Wings for Life 2019. Jak wyliczyć własne tempo biegu?

polecane

Wings for Life 2019. Jak wyliczyć własne tempo biegu?

Edward Królikowski
Maj 2, 2019
Biegi

Poznań po raz kolejny ugości biegaczy startujących w Wings for Life 2019! W niedzielę 5 maja o godzinie 13:00 wystartuje 8000 zawodników, który będą uciekać przed Samochodem Pościgowym. Na całym świecie charytatywny bieg skupi około 100 tys. osób! Jakim tempem biec, aby dotrzeć jak najdalej od miejsca startu?

Wings for Life 2019 - jakie tempo utrzymać podczas biegu

To jest dobre pytanie, ponieważ w Wings for Life nie ma stałej lokalizacji mety! Jest zupełnie inaczej, niż podczas biegu na dystansie półmaratonu czy maratonu, lub każdego innego, podczas zmagań którego zawodnik może określić jak blisko jest mety  – jaki dystans pozostał do ukończenia zawodów. Jak już pisałem w poprzednim materiale, to tzw. Samochód Pościgowy pełni rolę mety, ponieważ gdy ten nas wyprzedzi, jest to jednoznaczne z końcem udziału w biegu. Zawodnik biorący udział w Wings for Life 2019 ma pewną przewagę nad ruchomą metą, ponieważ dopiero po 30 minutach od startu biegaczy, samochód rusza w pościg i porusza się ze znaną prędkością.

Aby zorientować się jakim tempem należy się poruszać lub jakiego czasu potrzebujemy, aby przebiec np. dystans półmaratonu, warto skorzystać z kalkulatora udostępnionego na stronie organizatora poznańskiego wyścigu.

W kalkulatorze możemy wprowadzić dane o tym, ile km chcemy przebiec kilometrów zanim wyprzedzi nas Samochód Pościgowy. Dużą zaletą kalkulatora jest fakt, że możemy wpisywać do niego tempo biegu lub/i czas, zaś na poziomej skali zostanie wyświetlony orientacyjny dystans, jaki uda się nam przebiec.

Tym sposobem możemy się łatwiej przygotować do biegu i zaprogramować np. zegarek z GPS, aby ten podpowiadał nam, jakiego tempa powinniśmy się trzymać.

Link do kalkulatora.

Najważniejsze jednak jest to, że startując w Wings for Life 2019 pomagamy innym! Powodzenia!

Źródło zdjęć: wingsforlifeworldrun.com

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty do biegania, które będą tanie i dobre? Lista 9 modeli

Buty do biegania mogą być zarówno tanie, jak i dobre. Wystarczy uważnie przeszukać sklepowe półki lub strony internetowe producentów. Przecież nie każdy potrzebuje butów za 500 zł, prawda? I dla takich biegaczy przygotowaliśmy zestawienie 9 tańszych modeli butów do biegania. Zobacz tę listę.  (więcej…)