Wings for Life wystartuje 5 maja 2019
Kolejny Wings for Life wystartuje 5 maja 2019. Kiedy zapisy?

polecane

Kolejny Wings for Life wystartuje 5 maja 2019. Kiedy zapisy?

Kamil Nowak
październik 3, 2018
Biegi

Wings for Life wystartuje 5 maja 2019 r. w Poznaniu. Zawodnicy, już po raz szósty rozpoczną ucieczkę przed Samochodem Pościgowym. Formularz rejestracyjny uruchomiono 3 października, o godz. 13:00. Co już wiadomo o przyszłorocznych zawodach?

Wings for Life wystartuje 5 maja 2019

Każda zebrana złotówka, w tym całość opłaty startowej za udział, zostanie przekazana na rzecz fundacji Wings for Life szukającej metod leczenia urazów rdzenia kręgowego. Fundacja sfinansowała już 191 projektów badawczych prowadzonych w jednym celu, jakim jest odnalezienie skutecznej metody leczenia.

Ponad pół miliona osób pobiegło już w poprzednich pięciu edycjach, aby wesprzeć przełomowe badania. Polacy uczestniczą w imprezie od samego początku, licznie i z sukcesami. Wśród kobiet rekordzistką dystansu (68,21 km) jest Dominika Stelmach, która zwyciężyła kolejno minione edycje, triumfując na czterech kontynentach, kolejno w: Europie, Australii, Ameryce Południowej i Afryce.

Wings for Life 2018. Poznaliśmy już zwycięzców. Co to były za emocje!

Unikalny format nie zakłada dążenia do mety. To meta goni uczestników, dzięki czemu wystartować może dosłownie każdy – zarówno początkujący biegacz, jak i światowej sławy sportowiec. Podczas zeszłej odsłony imprezy Samochód Pościgowy w Poznaniu prowadził Adam Małysz, a na trasie można było spotkać znane osobistości ze świata sportu, min.: Joannę Jóźwik, Monikę Pyrek, Jerzego Skarżyńskiego, Andrzeja Bargiela, Przemka Pawlickiego, czy Jakuba Przygońskiego.

6. edycja Wings for Life World Run odbędzie się 5 maja 2019 r. Syrena startowa zabrzmi jak zawsze, o godzinie 13:00 czasu polskiego, w pierwszą niedzielę maja. Uczestnicy mogą dołączyć do biegu w jednej z oficjalnych lokalizacji lub aktywować aplikację na swoim smarfonie i wyznaczyć sobie wymarzoną trasę (APP Run) w pojedynkę, bądź w zorganizowanej grupie. Limit miejsc ustanowiono na 8000 biegaczy. Podczas ubiegłych dwóch edycji, pomimo sukcesywnie powiększanej listy uczestników, limit zostawał wyczerpany na kilka tygodni przed startem.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Sen – czy jest dla nas ważny? Kilka istotnych spraw okiem dietetyka

Sen od dawna jest przedmiotem wielu badań. Uczonych często interesuje czas, w trakcie którego następuje pożądana regeneracja organizmu, ale także to, jakie skutki uboczne zachodzą, gdy zaniedbujemy ten proces. Ile czasu poświęcać na wypoczynek? Czy krótki sen może przyczynić się do wzrostu masy ciała? (więcej…)