 9 września, a biegacze wybiegną na ulice o 9:00. Warte zauważenia jest to, że zawodnicy po raz pierwszy ruszą z płyty Stadionu Olimpijskiego! Maksymalnie 6000 osób (taki limit obowiązuje w nadchodzącej imprezie) przekroczy zarówno linię startu, jak i mety wewnątrz wyremontowanego obiektu. Już po raz drugi z rzędu Stolica Dolnego Śląska będzie gościć uczestników Mistrzostw Europy Masters w Maratonie. Podobnie, jak w 35. PKO Wrocław Maratonie, wśród zawodników, którzy ukończyli 35. rok życia i zgłosili się do dodatkowej klasyfikacji zostanie wyłoniony mistrz Starego Kontynentu w kategorii Masters. Mistrzostwa przyciągnęły ostatnio prawie 400 sportowców z 20 krajów.

Zapisy do obu biegów ruszają już 1 stycznia 208 r. Dostępne będą przez strony internetowe, dla 6. Nocnego Wrocław Półmaratonu – www.pol.wroclawmaraton.pl, dla 36. Wrocław Maratonu – www.wroclawmaraton.pl.

Wkrótce opublikujemy więcej informacji o pozostałych zaplanowanych wrocławskich wydarzeniach sportowych na 2018 r.

Źródło: na podst. informacji prasowej, zdjęcia i tekst mcs.wroc.pl

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Piotr pisze:

    Witam podczas próby zapisu na nocny półmaraton otrzymuje informację „Przepraszamy, jesteś za młody aby zapisać się na ten dystans!” Jak mam to rozumieć? rocznik 84

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

      Poprawnie wpisujesz swój wiek w tamte kolumny? Wiek jest odpowiedni.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Zegarek GPS ONmove 220 Geonaute – recenzja

Zegarek GPS ONmove 220 Geonaute to produkt dostępny w sieci Decathlon. Jego niska cena i duża liczba funkcji zaciekawiły nas do tego stopnia, że poddaliśmy go bardzo wnikliwej recenzji. Czy ONmove 220 obronił się i uzyskał pozytywny wynik w końcowej fazie testu? Jak wypadł na tle konkurencji? Zobaczcie sami.  (więcej…)