bieganieuskrzydla.pl

Wrocław kusi biegaczy. Półmaraton i maraton w 2018 roku

Znamy już terminy i szczegóły przyszłorocznych największych biegów miejskich organizowanych w stolicy Dolnego Śląska. Zawodnicy 6. Nocnego Wrocław Półmaratonu wystartują 16 czerwca o 22:00, z kolei 9 września o godzinie 9:00 rozpoczną zmagania biegacze uczestniczący w 36. Wrocław Maratonie. Poznaliśmy także termin rozpoczęcia zapisów do obu biegów.

 

 

6. Nocny Wrocław Półmaraton ruszy 16 czerwca 2018 r. o 22:00. W kolejnej edycji jednego z największych w kraju półmaratonów będzie mogło wystartować aż 12 000 biegaczy – o 1 000 więcej, niż w tym roku. 11 000 pakietów startowych 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu znalazło nabywców w rekordowym tempie – w miesiąc i trzy dni! Przyszłoroczna impreza odbędzie się w stylistyce disco lat 70, 80 i 90 – taka będzie też oprawa muzyczna towarzysząca biegaczom. Po raz kolejny zawodnicy przekroczą linię mety na Stadionie Olimpijskim, przy dopingu kibiców zgromadzonych na trybunach. Trasa, którą wcześniej pokonają będzie jak najbardziej zbliżona do tej znanej z poprzedniej edycji.

 

 

36. Wrocław Maraton wystartuje 9 września, a biegacze wybiegną na ulice o 9:00. Warte zauważenia jest to, że zawodnicy po raz pierwszy ruszą z płyty Stadionu Olimpijskiego! Maksymalnie 6000 osób (taki limit obowiązuje w nadchodzącej imprezie) przekroczy zarówno linię startu, jak i mety wewnątrz wyremontowanego obiektu. Już po raz drugi z rzędu Stolica Dolnego Śląska będzie gościć uczestników Mistrzostw Europy Masters w Maratonie. Podobnie, jak w 35. PKO Wrocław Maratonie, wśród zawodników, którzy ukończyli 35. rok życia i zgłosili się do dodatkowej klasyfikacji zostanie wyłoniony mistrz Starego Kontynentu w kategorii Masters. Mistrzostwa przyciągnęły ostatnio prawie 400 sportowców z 20 krajów.

 

Zapisy do obu biegów ruszają już 1 stycznia 208 r. Dostępne będą przez strony internetowe, dla 6. Nocnego Wrocław Półmaratonu – www.pol.wroclawmaraton.pl, dla 36. Wrocław Maratonu – www.wroclawmaraton.pl.

 

Wkrótce opublikujemy więcej informacji o pozostałych zaplanowanych wrocławskich wydarzeniach sportowych na 2018 r.

 

Źródło: na podst. informacji prasowej, zdjęcia i tekst mcs.wroc.pl

 

2 odpowiedzi na “Wrocław kusi biegaczy. Półmaraton i maraton w 2018 roku”

  1. Piotr pisze:

    Witam podczas próby zapisu na nocny półmaraton otrzymuje informację „Przepraszamy, jesteś za młody aby zapisać się na ten dystans!” Jak mam to rozumieć? rocznik 84

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Waga Scale 700 Geonaute – recenzja

Waga Scale 700 Geonaute posłuży nam do rozłożenia na czynniki pierwsze naszej masy ciała, a uzyskane informacje będziemy mogli analizować na ekranie telefonu oraz w serwisie Decathlon Coach. Waga Scale 700 Geonaute kosztuje niewiele więc czy jej pomiary są godne zaufania? (więcej…)