Ultramaraton, maraton i półmaraton podczas TriCity Trail

polecane

Ultramaraton, maraton i półmaraton podczas TriCity Trail

Kamil Nowak
22 czerwca, 2017
Biegi

Myśląc o ultramaratonach od razu przychodzą do głowy zawody w górach. Tymczasem bieg ultra z prawdziwego zdarzenia jest organizowany również na naszym Pomorzu. Mowa o TriCity Trail, którego trzecia edycja odbędzie się już 9 lipca 2017. Poza głównym dystansem 80 km, zaplanowane są też dwa krótsze biegi – maraton+ o trasie 47 km oraz półmaraton – 21 km.

Trójmiejski TriCity Trail jest nietypowy, bo choć rozgrywany w północnej części kraju, charakteryzuje się znacznymi przewyższeniami. Na trasie z Gdańska do Wejherowa uzbierało się +1710/-1820 metrów. Taki bieg to świetna okazja do debiutu w biegu ultra.

Drugi dystans, jaki zaplanowano podczas TriCity Trail 2017 to maraton+. Tutaj do pokonania będzie nieco ponad 47 km – na trasie Gdynia-Wejherowo. Trudność biegu określają m.in. przewyższenia: +1000/-1100 m. Warto dodać, że maraton+ to tegoroczna nowość podczas TriCity Trail. Oba dystanse uzyskały status biegów kwalifikacyjnych do Ultra-Trail du Mont-Blanc 2018 – ukończenie dystansu ultra daje cztery punkty, a maratonu – dwa.

Trzecim – najkrótszym dystansem jest przełajowy TriCity Trail Półmaraton, rozgrywany na pętli w okolicy Wejherowa. W tym biegu nie ma dużych przewyższeń. Trasa jest bardzo przyjemna, choć należy wziąć pod uwagę, że pierwsza połowa prowadzi niemal cały czas lekko pod górę. W ramach imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży – na dystansach od 300 m do 2 km. Wszystkie w Parku Miejskim w Wejherowie, w którym będą finiszować uczestnicy każdego z dystansów TriCity Trail.

Plan TriCity Trail 2017 – 9 lipca 2017:

Ultramaraton – start godz. 5:00, ulica Harfowa, Gdańsk
Maraton+ – start godz. 7:00, ulica Apollina, Gdynia
Półmaraton – start godz. 9:00, ulica Zamkowa – na skraju Parku Miejskiego, Wejherowo
Meta wszystkich biegów: Park Miejski w Wejherowie

Zapisy trwają na www.tricitytrail.pl

Informacja prasowa / opracowanie red. / wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez:  Piotr Dymus

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Garmin Fenix 6 Pro Solar. Czy wszystko mi odpowiada? TEST

Garmin Fenix 6 Pro Solar to jeden z premierowych zegarków zaprezentowanych w połowie 2020 roku. Ucieszyłem się na wiadomość o tym, że będę mógł przetestować ten model z pierwszej partii urządzeń wysłanej do Polski, i praktycznie z miejsca przystąpiłem do pracy. Fenix 6 Pro jest niebywale zaawansowanym zegarkiem, który w pewien sposób poszerza horyzonty - nie tylko sportowe, ale także życia codziennego. Niestety, aby stać się jego właścicielem trzeba wydać dużą kwotę. Czy warto wygospodarować na niego prawie 4000 złotych? Czy funkcje sportowe spodobały mi się podczas biegania? (więcej…)