trasa 46. Maraton Warszawski
Cała trasa 46. Maraton Warszawski! Zobacz mapkę

polecane

Cała trasa 46. Maraton Warszawski! Zobacz mapkę

Edward Królikowski
27 września, 2024
Aktualności

W niedzielę, 29 września, odbędzie się 46. edycja Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski oraz towarzyszący mu bieg Nice To Fit You Warszawska Dycha. W wydarzeniach tych udział weźmie blisko 15 tys. biegaczy. Tegoroczny maraton jest szczególny, gdyż przypada w 100. rocznicę pierwszego polskiego maratonu. Maraton ponownie przebiegnie przez centrum miasta. Jakie utrudnienia pojawią się w ruchu drogowym? Jak przebiega trasa tegorocznego biegu? Jak będzie funkcjonować komunikacja miejska?

trasa 46. Maraton Warszawski

W niedzielę, 29 września, odbędzie się 46. edycja Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

Maraton Warszawski oraz Nice To Fit You Warszawska Dycha to doskonała okazja, aby spojrzeć na Warszawę z nowej perspektywy i doświadczyć biegowej przygody w setną rocznicę maratonu w Polsce! Zawodnicy wyruszą spod Pałacu Kultury i Nauki o godzinie 9:00. Trasa biegu poprowadzi ich Alejami Jerozolimskimi, przez Rondo de Gaulle’a z kultową palmą, a następnie przez most Poniatowskiego na drugą stronę Wisły. Kolejne kilometry to m.in. rondo Waszyngtona i ulice Pragi, zanim mostem Gdańskim powrócą na lewy brzeg Warszawy. Trasa przebiega przez Powązki, Wolę, Obozową, Bemowo i Bielany, aż do Królewskiej i Mazowieckiej, kończąc się przy Pałacu Kultury i Nauki. Limit czasowy wynosi 6 godzin i 30 minut.

trasa 29 września bieganie Warszawa

Obok maratonu, tego samego dnia o godzinie 9:30 wystartuje Nice To Fit You Warszawska Dycha. Uczestnicy tego biegu wyruszą również spod Pałacu Kultury i Nauki, biegnąc w stronę Marszałkowskiej, Alejami Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego, gdzie nastąpi nawrotka. Dla miłośników biegania to unikalna szansa, aby przemierzyć centralne ulice Warszawy, które na co dzień są niedostępne dla biegaczy. Limit czasowy na pokonanie trasy to 1 godzina i 20 minut.

utrudnienia w ruchu Maraton Warszawski

Utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z tym wydarzeniem w Warszawie pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego. Szczegółowe informacje dotyczące utrudnień obejmują m.in. zamknięcia ul. Świętokrzyskiej, Marszałkowskiej, a także wielu ulic na Pradze Południe i Północ, Bielanach i Żoliborzu. Dodatkowo, wiele linii autobusowych i tramwajowych będzie kursować zmienionymi trasami. Linie 503, 518 i 521 będą skrócone, a niektóre, jak linia 409, zostaną tymczasowo zawieszone. Jakie utrudnienia w ruchu będą w niedzielę?

Organizacja tak dużych wydarzeń biegowych wiąże się z licznymi zmianami w ruchu drogowym. W dniach 27-29 września wiele ulic Warszawy zostanie zamkniętych lub wyłączonych z ruchu. Świętokrzyska, Marszałkowska, a także ulice w Śródmieściu, na Pradze, Bielanach, Żoliborzu, Woli, Bemowie czy Powązkach będą okresowo niedostępne. Ograniczenia obejmują zarówno zamknięcie całych ulic, jak i zmianę kierunków ruchu na wybranych odcinkach. Szczególnie uciążliwe będą zmiany w godzinach porannych w niedzielę, kiedy to biegacze ruszą na trasy. Mieszkańcy muszą liczyć się także ze zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

W związku z biegiem, autobusy linii 503, 518 oraz 521 będą kursowały na skróconych trasach. Tramwaje i autobusy wielu innych linii, takich jak 4, 7, 9, 15, 17, 18 czy 20, zostaną skierowane na objazdy. Niektóre połączenia, takie jak linia 409, zostaną całkowicie zawieszone. Organizatorzy zapewniają, że uczestnicy biegu będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej, w obrębie pierwszej strefy biletowej, po okazaniu numeru startowego.

 Szczegóły trasy maratonu i informacje o bieżących utrudnieniach można śledzić tutaj.

Źródło: oprac. na podstawie https://nnmaratonwarszawski.com/ oraz https://www.wtp.waw.pl/utrudnienia/

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Pacer – materiał na twój pierwszy zegarek GPS?

Polar Pacer w dniu premiery kosztuje mniej niż 950 zł. W tej kwocie otrzymamy bardzo czytelny wyświetlacz, dokładny pomiar tętna z nadgarstka i możliwość monitorowania wielu sportów. Zegarek jest lekki, wygodnie leży na nadgarstku i dopasujemy do niego setki pasków. Czy Polar Pacer jest dobrą opcją, gdy myślimy o wyborze pierwszego zegarka GPS? Czy zegarek zaspokoi wszystkie sportowe potrzeby osoby, która dopiero wkracza w świat aktywności fizycznej? Obszerny test poniżej. Będzie także okazja do zakupu tego zegarka w niższej cenie. (więcej…)