Ultramaraton, maraton i półmaraton podczas TriCity Trail

polecane

Ultramaraton, maraton i półmaraton podczas TriCity Trail

Kamil Nowak
22 czerwca, 2017
Biegi

Myśląc o ultramaratonach od razu przychodzą do głowy zawody w górach. Tymczasem bieg ultra z prawdziwego zdarzenia jest organizowany również na naszym Pomorzu. Mowa o TriCity Trail, którego trzecia edycja odbędzie się już 9 lipca 2017. Poza głównym dystansem 80 km, zaplanowane są też dwa krótsze biegi – maraton+ o trasie 47 km oraz półmaraton – 21 km.

Trójmiejski TriCity Trail jest nietypowy, bo choć rozgrywany w północnej części kraju, charakteryzuje się znacznymi przewyższeniami. Na trasie z Gdańska do Wejherowa uzbierało się +1710/-1820 metrów. Taki bieg to świetna okazja do debiutu w biegu ultra.

Drugi dystans, jaki zaplanowano podczas TriCity Trail 2017 to maraton+. Tutaj do pokonania będzie nieco ponad 47 km – na trasie Gdynia-Wejherowo. Trudność biegu określają m.in. przewyższenia: +1000/-1100 m. Warto dodać, że maraton+ to tegoroczna nowość podczas TriCity Trail. Oba dystanse uzyskały status biegów kwalifikacyjnych do Ultra-Trail du Mont-Blanc 2018 – ukończenie dystansu ultra daje cztery punkty, a maratonu – dwa.

Trzecim – najkrótszym dystansem jest przełajowy TriCity Trail Półmaraton, rozgrywany na pętli w okolicy Wejherowa. W tym biegu nie ma dużych przewyższeń. Trasa jest bardzo przyjemna, choć należy wziąć pod uwagę, że pierwsza połowa prowadzi niemal cały czas lekko pod górę. W ramach imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży – na dystansach od 300 m do 2 km. Wszystkie w Parku Miejskim w Wejherowie, w którym będą finiszować uczestnicy każdego z dystansów TriCity Trail.

Plan TriCity Trail 2017 – 9 lipca 2017:

Ultramaraton – start godz. 5:00, ulica Harfowa, Gdańsk
Maraton+ – start godz. 7:00, ulica Apollina, Gdynia
Półmaraton – start godz. 9:00, ulica Zamkowa – na skraju Parku Miejskiego, Wejherowo
Meta wszystkich biegów: Park Miejski w Wejherowie

Zapisy trwają na www.tricitytrail.pl

Informacja prasowa / opracowanie red. / wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez:  Piotr Dymus

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Salomon Sonic RA – buty idealne do codziennych treningów

Salomon Sonic RA zaprojektowano z myślą o wygodnym bieganiu po twardych nawierzchniach typu asfalt, chodnik czy kostka brukowa. Unikalna konstrukcja zapewnia tłumienie drgań i ogranicza obciążenie, któremu poddawane jest ciało w czasie biegu. Dzięki temu możemy trenować częściej przy jednoczesnym zachowaniu większej świeżości mięśni nóg. Czy zalet korzystania z butów Salomon Sonic RA jest więcej? Czy jest to udany model do codziennych treningów francuskiego producenta? (więcej…)