Wings for Life World Run już za mniej niż 100 dni

polecane

Wings for Life World Run już za mniej niż 100 dni

Kamil Nowak
4 lutego, 2018
Aktualności

Wings for Life World Run, wyścig znany na całym świecie jako charytatywny bieg, podczas którego „meta goni zawodników” odbędzie się 6 maja 2018 r. Z kilku powodów jubileuszowa 5. odsłona imprezy będzie wyjątkowa dla uczestników.

Po raz kolejny lokalnym gospodarzem jest miasto Poznań. Zmienia się jednak lokalizacja startu, który przenosi się znad Jeziora Maltańskiego na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Większy teren „miasteczka biegacza” pozwolił zwiększyć limit uczestników do 8000 zawodników. Nad imprezą będzie czuwał nowy dyrektor sportowy, którego funkcję objął Paweł Januszewski.

Dokładnie 6 maja 2018 roku, o godzinie 13:00 czasu polskiego, zawodnicy na całym świecie wyruszą na trasy w wyznaczonych lokalizacjach i zaczną bieg „dla tych, którzy nie mogą”. Po 30 minutach w pogoń za nimi wyruszą samochody pościgowe wyznaczające symboliczną linię mety i eliminujące kolejnych uczestników. Każdy, kogo wyprzedzi samochód, kończy bieg. Nietypowa formuła wydarzenia Wings for Life World Run opiera się również na tym, że nie ma tutaj z góry zadeklarowanego dystansu, jaki należy przebiec. Dlatego na trasie biegu można spotkać zawodników o różnych sportowych preferencjach – od biegaczy, którzy w planie mają przebycie 5 km, po 10 czy 20 km, a kończąc na tych zamierzających dotrzeć do granic maratonu i dalej.

Na poznański Wings for Life World Run zarejestrowało się już prawie 3 tysiące biegaczy, a nazwisk na liście startowej przybywa z dnia na dzień. Z zapisami nie warto zwlekać, wszyscy którzy zapewnią sobie miejsce przed 11. marca otrzymają wyjątkowy numer startowy ze swoim imieniem.

Źródło: informacja prasowa, zdjęcia: Sebastian Wolny for Wings for Life World Run

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

ASICS GLIDERIDE – kosmos czy fanaberia? TEST butów

Oszczędza energię, jest lżejszy, mniej wygięty, ale w dalszym ciągu bliżej jemu do czegoś kosmicznego, niepowtarzalnego, niż do typowego przedstawiciela z jego grupy. O kim, a może o czym mowa? Oczywiście, że o najnowszych butach do biegania ASICS GLIDERIDE. (więcej…)