Wirtualny 41. PKO Półmaraton Szczecin zapisy
Wirtualny 41. PKO Półmaraton Szczecin. Zapisy do 30 sierpnia!

polecane

Wirtualny 41. PKO Półmaraton Szczecin. Zapisy do 30 sierpnia!

Tomasz Wołoćko
9 lipca, 2020
Aktualności

41. PKO Półmaraton Szczecin – to jedna z najstarszych imprez w Polsce. Od 2015 roku kiedy to ekipa Stowarzyszenia K2 Partners zajęła się organizacją, Półmaraton w Szczecinie rozwinął się na skalę rozpoznawalnego wydarzenia na tle dużych imprez biegowych w naszym kraju.

Wirtualny 41. PKO Półmaraton Szczecin zapisy

W ubiegłym roku w ostatni weekend sierpnia w Szczecinie odbyła się jubileuszowa 40-sta edycja biegu z rekordową ilością uczestników. W sumie w Szczecinie pobiegło ponad 4700 biegaczy, w tym zawodnicy, którzy ukończyli bieg na 10 km oraz dzieci w biegu Pirata (było ich ponad 1000).

W tym roku nie czekając do tzw. ostatniej chwili, organizator Półmaratonu Szczecin podjął odpowiedzialną decyzję i 26 czerwca ogłosił, że w związku z ograniczeniami związanymi z pandemią, zmienia formułę na wirtualne bieganie. Czy to dobry pomysł? Zapytajmy samego organizatora:

– To pandemia dzisiaj dyktuje warunki, a my chcemy tylko robić dobre imprezy biegowe  – mówi Marcin Paprocki – Dyrektor Biegu i dodaje: – Dzisiejsze ograniczenia spowodowały, że w tym roku zmierzamy w całkiem nowym, ale bardzo ciekawym kierunku. Zapraszamy wszystkich biegaczy, aby przyłączyli się i pobiegli w Szczecinie. Jest to pierwsza taka okazja, aby biegając tam gdzie właśnie przebywacie tj. w domu, na wakacjach czy w delegacji, wziąć udział w wydarzeniu, które otwiera się na biegaczy z całej Polski, a nawet z całego świata.

– Zaproponowaliśmy formułę, która ma każdemu dać szansę zdobycia medalu z 41. PKO Półmaratonu Szczecin. Biegamy od 1 do 30 sierpnia w formule „na raz” lub „na raty”. Jako największa impreza naszego regionu chcemy przez taką formułę zachęcić jak najwięcej ludzi do biegania i dać niepowtarzalną okazję do bycia dumny członkiem biegowej społeczności z „półmaratonowym” medalem na szyi – podkreśla Marcin Paprocki.

Zaznaczyć trzeba, że faktycznie Półmaraton Szczecin w ostatnich kilku edycjach miał przepiękne medale, które zdobywają wyróżnienia i nagrody w ogólnopolskich konkursach.
Jeśli biegasz i brakuje Ci dużych imprez, nie zwlekaj zarejestruj się i pobiegnij wirtualnie w Szczecinie – 41. PKO Półmaraton Szczecin ma naprawdę ciekawą propozycję.

Półmaraton Szczecin 2020 zapisy

W tym roku możesz to zrobić tak jak lubisz „na raz” lub jeśli nie czujesz się na siłach to „na raty” masz na to cały miesiąc. Możesz pobiec w dzień lub w nocy, w lesie lub w mieście, nad jeziorem lub w górach – zrób to po swojemu i przyłącz się do nas w ten trudny i dziwny czas. Pokażmy, że bieganie nie boi się wirusa, że bieganie nie zna granic ani barier, że biegać każdy może, a imprezy biegowe są właśnie tym miejscem i czasem gdzie możemy się spotkać i być razem – w tym roku w taki właśnie sposób 🙂

Złap wiatr w żagle i pobiegnij razem z nami – gdziekolwiek jesteś!
Najważniejsze informacje:
– biegamy od 1 do 30 sierpnia,
– zapisy do 30 sierpnia.

Edycja wirtualna krok po kroku.

Źródło: informacja prasowa; Stowarzyszenie K2 Partners

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Natan pisze:

    Zapisany!!!!!

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak powinna wyglądać rozgrzewka biegacza?

Rozgrzewka to niezwykle istotny element treningu. Dobrze przeprowadzona rozgrzewka zmniejsza ryzyko doznania kontuzji, przygotowuje całe ciało do wysiłku, jak również poprawia sprawność stawów, wiązadeł i rozgrzewa mięśnie. O to, jak powinna wyglądać prawidłowa rozgrzewka zapytaliśmy ekspertów z Akademii Treningu Personalnego – Body Mind Experts. (więcej…)