Wings for Life World Run – bieganie i pomaganie

polecane

Kamil Nowak
9 maja, 2016
Aktualności

Wings For Life World Run: Bartosz Olszewski drugi na świecie, Tomasz Walerowicz i Agnieszka Janasiak najlepsi w Polsce. Zobacz dlaczego bieg Wings for Life World Run jest wyjątkowy i przyciąga tysiące biegaczy na całym świecie?

Wiele tysięcy ludzi na całym świecie (w tym ponad 4000 w Poznaniu) ponownie stanęło na starcie nietypowej imprezy sportowej. Jednocześnie w 34 miejscach, na 6 kontynentach, odbył się Wings for Life World Run – jedyny globalny, charytatywny bieg, którego uczestnicy przekazują środki na badania nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego.

Wings for Life World Run

Organizator podaje, że na całym świecie uczestnicy tego biegu przebiegli razem 1 255 000 km, wypili 140 000 litrów wody i zdążyli zjeść 28 ton bananów. Najważniejsze jednak pozostaje to, że pobiegli i zebrali łącznie 6,6 mln euro na badania nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego – coś niesamowitego.

8 maja 2016, przejdzie do historii jako prawdziwe święto dla polskich fanów biegania. To był udany dzień dla zawodników z Polski – między innymi przez wynik Bartosza Olszewskiego (82,41 km) i Dominiki Stelmach (55,25 km). Najlepszy w Poznaniu okazał się Tomek Walerowicz (71,12 km) który zwyciężył w polskiej edycji Wings for Life World Run 2016. Agnieszka Janasiak została najlepszą biegaczką w kraju (39,94 km).

Globalnym zwycięzcą został trzykrotny mistrz świata w biegu na 100 km Giorgio Calcaterra. Startujący w Mediolanie zawodnik pobił rekord Wings for Life World Run pokonując 88,44 km.

W Polsce za kierownicą jednego z nich zasiadał Adam Małysz. W innych miejscach można było zostać wyprzedzonym na przykład przez Carlosa Sainza Jr., albo Daniela Ricciardo. Kiedy auto mijało uczestnika, ten kończył bieg. Zwycięzcą został ten, kto najdłużej pozostał na trasie i został wyprzedzony jako ostatni – zupełnie odwrotnie niż w tradycyjnych biegach ulicznych, w których wygrywa ten, kto na metę dotrze pierwszy.

Już teraz można zapisać się na czwartą edycję biegu, która odbędzie się 7 maja 2017 – tutaj. W Polsce gospodarzem Światowego Biegu po raz kolejny będzie Poznań.

Informacja prasowa / opracowanie redakcyjne / fot. Dale Tidy for Wings for Life World Run