Wielki Finał Golden Trail Series w Nepalu
Wielki Finał Golden Trail Series w Nepalu

polecane

Wielki Finał Golden Trail Series w Nepalu

Przemek Ząbecki
24 października, 2019
Biegi

W najbliższy piątek, 25 października odbędzie się Wielki Finał Golden Trail World Series w Nepalu. Annapurna Trail Marathon w ramach którego będzie rozgrywany finał cyklu, będzie gościł dziesięć najlepszych kobiet i dziesięciu najlepszych mężczyzn klasyfikacji punktowej GTWS, wyłonionych w całorocznej rywalizacji.

Wielki Finał Golden Trail Series Nepal 2019

Najlepsi zawodnicy na świecie będą rywalizować na 42-kilometrowej trasie, a do pokonania będą mieli 3560 metrów w górę. Najwyższym punktem trasy będzie punkt widokowy położony na wysokości 3753 metrów n.p.m. Przypominamy, że to już drugi finał GTWS. W zeszłym roku najlepszym zawodnikiem finału rozgrywanego w RPA został Bartłomiej Przedwojewski, który zdeklasował rywali, bijąc rekord trasy. W tym roku przed Bartkiem wyjątkowo trudne zadanie, jeśli w ogóle nasz zawodnik zdecyduje się wystartować. Bartek od 24 godzin zmaga się bowiem z grypą żołądkową.

Wielki Finał Golden Trail Series Nepal 2019

W Nepalu zobaczymy bez wątpienia najlepszych biegaczy na świecie specjalizujących się na dystansach około maratońskich. Wśród mężczyzn na liście startowej prawdziwa wybuchowa mieszanka. Jest kilku uznanych weteranów np. Sage Canaday. Jest największa legenda biegów górskich na świecie Kilian Jornet, są też młode, ale już utytułowane gwiazdy jak Remi Bonnet. No i wreszcie jest też kilku młodych i szalenie utalentowanych zawodników, którzy będą starali się zrobić niespodziankę: Davide Magnini, Nadir Maguet.

Zaledwie kilkanaście godzin dzieli nas od finału Golden Trail Series w Nepalu🇳🇵. Wśród najlepszych biegaczy górskich na…

Opublikowany przez salomonrunning.pl Czwartek, 24 października 2019

Wśród kobiet wyścig również zapowiada się niesamowicie. Tak równych zawodniczek w jednym biegu nie widzieliśmy od dawna. Ale o tym za chwilę. Pamiętajmy, że taki bieg jak Annapurna Trail Marathon będący finałem cyklu GTWS, może otworzyć nawet najbardziej zaryglowane drzwi do sportowej kariery. Zawodnicy walczą o prestiż, pieniądze, rozpoznawalność. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy, którzy pobiegną w finale reprezentują 11 państw: Francję, Wielką Brytanie, Włochy, Nową Zelandie, Norwegie, Polskę, Afrykę Południową, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię i Stany Zjednoczone.

Wielki Finał Golden Trail Series Nepal 2019

Lista najlepszych mężczyzn i kobiet, które wystąpią w Golden Trail Series w Nepalu

MĘŻCZYŹNI:
1. Kilian Jornet (Team Salomon)
2. Nadir Maguet (Team La Sportiva)
3. Davide Magnini (Team Salomon)
4. Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon-Suunto)
5. Stian Angermund-Vik (Team Salomon)
6. Thibaut Baronian (Team Salomon)
7. Sage Canaday (Team Hoka)
8. Aritz Egea (Team Salomon)
9. Rémi Bonnet (Team Salomon)
10. Marc Lauenstein (Team Salomon)

KOBIETY:
1. Judith Wyder (Team Salomon)
2. Maude Mathys (Team Salomon)
3. Ruth Croft (Team Scott)
4. Eli Anne Dvergsdal (Team Salomon)
5. Silvia Rampazzo (Team Scarpa / Tornado)
6. Elisa Desco (Team Scarpa / Compressport)
7. Meg Mackenzie (Team Salomon)
8. Yngvild Kaspersen (Team Adidas Terrex)
9. Amandine Ferrato (Team Hoka)
10. Holly Page (Team Adidas Terrex)

O GOLDEN TRAIL SERIES:
Cykl GTWS to swoista Liga Mistrzów biegaczy górskich. Cykl powstał w 2018 roku i mimo, że odbywał się w po raz pierwszy w historii, okazał się strzałem w dziesiątkę. Na trasach cyklu pojawiły się takie gwiazdy biegów górskich jak: Kilian Jornet, Norweg Stian Angermund, Włoch Francesco Puppi, Marc Launstein, Hiszpanka Laura Orgue, Włoszka Silvia Rampazzo, Hiszpanka Sheila Aviles, Emelie Forsberg, Ruth Croft oraz wielu innych świetnych zawodników. Zawodnicy rywalizują nie tylko o prestiż i międzynarodowe kariery, ale również niemałe pieniądze.

Wielki finał Golden Trail Series odbędzie się 25 października w ramach Annapurna Trail Marathon w Himalajach na dystansie 42 km/+3560.

Start biegu o 8:00 czasu lokalnego czyli o 4:15 w nocy czasu polskiego

Foto: Martina Valmassoi / Jordi Saragossa

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak mieć płaski brzuch? 5 zasad, które warto znać

Jak mieć płaski brzuch? Jakie produkty wyeliminować lub ograniczyć? Na jakie warzywa zwracać uwagę? Czy picie wody może pomóc? Przedstawiam 5 zasad, które warto znać, gdy chcemy mieć płaski brzuch. (więcej…)