20. PKO Poznań Maraton 2019 trasa
Trwa 20. PKO Poznań Maraton 2019! [JAKIE UTRUDNIENIA?]

polecane

Trwa 20. PKO Poznań Maraton 2019! [JAKIE UTRUDNIENIA?]

Tomasz Wołoćko
20 października, 2019
Aktualności

W tej chwili na ulicach stolicy Wielkopolski trwa 20. PKO Poznań Maraton. Uczestnicy tego wyjątkowego biegu mają do pokonania trasę wytyczoną ulicami miasta. Zawodnicy wyruszyli z ulicy Grunwaldzkiej o godz. 9:00. Meta znajduje się na Placu Marka (MTP). Jak przebiega trasa maratonu? Gdzie są największe utrudnienia w ruchu? Czy są już wyniki?

PKO Poznań Maraton 2019 utrudnienia i trasa

Zawodnicy biorący udział w jubileuszowym 20. PKO Poznań Maraton właśnie przemieszczają się po wyznaczonej trasie ulicami stolicy Wielkopolski. Wyścig wystartował z ulicy Grunwaldzkiej, zaś końcowe metry trasy poprowadzone zostały przez Plac Marka, który znajduje się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP). Zawodnicy mają do pokonania dystans 42,195 km, ale ogranicza ich regulaminowy czas 6 godzin na dotarcie do mety. Pierwsze utrudnienia w ruchu zaczęły się pojawiać już od godziny 5:00, bowiem to w okolicach PKP i Targów Poznańskich odpowiednie służby rozpoczęły zabezpieczanie pierwszego odcinka trasy.

trasa 20. PKO Poznań Maraton 2019

Trasa 20. PKO Poznań Maraton 2019 przebiega ulicami: START: Grunwaldzka do Malwowej, nawrót i później → Grunwaldzka do Bułgarskiej → Bułgarska do Polska/Dąbrowskiego → Św. Wawrzyńca do Niestachowskiej → Niestachowska → Warmińska → Małopolska → Park Sołacki → Małopolska → Al. Wielkopolska → Nowowiejskiego → Solna → Solna/Małe Garbary → Estkowskiego → Wyszyńskiego → Rondo Śródka → Warszawska do Krańcowej → Krańcowa ->

trasa 20. PKO Poznań Maraton

Następnie → Malta (dookoła jeziora) → Baraniaka → Dymka → Szwajcarska → Kurlandzka → Kurlandzka/Żegrze, w lewo w stronę Ronda Żegrze → Żegrze → Rondo Żegrze → Hetmańska (do Arciszewskiego) → Arciszewskiego → Ściegiennego → Taczanowskiego → Jugosłowiańska → Grunwaldzka → META: Plac Marka.

PKO Poznań Maraton 2019 utrudnienia i trasa

20 października zmotoryzowani mieszkańcy Poznania powinni omijać m.in. okolice wspomnianego PKP, Malty czy Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz ulice przecinające trasę maratonu. Wszystkie ulice, na których poruszają się uczestnicy maratonu są zamknięte dla ruchu kołowego. Zakaz dotyczy także komunikacji autobusowej oraz tramwajowej ZTM Poznań. Ponieważ limit czasu na przebiegnięcie trasy wynosi 6 godzin od momentu startu biegu głównego (godz. 9:00), więc utrudnienia w ruchu zakończą się dopiero w okolicach godziny 15:30. Wówczas na mecie powinien pojawić się ostatni biegacz.

Najlepsi zawodnicy Poznań Maraton zaliczyli już dystans półmaratonu. Kamil Karbowiak jest 9 OPEN, Tomasz Grycko 10 OPEN, a Emil Dobrowolski 11 OPEN! 🙂

Opublikowany przez Bieganie Uskrzydla Niedziela, 20 października 2019

Zarówno dla biegaczy, jak i dla mieszkańców Poznania została uruchomiona specjalna infolinia pod numerem +48 502 622 438. Z organizatorami można kontaktować się również mailowo pod adresem: utrudnieniawruchu@marathon.poznan.pl Infolinia działa w niedzielę 20 października do godziny 15:00.

Harmonogram w ramach 20. PKO Poznań Maraton:
✅godz. 8:50 Start zawodników na wózkach
✅godz. 9:00 Start 20. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza
✅ok. 10:05 Finisz pierwszych zawodników na wózkach i dekoracje zwycięzców
✅ok. 11:05 Finisz pierwszych biegaczy i dekoracje zwycięzców
✅godz. 15:15 Zakończenie biegu

Chcesz na bieżąco śledzić wyniki zawodników 20. PKO Poznań Maratonu? Skorzystaj z wyników na żywo serwisu STS Timing! Zobacz tempo biegu i postępy maratończyków!

Nowe informacje, relacja na żywo, zdjęcia i wyniki PKO Poznań Maraton są tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/maraton-poznan/

Źródło: https://marathon.poznan.pl/; Foto Kamil Nowak / Bieganie Uskrzydla

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty trailowe ułatwią bieg w trudnym terenie. Czy warto je kupić?

Buty trailowe ułatwią bieganie w trudnym terenie dzięki swojej nietypowej budowie. Jeśli chcemy wykonać bezpieczny trening na piaszczystym, kamienistym, błotnistym i najeżonym wystającymi korzeniami podłożu, warto pomyśleć o wyborze specjalnych butów terenowych. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego obuwia? Ale co najważniejsze, czy warto kupić buty trailowe? (więcej…)