Wings for Life wystartuje 5 maja 2019
Kolejny Wings for Life wystartuje 5 maja 2019. Kiedy zapisy?

polecane

Kolejny Wings for Life wystartuje 5 maja 2019. Kiedy zapisy?

Kamil Nowak
3 października, 2018
Biegi

Wings for Life wystartuje 5 maja 2019 r. w Poznaniu. Zawodnicy, już po raz szósty rozpoczną ucieczkę przed Samochodem Pościgowym. Formularz rejestracyjny uruchomiono 3 października, o godz. 13:00. Co już wiadomo o przyszłorocznych zawodach?

Wings for Life wystartuje 5 maja 2019

Każda zebrana złotówka, w tym całość opłaty startowej za udział, zostanie przekazana na rzecz fundacji Wings for Life szukającej metod leczenia urazów rdzenia kręgowego. Fundacja sfinansowała już 191 projektów badawczych prowadzonych w jednym celu, jakim jest odnalezienie skutecznej metody leczenia.

Ponad pół miliona osób pobiegło już w poprzednich pięciu edycjach, aby wesprzeć przełomowe badania. Polacy uczestniczą w imprezie od samego początku, licznie i z sukcesami. Wśród kobiet rekordzistką dystansu (68,21 km) jest Dominika Stelmach, która zwyciężyła kolejno minione edycje, triumfując na czterech kontynentach, kolejno w: Europie, Australii, Ameryce Południowej i Afryce.

Wings for Life 2018. Poznaliśmy już zwycięzców. Co to były za emocje!

Unikalny format nie zakłada dążenia do mety. To meta goni uczestników, dzięki czemu wystartować może dosłownie każdy – zarówno początkujący biegacz, jak i światowej sławy sportowiec. Podczas zeszłej odsłony imprezy Samochód Pościgowy w Poznaniu prowadził Adam Małysz, a na trasie można było spotkać znane osobistości ze świata sportu, min.: Joannę Jóźwik, Monikę Pyrek, Jerzego Skarżyńskiego, Andrzeja Bargiela, Przemka Pawlickiego, czy Jakuba Przygońskiego.

6. edycja Wings for Life World Run odbędzie się 5 maja 2019 r. Syrena startowa zabrzmi jak zawsze, o godzinie 13:00 czasu polskiego, w pierwszą niedzielę maja. Uczestnicy mogą dołączyć do biegu w jednej z oficjalnych lokalizacji lub aktywować aplikację na swoim smarfonie i wyznaczyć sobie wymarzoną trasę (APP Run) w pojedynkę, bądź w zorganizowanej grupie. Limit miejsc ustanowiono na 8000 biegaczy. Podczas ubiegłych dwóch edycji, pomimo sukcesywnie powiększanej listy uczestników, limit zostawał wyczerpany na kilka tygodni przed startem.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Vantage M – jaki jest naprawdę?

Polar Vantage M zaprojektowano dla największych entuzjastów sportów. Tym zegarkiem GPS fiński producent wprowadził kilka nowości, z których największą uwagę przyciągają zbudowany od podstaw nadgarstkowy pomiar tętna Polar Precision Prime oraz funkcja Training Load Pro sprawująca pieczę nad obciążeniem treningowym i unikaniem przetrenowań. Co jeszcze warto wiedzieć o tym zegarku? Czy można go określić mianem sprzętu rewolucyjnego, a może tylko ewolucyjnego? (więcej…)